Урок № 98
Математика 6 клас
Дата:
Тема уроку. Віднімання раціональних чисел.
Мета уроку:
Навчальна: відпрацювати навички замінювати віднімання додаванням і знаходити значення утворених сум;
Розвивальна: розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; математичну мову;
Виховна: виховувати наполегливість, охайність.
Тип уроку: застосування знань, формування умінь, навичок.
Обладнання: таблиці, презентація, комп’ютер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Взаємоперевірка за зразком
ІII. Актуалізація опорних знань
САМОСТІЙНА РОБОТА
Виконайте віднімання раціональних чисел: (самостійно в зошитах). Учень розв’язує за дошкою.
1) 12+(-15)= - 3
2)-22-(-18)= -22+18= -4
3)-5,7-3,1= -5,7+(-3,1)= -8,8
4)3,5-9,5=3,5+(-9,5)= -6
5)0-(-30,5)= 0+30,5=30,5
6)0-3,6=0+(-3,6)=-3,6
7)-8,2-(-8,2)=-8,2+8,2=0
Звіритися виправити помилки. Повторити правило. Що означає від числа а відняти число в?
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Формування теми і мети уроку.
Сьогодні ми на уроці повинні удосконалити вміння та закріпити знання отримані на попередньому уроці.
Тому що народна мудрість говорить: „Знання збираються по краплині, як вода в долині”.
V. Розв’язування вправ
Усні вправи
6 - (-3); 8 - (-10); -12 - (-5); - 12 - (+5); 24 - (-30); -8 - 14; -18 - (-18); -18 - 18.
a – b - (-с), a + b + c; a + (-b) + (-c); a + (-b) + c, а - (-b) - (-с).
Письмові вправи
№№ 1094, 1096 (колективно), 1097 (самостійно), 1090, 1103(колективно).
а) 7,2 * (-5,3) = 12,5; б) 3,6 * 8,1 = -4,5; в) -6,1 * (-2,3) * 3,8 = 0;
г) -3,7* (-6,9) = -10,1; д) -4,9 * 1,7 = -3,2; є) 3,9 * 7,4 * (-9,3) = -12,8.
а) -9 – 12 = 9 - □; б) – 2 - □ = □ – 3; в) □ – 7 = 13 - □;
г) □ + □ = -8; д) □ - □ = -8.
VІ. Підсумок уроку
Міні-тест
Подайте у вигляді суми -3 - (-7) + (-5):
а) -3 + 7 + 5;
б) -3 + (-7) + 5;
в) -3 + 7 + (-5);
г) 3 + 7 + (-5).
Перевірьте, чи правильно знайдена різниця:
0,789- (-1392)= 1392,789
0,5-(-160)= -159,5
VІІ. Домашнє завдання),
Розв'язати письмово №1095, № 1104.
Х. Рефлексія
Як приємно дізнатися, що ти чогось навчився. Ж Мольєр