Цілі:
навчальна:закріпити знання учнів щодо читання, запису звичайних дробів; формувати вміння і навички учнів розв'язувати задачі із застосуванням дробів;
розвивальна: формувати вміння грамотно формулювати власні думки; сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів;
виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, почуття відповідальності, дисциплінованість.
УРОК 66. Що таке звичайний дріб Дата__________________
Цілі:
Тип уроку:урок формування вмінь і навичок
Хід уроку
І.Перевіркадомашнього завдання
- Письмову частину перевірити у слабких учнів, зібравши їхні зошити перед уроком.
- Усно:
1. Прочитайте дроби, назвіть у кожному з них чисельник і знаменник:
1) 2) 3) 4) 5)
2. Наведіть приклад дробу:
1) знаменник якого на 5більший за чисельник;
2) чисельник якого втричі менший від знаменника.
3. Запитання до класу:
1) Який запис називається звичайним дробом?
2) Що показує знаменник (чисельник) звичайного дробу? Де він записується?
- Математичний диктант
Варіант І
1. Довжина відрізка 15 см. Яку довжину має третя частина?(5 см)
2. Як називають шістдесяту частину хвилини?(секунда)
3.Площапрямокутника дорівнює 30 м2.Чому дорівнює площа цього прямокутника?(5 м2)
4. Запишіть дроби: одна друга, дві третіх, три шостих.
5. Чим є в дробі одна друга – чисельником чи знаменником – число 2?
6. Запишіть дроби ; ; ; . Підкреслить ті з них, які мають знаменником число 11.
Варіант ІІ
1. Довжина відрізка 12 см. Яку довжину має третя частина?(4 см)
2. Як називають десята частина метра?(сантиметр)
3.Площапрямокутника дорівнює 40м2.Чому дорівнює площа цього прямокутника?(5 м2)
4. Запишіть дроби: одна третя, три дев’ятих , дві п’ятих.
5. Чим є в дробі одна друга – чисельником чи знаменником – число 1?
6. Запишіть дроби ; ; ; . Підкреслить ті з них, які мають знаменником число 19.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Проект «Задача з піцою» (ІКТ)
ІІІ. Закріплення знань. Розвязування вправ
Групова робота
І група№ 898, 900
ІІ група № 903, 907
ІV. Практична робота № 911
V. Підсумок уроку
- Математичний тренінг № 14 «Уявлення про звичайні дроби» (ІКТ)
- Знайти пропущене число
2х – 6 = 4 |
|
50 - 7х= 1 |
? |
VІ. Домашнє завдання § 23 стор.193-194, відповісти на питання 1-3 стор. 197, №899, 908 * (Підручник Н. А. Тарасенкова Математика 5 клас)