Тема: Число і цифра 7. Порівняння чисел у межах 7
Мета: ввести поняття числа «сім», вчити писати цифру 7, порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; ввести поняття «сьомий»; ознайомити з утворенням числа 7 шляхом додавання 1 до попереднього числа; розширювати кругозір дітей, розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички охайного письма; виховувати в учнів наполегливість, старанність, допитливість і спостережливість.
Обладнання: лічильний матеріал, цеглинки Лего, телевізор.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Діти, щоб урок був цікавим і плідним
Домовляймось не шуміти
Думати, міркувати,
Руку дружно піднімати.
II. Контроль, корекція та закріплення знань
(робота з цеглинками Лего)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
(на дошці прикріплені фрукти)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Цікаві факти про число 7 (на слайді показати зображення веселки, нот, календаря, 7 чудес світу, героїв казок).
(«Білосніжка та семеро гномів», « Вовк та семеро козенят»)
Сімка в давні часи була оповита особливою шаною. Згадки про це число збереглися в прислів’ях та приказках. Хто знає прислів’я з числом 7?
Цифра сім, як кочерга,
В неї, бач, одна нога.
(Пояснюю написання. Пишу на дошці. Показую відео як писати).
А зараз напишемо цифру в повітрі, на долоньці.
Тепер розгорнемо свої зошити на с.36
Зошит свій я розгортаю,
Навскоси його кладу.
Олівець ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно.
До роботи я берусь.
(Напишемо 7 в зошиті, а потім виконаємо номери по порядку)
Перевірте свою роботу. Хто впорався з завданням без помилок, намалюйте усміхнений смайлик.
Фізкультхвилинка «Наш борщик»
(Читаю потішку, а діти імітують відповідні рухи)
В мене є кругленький горщик.
Я зварю у ньому борщик.
Все, що треба, я скоріше
Мию добре, чищу, ріжу.
Ось вже борщ кипить, малята,-
Треба кришечку підняти.
Трохи вогник прикрутити….
«Не збіжи!» - благають діти. (погрожують пальчиком)
-Діти, а ви знаєте, що борщ складається з 7 інгрідієнтів?
Спробуйте їх назвати.
- Як утворити число 7 із числа 6?
- Полічи від 1 до 7
- Від 7 до 1
- Скільки всього клубочків ниток?
- А котушок?
- Чого більше клубочків чи котушок?
- На скільки?
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія
- З якою цифрою познайомилися на уроці?
- Від яких чисел більше число 7? (Число 7 більше від чисел 1, 2 , 3, 4, 5, 6)
- Назвіть дні тижня.
- Скільки всього днів тижня?
- Який день «сьомий»?
Оцініть свою роботу за допомогою цеглинок Лего.
Все вдалося (зелена)
Було складно (червона)
Потрібно ще працювати (жовта)
Дякую, діти, за урок!