Урок математики."Число і цифра 8".

Про матеріал

Урок математики у першому класі ."Число і цифра 8".В розробці матеріалу показано , як правильно пояснити учням , як утворюється число 8,як правильно записується.

Перегляд файлу

Урок математики 1 клас

Тема: Число і цифра 8. Порівняння чисел в межах 8. Написання цифри 8.

Мета : Ознайомити учнів із числом і цифрою 8. Пояснити утворення числа 8. Навчити писати цифру 8. Закріплювати нумерацію чисел в межах 8. Вчити порівнювати числа попереднім порівнянням відповідних груп предметів і  на основі визначення місця кожного числа в натуральному ряді. Виховувати охайність , увагу.

 

                                                      Хід уроку

І. Організаційний момент.

Дзвоник пролунав веселий

Дружно всіх він кличе в клас

І цікаве на уроці

Пропоную я для вас

Станьте струнко , схаменіться,

Один одному всміхніться

Приготуйте без мороки

Все, що треба для уроку

Підготовились – дзвінок

Починаємо урок.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1.               Весела лічба.

C:\Users\Admin\Downloads\Без названия (1).jpg          C:\Users\Admin\Downloads\sini4ki.jpg                  

У садок до годівниці

Прилетіли 2 синиці,

А потім ще 4 птиці.

Скільки птиць на годівниці?

C:\Users\Admin\Downloads\472903748.jpgДо сірої чаплі на урок

Прилетіло 7 сорок.

З них лише 3 сороки

Приготували уроки.

Скільки ледарів-сорок

Прилетіло на урок ?
 

  1.                Усна лічба.

Учитель демонструє картку із зображенням певної кількості предметів, а

діти-цифру, яка позначає цю кількість.

Картинки по запросу рисунки сороки

Похожее изображение

Похожее изображение

Похожее изображение

Картинки по запросу рисунки цветочков

 

3.Гра «Ланцюжок»

- Полічіть від 1 до 7 ;від 7 до 1; від 3 до 6 ; від 7 до 4; від 2 до 5; від 5 до 1.

 Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П'ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.

 

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.

1.Вступне слово вчителя

Робота над загадками

  • Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким-

Спробуйте відгадати.

Картинки по запросу рисунки осьминогаКартинки по запросу рисунки паука

Ти зі мною не знайомий ?                                                Вісім ніг, як вісім рук,

Я живу на дні морському. Вишиває шовком круг

Голова і вісім ніг, Цей дідок на диво.

От і весь я …..(восьминіг). Він легенький, наче пух,

                                                                                    Сплів для себе  і для мух. (Павук).

 

  • Яке число звучало в загадках?
  • З яким новим числом ми ознайомимось сьогодні?(Із числом 8).

 

 

2.Робота з підручником.

1).Бесіда за малюнком.

Похожее изображениеКартинки по запросу рисунки метеликыв
 

  • Скільки метеликів ви бачите ? Порахуйте.

 

Похожее изображение

  • А скільки на малюнку слоненят ?
  • Як вони розмістилися ?(4+4=8)

 

2).Утворення числа 8.

- Скільки намистинок ліворуч? (7)

- Скільки праворуч? (1)

- Як отримали 8 намистинок ?(до 7 синіх додали 1 рожеву)

- Отже, щоб одержати число 8, пртрібно до 7 додати1. Число 8, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 8, «вісімкою».

 

  1.              Ознайомлення із цифрою 8

Я- цифра вісім: два кільця,

Без початку і кінця.

Картинки по запросу рисунки очковКартинки по запросу рисунки песочных часов

 

4.Написання цифри 8 .Робота в зошиті.

1) Пояснення вчителя.

Цифра 8 складається з верхнього і нижнього малих овалів. Верхній овал трохи менше за нижній. Починають писати її трохи нижче і правіше за середину верхньої сторони.Ведуть лінію праворуч вгору , заокруглюють в правому верхньому кутку клітини, потім   справа наліво до середини нижньої сторони клітини, заокруглюють і піднімаються вгору до початкової точки.

2)Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-і, два-і».

3)Написання цифри в зошиті.

Похожее изображение

Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!
На носках стоїть весь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору,
Два! — і вниз,
На сусіда подивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз — присіли, два — піднялись.
Хай мужніє ваше тіло.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.

5.Робота з підручником.

 

1) Спробуємо порівняти ,розібрати малюнки і записати суму трьох доданків.

Похожее изображениеПохожее изображениеКартинки по запросу малюнок фруктыв

 

1+3+2=

6.Робота в зошиті.

Аналогічно спробувати вирішити такі приклади:

1+2+7=                                      4+3+1=                                    6+1+1=

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з числовим променем.

 

C:\Users\Admin\Downloads\1727_html_m63c387ae.png

 

  • Прочитайте числа від 1 до 8 в прямому та зворотному порядку.
  • Назвіть «сусідів» числа 7.
  • Яке чмсло передує числу3? А числу 7?
  • Яке число наступне за числом 6? ,7?.

V.Підсумок уроку.

- Що нового дізналися на уроці?

- Чого навчилися ?

- Що сподобалося?

- Що виявилося складним?

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
19 березня 2018
Переглядів
21551
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку