Урок математики "Діаграми"

Про матеріал
Конспект уроку розроблено із використанням сучасних методів та засобів навчання, спрямований на розвиток логічного мислення та вміння аналізувати інформацію
Перегляд файлу

Тема уроку: Діаграми.

Мета уроку:

-         ознайомити учнів з поняттям «діаграма», видами діаграм;

-         навчити учнів будувати та аналізувати стовпчасті та кругові діаграми;

-         виховувати інтерес до математики та інформатики;

-         розвивати логічне мислення та вміння аналізувати інформацію;

-         сприяти усвідомленню залежності здоров’я від способу життя людини.

Тип уроку: комбінований .

Хід уроку

І.    Організаційний момент.

ІІ.    Актуалізація опорних знань учнів

Учні отримують від учителя посилання, за яким вони переходять на інтерактивний робочий лист Wizer.me для виконання самостійної роботи (https://app.wizer.me/learn/SQG91M)

Завдання №1. Заповніть пропуски (Додаток №1)

Завдання №2. Встановіть відповідність (Додаток №2)

Завдання №3. Тестові завдання (Додаток №3)

 

ІІІ.   Мотивація навчальної діяльності

  1. Підготовка учнів до роботи на основному етапі уроку (Додаток 4. Слайд 1)

-         Діти, як ви думаєте, що таке діаграма?

-         Де і для чого вона застосовується в житті?

-         Як Ви думаєте, які види діаграм існують?

  1. Постановка мети і завдань уроку (Додаток 4. Слайд 2)

А зараз я пропоную скласти план, за яким ми з вами будемо працювати на уроці. Про що сьогодні на уроці ми дізнаємося?

План уроку:

  1.     Що таке діаграма.
  2.     Які види діаграм існують.
  3.     Як правильно «читати» і будувати діаграми.

ІV. Вивчення нового матеріалу

 Пояснення матеріалу супроводжується показом презентації (Додаток 4. Слайди 3 - 8)

Малюнки сприймаються і запам’ятовуються краще, ніж слова і цифри. Для наочного зображення числових значень різних величин використовують діаграми. Це слово грецького походження, воно означає «малюнок». Діаграма – це символічний малюнок, який наочно ілюструє співвідношення між значеннями величин.

V. Закріплення знань учнів.

Робота в зошиті

  1. Розгляд послідовності кроків для побудови діаграми.

Приклад. Максимальна маса тварин : лами – 110 кг, оленя – 230 кг, тигра – 320 кг. Побудуємо стовпчасту діаграму за цими даними: зобразимо маси тварин за допомогою стовпчиків. Ширину цих стовпчиків вибираємо однакову (наприклад, 7 мм), а їх висоти мають відповідати масі кожної з тварин. Щоб зобразити 10 кг візьмемо 1 мм. Тоді висота стовпчика, що зображує масу лами, буде 110:10=11 (мм), оленя – 230:10=23 (мм), тигра – 320:10=32 (мм). Отримали стовпчасту діаграму

                                                                                           

  1. Вчені вважають що 20% всіх впливів на здоров’я людини здійснюють екологічні фактори, 20% - біологічні (спадковість), 10% - охорона здоров’я (якість медичного обслуговування) і 50% - спосіб життя людини. Побудуйте стовпчасту діаграму, що показує вплив різних факторів на життя людини.

(Після побудови учитель з учнями аналізують отримані дані)

  1. Побудуйте діаграму розпорядку дня учня 6 класу

Діяльність

години

1

Сон

10

2

Учбові заняття

5

3

Перебування на повітрі

2

4

Підготовка до уроків

2

5

Комп’ютер

1

(Учні аналізують свій розпорядок дня)

  1. Побудуйте стовпчасту діаграму найбільших лиманів і озер України за такими даними: Дністровський лиман має 360 км2, озеро Сасик (Кундук)- 210 км2, Молочний лиман – 170 км2, Тилігульський лиман - 160 км2, озеро Ялпуг - 149 км2.

Робота за комп’ютером (парна форма роботи)

  1. Розгляд послідовності кроків для побудови діаграми на комп’ютері

Побудуйте за допомогою комп’ютера кругову діаграму, яка відображає склад вінегрету (картопля – 40г, буряк – 24г, цибуля – 10г, огірок кислий – 20г, олія – 4г).

  • Увімкніть комп’ютер, за допомогою кнопки «Пуск» створіть новий документ.
  • У відкритому вікні послідовно натисніть на кнопки «Вставка» - «Діаграма» та виберіть «Кругова»

  • Введіть в таблицю задані значення

  • Збережіть отримане зображення. Воно може бути таким, як на малюнку
  1. Виконання індивідуальних завдань

Учням роздаються карточки із завданнями для виконання на комп’ютері.

 

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Підсумок уроку (Додаток 4. Слайди 9 - 10).

  1.     Що сьогодні на уроці ми розглянули? Які діаграми з розглянутих ви запам’ятали?
  2.     Де в житті можете зустрітися з діаграмами?
  3.     Діти, оцініть свою роботу на уроці. Продовжіть одну з фраз:

Сьогодні на уроці:

-         я навчився…

-         було цікаво…

-         найбільше мені сподобалося…

-         мені здалося важливим…

-         для мене було відкриттям те, що…

VІІ.  Домашнє завдання (Додаток 4. Слайд 11).

  1. Завдання «мінімум»: 

Контрольну роботу з математики писали 36 учнів. 2 учні отримали 12 балів, 2 учні – 11 балів, 4 учні – 10 балів, 6 учнів – 9 балів, 4 учні – 8 балів, 6 учнів – 7 балів, 4 учні – 6 балів, 6 учнів – 5 балів, 2 учні – 4 бали. Побудуйте стовпчикову діаграму

  1. Завдання «максимум»:

Знайти інформацію про вміст будь-якого вітаміну в продуктах харчування та оформити інформацію у вигляді таблиці та кругової діаграми (за допомогою програми Microsoft Word).

VIІI. Оцінювання знань учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

№1

№2

№3

 

№4

 

 

 

                     Слайд №1

 

 

 

 

 

 

 

   Слайд №2

 

 

 

 

 

Слайд №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Слайд №4

 

 

 

 

 

 

 

  Слайд №5

 

 

 

 

   

      Слайд №6

 

 

 

Слайд №7

 

 

 

 

 

 

    Слайд №8

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Слайд №10

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
17 березня
Переглядів
70
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку