Урок № 96
Математика 6 клас
Дата:
Тема уроку. Властивості додавання раціональних чисел.
Мета уроку: відпрацювати застосування властивостей додавання в комплексі із вивченими правилами додавання раціональних чисел. Розвивати навички обчислення, математичну мову, увагу, наполегливість. Виховувати охайність, культуру спілкування.
Тип уроку: застосування знань, формування умінь, навичок.
Обладнання: презентація, проектор, комп’ютер, підручник О.С. Істер
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу
II. Перевірка домашнього завдання
1) Заповніть пропуски в реченнях:
а) Щоб додати -2 та -3, треба ... їх модулі та перед результатом поставити знак ...
б) Щоб додати -2 та 3, треба ... їх модулі та перед результатом поставити знак ...
в) Щоб додати 2 та (-3), треба ... їх модулі та перед результатом поставити знак...
2) Обчисліть суму:
а) |
7 +5, |
б) |
, |
в) |
+1+, |
|
7 + (-5), |
|
, |
|
-1+, |
|
-7 + 5, |
|
, |
|
+1+, |
|
-7 + (-5); |
|
; |
|
-1+. |
3) Замініть пропуск відповідними знаками доданків, щоб рівності
стали правильними:
а) ... 0,6 + ... 0,8 = 1,4; б) ... 0,6 + ... 0,8 = 0,2;
в) ... 0,6 + ... 0,8 = -0,2; г) ... 0,6 + ... 0,8 = -1,4.
«Слабкі» учні працюють з картками-підказками; «сильні» виконують завдання більш високого рівня складності.
Картки-підказки для «слабких» учнів
При додаванні двох чисел з різними знаками, треба: 1) Знайти модулі чисел, які додаються; 2) від більшого модуля відняти менший модуль; 3) перед здобутою різницею поставити знак того числа, в якого модуль більший. Наприклад: -20 + (+15) = -(|-20| + |+15|) = -(20 - 15) = -15 |-20| > |+15| Так само виконайте додавання чисел, заповнивши пропуски. a) -30 + 17 = ... (|…| - |…|) = …(... - …) = -|-30| ... |+17| б) -27 + 43 = ...(|...| - |...|) = ... (... - ...) = ...|-27| ... |43| в) -3,5 + 2,7 = ...(|...| - |...|) = ... (... - ...) = -|-3,5| ... |2,7| |
К-1 |
||||||||
Знайдіть значення а + b при даних значеннях а та b (див. таблицю). |
||||||||
|
а |
5,14 |
|
5,71 |
|
|
-5,033 |
|
|
b |
|
|
-5,71 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
К-2 Виконайте додавання: а) 6,892 + ; б) ; в) ; г) ; д) 2,9 + ; е) -9,75 + ; ж) 6,6 + ; з) 220,27+ (-2220,2) |
II. Актуалізація опорних знань
Запитання до класу
- Які властивості додавання ви використаєте, щоб знайти значення виразу?
327 + 1024; 13 + 15 + 7 + 5; 12 + 47 + 8 + 13; 16 + 15 + 14.
- Чому дорівнює сума?
0 + 253; 1+ 0; -2 + 2; -3 + (-7); -3 + 2; 12 + (-10).
а) -7 + (-8) та -8 + (-7); б) 5 + (-9) та -9 + 5.
а) (-5 + 3) + (-9) та -5 + (3 + (-9)) та (-5 + (-9)) + 3.
а) -2 + (+10) + 2 + (-13);
б) +7 + (-18) + (-12) + 13;
в) -7 + (-18) + (+12) + (-5) + 9.
IV. Формування умінь
Усно:
а) -12 + * = -30; б) * + 13 = 0; в) * + 14 = 20;
г) * + (-14) = 0; д) * + 10 + (-12) = 0; є) -15 + * + (+15) = 14.
Письмові вправи
№№ 1072, 1074, 1075 (робота в парі), 10791083 (в.р.)
а) -12 + (+15) + (-6) + (+12); б) 16 + (-20) + (+14) + (-10);
в) 13 + (-9) + (-17) + (+19); г) -54 + (-0,7) + (+0,56) + (-1,71);
д) +0,75 + (-2,9) + (-1,05) + (-0,75); є) ;
ж) 3,46 + (-2,63) + (-209,8) + (+24,7).
а |
b |
с |
-4,73 |
-101,2 |
5,73 |
|
|
|
-8,75 |
|
|
V. Підсумки уроку
а) 1) -17,5 + (-23) + (-45). 2) 17 + 28;
б) 1) -17,5 + (-23); 2) 17+ (-45) + 28;
в) 1) -17,5 + 17; 2) -23 + (-45) + 28.
VI. Домашнє завдання
§40 – повторити, №№ 1073, 1080, 1084.
1