Урок математики 1 клас. Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування задач.

Про матеріал
Публікація містить розробку конспекту уроку математики у 1 класі НУШ, за підручником Г. Лишенка. Тема: Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування задач.
Перегляд файлу

Тема: Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування задач.

Ключові компетентності:

  • пробуджувати у дітей інтерес до вивчення математики;
  • розвивати швидкість обчислення, логічне мислення, пам'ять;
  • формувати вміння розв’язувати задачі і приклади із застосуванням вивчених видів;
  • виховувати старанність у роботі;

Предметні компетентності:

Початковий рівень:

  • знає і називає числа першого і другого десятка;
  • записує числа під диктування;
  • визначає сусідів чисел, наступне і попереднє число;

Середній рівень:

  • порівнює числові вирази і числа
  • впізнає в оточуючих предметах відомі геометричні фігури;

Достатній рівень:

  • знаходить число за даним відношенням «більше на …,», «менше на …»;
  • розв’язує прості задачі на знаходження суми, різниці двох чисел, збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, різницеве порівняння, знаходження невідомого доданка;

Високий рівень:

  • обґрунтовує вибір арифметичної дії для розв’язання задачі;
  • перевіряє правильність складених і розв’язаних прикладів.

 

Мета: закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 20; узагальнювати вміння дітей розв'язувати задачі; формувати обчислювальні навички; розширювати пізнавальний досвід учня: розвивати логічне мислення учнів; стимулювати дослідницькі прагнення учнів; виховувати любов до природи.

Обладнання: кольорові олівці "Паспорт мешканця лісу"; презентація, картки для обчислювань; плакат із назвами їстівних грибів.

Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

ІІ.  Створення емоційного фону уроку

- Сьогодні перед  уроком математики ми отримали листа.

Любі діти!

У всіх мешканців лісу є паспорт, а у мене – немає. Допоможіть мені отримати паспорт.

Це дуже дивне завдання. Спершу я навіть думала відмовитися від нього, хвилюючись, що ми з вами не впораємося. Але, зрештою, як себе перевірити, якщо не спробувати?

- То як, беремося до цього дивного завдання? (Так)

ІІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів

Нам треба дізнатися, хто написав цього листа.

Гра "Назви тварину"

- Ви навіть не здогадуєтесь, хто просить у нас допомоги. Спробуйте його впізнати. Зараз я назву те, що їсть ця тварина. Хто б це міг бути?

Здогадуєтесь? ( Демонструю слайд з написом: шишки, жолуді, пташині яйця, ящірка, риба, миша, гриби)

Тоді даю вам ще одну підказку. За допомогою цього незвичайного "ключа"

ми зможемо прочитати назву тварини. Вам слід обчислити п'ять прикладів і до кожного результату підібрати відповідну букву.

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

squirrel008IV. Мотивація навчальної діяльності учнів і повідомлення теми, мети й завдань уроку

- Ви здивуєтеся, але саме білочка звернулася до нас з дивним проханням: допомогти їй зробити запис у паспорті.

- Ви знаєте, що таке паспорт? (Показую свій паспорт і доповнюю відповіді учнів)

- Допоможемо білочці?

- То ж берімося до справи!   (роздача бланку "Паспорта мешканця лісу"

                                     Паспорт      мешканця     лісу

1

Кількість дітей

 

     Портрет  білочки

2

Довжина тіла

 

                 Похожее изображение

3

Довжина хвоста

 

4

Кількість квартир

 

5

Номер квартири

 

6

Довжина стрибка

 

7

Тривалість життя

 

8

Висота будинку

 

 

 

"Паспорт мешканця лісу"  заповнюєте поступово в продовж уроку, виконуючи ігрові завдання.

Паспорт буде дійсним лише тоді, коли ви затвердите його печаткою, оцінивши свою роботу на уроці. Одночасно ми будемо розв'язувати цікаві задачі, завдання, які допоможуть дізнатися ще більше про білочку.

Яке число більше 4, але менше 8?  (7)- кількість білченят.

V. Вивчення нового матеріалу

1.Розв'язування простої задачі з іменованими числами ( визначення довжини тіла білочки).

Довжина тіла білки весною становила 2дм . За літо вона підросла на 10 см. Якою стала довжина тіла білочки ? (30 см)

(Діти роблять відповідний запис у паспорті.)

3. Самостійне розв'язування задачі. (визначення довжини хвоста білочки)

Складіть задачу за малюнком. 1 білочка зібрала 15 горішків, а 2- 5 горішків. Скільки горішків назбирали білочки разом? Розв'яжіть задачу  самостійно, а відповідь буде довжина хвоста білочки. (20)

 (Зробити відповідний запис у паспорті)4.Хвилинка цікавинка.squirrel032 Особливий рекорд білочки 2000 грибів. Саме стільки їх може заготовити одна білочка.

- А які гриби заготовляє білочка? (відповіді дітей)                                       

Бесіда про вживання грибів. Показ плаката їстівних грибів.

5. Розв'язування виразів (визначення кількості білчиних квартир)

А знаєте, ви, де живе білочка?

Дуже часто її будиночком може бути куля з гілочок ялини чи іншого дерева. До того ж у неї не одне помешкання, а кілька.

Знайдіть значення  Х  і дізнаємося скільки в неї квартир (5 кв.)

(Розв'язування рівнянь диференційовано)

 10 -__  = 5                  15 -__  = 10                    10 + __ = 15

(роблять відповідний запис у паспорт)

6. Фізкультхвилинка

Розповідь про види білок.

Доросла білка має великий хвіст, який становить 2/3 всього тіла і служить їй «кермом» в польотах. Вона ловить їм потоки повітря і балансує. Також хвостом білки ховаються, коли сплять. При виборі партнера одним з головних критеріїв є саме хвіст. Ці тваринки дуже уважні до даної частини свого тіла, саме хвіст білки є показником її здоров’я. Розміри середньої білки складають 20-31 см. Гігантські білки мають розмір близько 50 см, при цьому довжина хвоста дорівнює довжині тіла. Найменша білка, мишача, має довжину тіла всього 6-7,5 см.

Рід білок налічує 54 види. У представників кожного віз них багато спільного, але існують і відмінності. Наприклад, довжина тулуба найменшою, мишачої білки всього 6-7.5 см, 5 з яких – це її хвіст.

Є кавказькі, білки-крихти, двоколірні, індійські гігантські, капські земляні, каролінські і інші види білок. На території України можна зустріти тільки білку звичайну. Як ви вже дізналися, в природі ж є й інші породи, давайте розглянемо найпоширеніші з них.

Шубка білки взимку і влітку різна, так як цей звір линяє два рази в рік. Взимку хутряний покрив пухнастий і щільний, а влітку короткий і більш рідкісний. Забарвлення білки неоднаковий, він буває темно-бурий, майже чорний, рудий і сірого кольору з білим животиком. Влітку білки в основному руді, а взимку шубка набуває блакитно-сірий колір.

Червоні білки мають коричневий або оливково-червоний хутро. Влітку з боків у них з’являється чорна поздовжня смужка, що розділяє живіт і спину. На животику і навколо очей хутро світлий.

Виняток — білка-летяга, яка вміє не тільки скакати з гілки на гілку, але і літати, плануючи з висоти за допомогою шкіряних перетинок між лапками. 

У білок летяг з боків тіла, між зап’ястями і кісточками є шкірна перетинка, що дозволяє їм планувати.

Малабарські гігантські білки майже вдвічі перевищують розміри східних сірих білок, так як їх повне тіло досягає майже 90 см від голови до хвоста, а доросла гігантська білка важить близько 2 кг. Вони різнокольорові, і їх хутро може бути двоколірним або трибарвним, 

Карликові білки володіють сірим або коричневим хутром на спинці і світлим на черевці.

7. Кількість видів білок у презентації – це число і є номером квартири у якій мешкає білочка.

 Діти роблять відповідний запис у паспорті.

8.Розв'язування задачі. Знаходження довжини стрибка білки.

Куниця стрибає в довжину на 12 м,  а білка на 3 м більше, ніж куниця. На скільки метрів у довжину стрибає білка? (15 м)

Діти роблять відповідний запис у паспорті.

VI. Творче перенесення знань, навичок і вмінь у нові умови

1. Обґрунтування власного вибору тривалості життя білки на основі почутої інформації.

Про білочку, що вона дуже прудка. Як то – прудка ? (діти стрибають)

А хто ще з лісових мешканців уміє стрибати? (куниця).

Це особливі вороги білочки, вони на неї полюють. На білочку полюють не лише куниця , а ще й лисиця, яструб, сова та інші тварини. Тому в лісі білочка живе 3 роки, хоча у клітці може прожити у 4 рази довше. Скільки ж це років?(12)

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

Як ви думаєте, що для білочки краще : 3 роки у лісі чи 12 років у неволі?

(учні висловлюють власні думки, обґрунтовуючи їх)

Учні роблять відповідний запис у паспорті

2. Обчислення довжини прямокутника (визначення висоти будиночка білки)

 

Картинки по запросу білочка з геометричних фігур  Із скількох кружечків складено білочку?

 

 

Діти роблять відповідний запис у паспорті.

3.Творча робота

Оформлення учнями "Паспорта мешканця лісу".

Малювання портрета білочки.

VIІ. Підбиття підсумків уроку

Гра "Мікрофон"

Технологія "Незакінчене речення"

На уроці я дізнався….

На уроці я навчився….

Паспорт білочки готовий. Думаю вона буде задоволена.

Залишилось оцінити свою роботу – поставити "печатку".

Самооцінка учнів.

 


                                     Паспорт      мешканця     лісу

1

Кількість дітей

 

     Портрет  білочки

2

Довжина тіла

 

                Похожее изображение

3

Довжина хвоста

 

4

Кількість квартир

 

5

Номер квартири

 

6

Довжина стрибка

 

7

Тривалість життя

 

8

Висота будинку

 

 

  

                                     Паспорт      мешканця     лісу

1

Кількість дітей

 

     Портрет  білочки

2

Довжина тіла

 

            Похожее изображение

3

Довжина хвоста

 

4

Кількість квартир

 

5

Номер квартири

 

6

Довжина стрибка

 

7

Тривалість життя

 

8

Висота будинку

 

 

 

 

                                     Паспорт      мешканця     лісу

1

Кількість дітей

 

     Портрет  білочки

2

Довжина тіла

 

                  Похожее изображение

3

Довжина хвоста

 

4

Кількість квартир

 

5

Номер квартири

 

6

Довжина стрибка

 

7

Тривалість життя

 

8

Висота будинку

 

 

 

                                     Паспорт      мешканця     лісу

1

Кількість дітей

 

     Портрет  білочки

2

Довжина тіла

 

               Похожее изображение

3

Довжина хвоста

 

4

Кількість квартир

 

5

Номер квартири

 

6

Довжина стрибка

 

7

Тривалість життя

 

8

Висота будинку

 

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

 

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

 

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

 

 

 

 А

Л

С

Р

К

Б

У

М

І

20

12

8

42

19

7

13

6

4

 

3 + 4 - 0=   10 + 2 =    10 + 10 =

14 – 10 =    20 -1 =

 

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

 

3  +  5 =         2 =      +  4  =       +  2  =

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 -__  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

10 - __  = 5                  15 - __  = 10                    10 + __ = 15

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 січня 2020
Переглядів
3254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку