Цілі:
навчальна: закріпити знання про «правильний дріб», «неправильний дріб»,
розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати математичне мовлення; сприяти розвитку логічного мислення учнів;
виховна: виховувати почуття відповідальності, старанність, позитивне ставлення до навчання
УРОК 68. Правильні та неправильні дроби Дата__________________
Цілі:
Тип уроку:застосування знань, умінь учнів
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
№ 880, 881, 882 Взаємоперевірка
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
1. Переставте різними способами цифри так, щоб дістати:
1) неправильний дріб із ;
2) правильний дріб із .Хто знайде більше способів?
2. Знайди помилку
Правильні дроби: ; ; ; ; ;
Неправильні дроби: ; ; ; ; ; .
3. При якому співвідношенні m і nдріббуде правильним?
4. При якому співвідношенні k і pдріббуде неправильним?
5.При яких значеннях хдріббуде правильним?
6. При яких значеннях адріббуде неправильним?
7. При яких значеннях bдріббуде неправильним, адрібв той же час правильним?
8. Розвяжіть рівняння: а) = 5; б) = 16.
ІІІ. Застосування знань, умінь і навичок
№ 884, 886, 901, 904 - біля дошки
Застосування на практиці № 910
IV. Повторення навчального матеріалу
1. Степінь числа № 912
1) 152. 64 – 8400; 2) (36 + 16 . 4) : 10 – 5.
2. Розвязування рівнянь № 913 (1)
1) 144 – (х: 11 + 21) .5 = 14
V. Підсумок уроку
Н. Є. Рябова Експрес-контроль Математика 5-6, 2013 Тест № 14
VІ. Домашнє завдання § 23 стор.193-195 відповісти на питання 4,5 стор. 197, №902, 905, 913 (2) . Повторити § 4 (Підручник Н. А. Тарасенкова Математика 5 клас)
УРОК 69. Порівняння дробівДата__________________
Цілі:
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Перевіркадомашнього завдання
Перевірити письмове виконання домашнього завдання № 902, 905, 913(2)
№ 902 ; ; ; ; ;
№ 905 1) ; ; 2) ; ; 3) ; ;
№ 913 120 : (х - 19) = 6;
х – 19 = 120 : 6;
х – 19 = 20;
х = 20 + 19;
х = 39.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1) Порівняння дробів з однаковими знаменниками.
<<<
Учні самостійно формулюють правило про порівняння дробів з однаковими знаменниками.
2) Порівняння дробів з однаковими чисельниками
< ; <
Учні самостійно формулюють правило про порівняння дробів з однаковими чисельниками.
3) Порівняння дробів з 1.
< 1 ; > 1
4) Робота з підручником § 23 стор.195
ІІІ. Розвязування вправ на осмислення матеріалу
1. Усне розв’язування задач № 866
2. Коментоване розв’язування задач № 888, 890, 892, 893
При розв’язанні завдань учні в кожному випадку відповідають на запитання «Чому?»
V. Підсумок уроку
Під час фронтального опитування декілька учнів працюють з математичним тренінгом № 15 «Порівняння дробів» (ІКТ)
Фронтального опитування за теоретичним матеріалом
Закінчить думку:
1. Число, записане над рискою дробу, називається…..
2. Число, записане під рискою дробу, називається…..
3. Знаменник дробу показує……..
4. Чисельник дробу показує……
5. Якщо чисельник дробу дорівнює знаменнику, то дріб дорівнює…..
6. Два дроби з однаковими знаменниками рівні, якщо….
7. Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого чисельник…..
8. Із двох дробів з однаковими чисельниками менший той, у якого знаменник…..
9. Вибери дроби, які менше від 1: ; ; ; ; ;
10. Вибери дроби, які більші від 1: ; ; ; ; ;
VІ. Домашнє завдання § 23 стор.193-197 відповісти на питання 6-8 стор. 197, № 889, 891 (Підручник Н. А. Тарасенкова Математика 5 клас)
УРОК 70. Порівняння дробівДата__________________
Цілі:
Тип уроку:застосування знань, умінь учнів
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити в кінці уроку
ІІ.Актуалізація опорних знань
Запитання і вправи
1. Як порівняти дроби з рівними знаменниками?
2. Як порівняти дроби з рівними чисельниками?
3. Як порівняти дроби з 1?
4. Порівняйте дроби і постав потрібний знак
а) ; ; ;
б) ; ; .
5. Чи рівні за масою:
ц і т ( ц = 20 кг, т = 20 кг)
20 см і м ( 20 см = м )
ІІІ. Розвязування вправ
№ 895, 897
ІV. Перевірка засвоєння матеріалу
Самостійна робота
Варіант 1 |
Варіант 2 |
І рівень |
|
1. Запишіть дріб, чисельник якого дорівнює 9, а знаменник – 17. 2. Який дріб є правильним? а) ; б) в) 3. Який із дробів більший від ? а) ; б) в)
|
1. Запишіть дріб, чисельник якого дорівнює 15, а знаменник – 39. 2. Який дріб є правильним? а) ; б) в) 3. Який із дробів більший від ? а) ; б) в)
|
ІІ рівень |
|
1. Знайдіть: а) від 48кг; б) від 80 км. 2. Розмістити дроби ;зростання. |
1. Знайдіть: а) від 90 кг; б) від 60 км. 2. Розмістити дроби ;спадання. |
ІІІ рівень |
|
1. Автомобіль проїхав першого дня 300 км, що ставить усього шляху. Який шлях має проїхати автомобіль? 2.Порівняйте: а) і б) і . |
1.Масасухої малини ставить від маси свіжої. Скільки взяли свіжої малини, якщо сухої одержали 9 кг? 2.Порівняйте: а) і б) і . |
ІV рівень |
|
1.Порівняйте: а) год і 26 хв; б) м і м. 2.Подайте натуральні числа 2, 3, і 5 дробами зі знаменником 10. |
1.Порівняйте: а) м і 20 см; б) год і год. 2.Подайте натуральні числа 2, 3, і 5 дробами зі знаменником 30. |
V. Підсумок уроку
Квадрат розділили на 25 клітинок. Запиши дробом, яка частина квадрата затушована; яка частина містить кружечки. Порівняйте одержані дроби.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VІ.Домашнє завдання§23 № 896. Повторити §7,11
УРОК 71. Дроби і ділення
Цілі:
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Людина є дріб, чисельник якого є те, чим вона є
насправді,а знаменник – те, що вона про себе думає.
Збільшити свій чисельник людина не в змозі, але може
зменшити свій знаменник –свою самооцінку, і цим
зменшенням наблизитись до досконалості.
Л. М. Толстой
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант (2 учня біля дошки)
1. Порівняйте дроби:
і ( і )
2. Запишіть дроби і ( і ). Поставте між ними знак > чи < , щоб нерівність була правильною.
3. Запишіть дроби ; ; ( ; ; ) в порядку їх спадання (зростання)
4. Порівняйте дроби:
і ( і )
5. При яких натуральних значеннях xправильна рівність: > ( < )?
ІІ. Засвоєння нових знань
УРОК 72. Дроби і ділення
Цілі:
УРОК 73. Дроби і ділення
Цілі:
УРОК 74. Знаходження дробу від числа
Цілі:
УРОК 75. Знаходження дробу від числа
Цілі:
УРОК 76. Знаходження числа за його дробом
Цілі:
УРОК 77. Знаходження числа за його дробом
Цілі:
УРОК 78. Контрольна робота №6
Цілі:
Тип уроку:контроль знань і вмінь.
Хід уроку