Урок математики для 1 класу на тему:"Сантиметр. Вимірювання довжини відрізків. Обчислення значень виразів."

Про матеріал

Конспект уроку з математики для 1 класу на тему:"Сантиметр. Вимірювання довжини відрізків. Обчислення значень виразів." Передбачає формування в учнів поняття "Сантиметр", вміння працювати з лінійкою.

Перегляд файлу

Тема. Сантиметр. Вимірювання довжини відрізків. Обчислення значень виразів.

Мета: ознайомлювати учнів з одиницею вимірювання сантиметром та сантиметровою лінійкою; учити вимірювати довжину відрізка, доповнювати рівності і нерівності; закріплювати знання з нумерації чисел у межах 9; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Тип уроку:

Обладнання :  зошит на друкованій основі, лінійки, олівці (простий та кольорові), ручка, презентація, роздатковий матеріал, зображення рибок та казкового персонажа.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

  • Доброго ранку, леді. Сьогодні в нас незвичайний урок, адже до  нас завітали гості. Привітайте їх. Молодці, сідайте.
  • А також, до нас завітала хто? (Русалонька)
  • Тато Русалоньки Посейдон доручив їй порахувати рибок з чарівного акваріуму, їхнього замку. Але Русалонька запізнилася, й всі рибки кудись поділися.
  • Для того щоб йому допомогти: нам потрібно буде виконати декілька цікавих завдань.
  • Ми ж допоможемо Русалоньці? (Так)

 

  1. Повторення вивченого матеріалу

2. 1. Весела лічба

• Дві синиці, гарні птиці,

На вербі сиділи,

Три подружки-щебетушки

Раптом прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Полічи веселих птиць. (5)

• Ось до класу на урок

Залетіло шість сорок,

Дві пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (8)

  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка.
    1.        Гра «Яке число загубилося?»
  • Погляньте на дошку. Русалонька приготувала для нас приклади.

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics1/mathematics1.files/image048.jpg

  • Скільки потрібно додати до п’яти, щоб вийшло шість? (1)
  • До скількох потрібно додати 3, щоб вийшло шість? (3)
  • Скільки потрібно додати до чотирьох, щоб вийшло шість?(2)
  • Скільки потрібно додати до трьох, щоб вийшло п’ять? (2)
  • Скільки потрібно додати до чотирьох, щоб вийшло п’ять? (1)
  • До скількох потрібно додати 2, щоб вийшло п’ять? (3)
  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка.

 

  1.        Каліграфічна хвилинка
  • Для того щоб розім’яти наші пальчики, виконаймо каліграфічну хвилинку у маленьких зошитах.
  • За сумлінне написання, до нас припливла одна рибка.

 

  1.        Актуалізація вивченого матеріалу
  • Леді, нумо пригадаймо з яким предметом із шкільного приладдя ми познайомилися на минулому уроці? (лінійкою)
  • Так, а для чого вона потрібна? (Для виміру довжини)
  • А яку величину виміру довжини ви запам’ятали? (Сантиметр)
  • А якими двома літерами позначається сантиметр? (см)

 

  1. Основна частина

3.1. Практичне вимірювання

- Зараз ми перевіримо, як ви навчилися вимірювати довжину предметів.

- Я маю кошик, в якому знаходяться малюнки з різними предметами або тваринками. Зараз кожен витягне по одному малюнку і виміряє довжину того, що йому дісталося.

- Нагадую, що кладемо лінйку на листок, нулик ставимо на початок малюнку, лінійочку тримаємо рівно.

Ручка –

Дзеркало–

Олівець-

Гребінець-

Буси-

Човен-

  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка.
    1.        Робота над задачею
  • Погляньте на екран.
  • Прочитаймо задачу

У бабусі було 3 котика та 2 песика. Скільки тварин було у бабусі?

  • Про що йде мова в задачі? (Про тварин)
  • Які тварини були у бабусі?  (Котики та песики)
  • Скільки було котиків? (3)
  • А песиків? (2)
  • Яке запитання в задачі?
  • За допомогою якої дії можна дати відпвідь на запитання задачі? (+)
  • Що до чого додати? (Котиків і песиків)
  • Складемо вираз. (3+2)
  • І розв’язання буде: 3+2=5 (т)
  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка

 

  1.        Робота над виразами з іменованими числасми

3 см + 2 см = 5 см

5 см - 1 см = 4 см

7 см + 2 см = 9 см

6 см – 3 см = 3 см

2 см+ 3 см = 5 см

4 см + 3 см =7 см 

  • До 3 см додати 2 см, дорівнює 5 см.
  • Від 5 см відняти 1 см, дорінює 4 см.
  • До  7 см додати 2 см, буде 9 см.
  • Від 6 см відняти 3 см, буде 3 см.
  • До 2 см додати 3 см , буде 5 см.
  • А чи є схожий приклад у цьому завданні ? (Так, перший)
  • Яке правило тут використане? (Відперестановки доданків сума не змінюється)
  • До 4 см додати 3 см, буде 7 см.

- За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

4. 1. Робота на картках

- Нагадайте, які ми знаємо геометричні фігури.

- Як визначити скільки кутів має геометрична фігура? (порахувати їх)

- Зараз об’єднаймося в пари та виконаємо завдання на картках

 

 

 

  • Ваше завдання: розфарбувати, назвати та порахувати кути у кожній із фігур.
  • Квадрат – 4
  • П’ятикутник – 5
  • Трикутник – 3
  • Ромб - 4
  •  Прямокутник – 4  
  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка

4.2. Робота  в парах

-   Ви вже обєднані в пари.

-  Кожна пара отримує бланк, на якому є приклади. Ваше задання їх вирішити і покласти зверху на приклад картку з правильною відповіддю.

7-1

6-1

2+2

3+5

4+4

4+5

 

6

5

4

7

8

9

  • За  правильно виконане завдання, до нас припливла одна рибка

 

4.3. Усний рахунок

- Порахуймо рибок, яких ми зібрали!

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?

— За допомогою якого інструмента ми вимірюємо довжину відрізків?

— Як треба прикладати лінійку до відрізка?

  • 
docx
Додано
18 лютого 2018
Переглядів
11536
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку