Математика 2 клас
Тема. Таблиця множення числа 4. Виконання вправ на засвоєння таблиці множення числа 4.
Мета:
ознайомити учнів з таблицею множення числа 4;
удосконалювати вміння виконувати вправи на засвоєння таблиці множення на 4; розвивати кмітливість, логічне мислення ;
формувати ціннісне ставлення до природи;
розвивати і корегувати зорове та слухове сприйняття, уточнювати та збагачувати математичні уявлення, збагачувати словниковий запас.
Обладнання: презентація, зображення птахів, таблиці додавання і множення.
Хід уроку
I.Організація учнів до уроку
Дзвоник дав усім наказ:
До роботи швидше в клас!
Працюватимемо гарно,
Щоб урок минув не марно.
Любі діти! У наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром!
-Рахуєм трійками 3-30 піднімаєм руки вгору, 30-3 – опускаєм.
2. Ознайомлення з девізом.
А тепер девіз згадаймо
І урок наш починаймо!
А девіз нашого уроку:
Міркуємо - швидко!
Відповідаємо - правильно!
Лічимо - точно!
Пишемо - гарно!
Три лисички, три сестрички
миють лапки, миють личка.(імітують рухи)
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
До нас на урок прилетіли гості( синичка, голуб,горобець, сова, дятел, шишкар, сорока.)
Як можна їх назвати одним словом?
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Допоможи синичці долетіти до годівнички». Усний рахунок
12 : 2 : 3 ∙ 9 : 3 ∙ 2 : 3 = 4
Голуб
Каліграфічна хвилинка
Цифра 4 складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії, короткої горизонтальної лінії та довгої прямої похилої лінії. Починаємо писати цифру посередині верхньої сторони клітинки і ведемо вниз ліворуч коротку похилу пряму лінію нижче середини клітинки. Потім пишемо другий елемент – горизонтальну пряму коротку лінію праворуч, не доводячи її до правої сторони клітинки. Від верхнього правого кутка клітинки ведемо вниз довгу пряму похилу лінію так, щоб вона торкнулась другого елемента цифри, і опускаємо вниз до середини нижньої сторони клітинки.
Каліграфічна хвилинка з логічним навантаженням.
4 8 12 16 20 24 28 32 36 40
III. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 4.
- Для чого вчити таблицю множення?
Ось стілець перевернувся,
На четвірку обернувся!
Позначає цифра ця
Скільки ніжок у стільця,
Скільки лапок у котів,
А в квадратику кутів!
4 пори року ( зима, весна, літо, осінь)
4 сторони світу (південь, північ, захід, схід)
4 арифметичні дії (додавання, віднімання, множення, ділення)
Горобець
Математичний диктант
Знайти суму чисел 10 і 2 12
Знайти різницю чисел 10 і 2 8
Знайти добуток чисел 10 і 2 20
Знайти частка чисел 10 і 2 5
IV. Вивчення нового матеріалу
Сова 1. Робота за підручником (с. 116-117)
Завдання 693. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 4 і таблицю множення на 4, читають приклади «ланцюжком» і вибірково. Порівнюють таблиці. Пояснюють, що цікавого помітили
Слухання таблиці множення на 4 (технологія «піснеЗнайко», технологія «Театр зцілювальних дотиків»)
-А зараз пограємо гру. Порівняйте вирази і вставте «дзьобики», тобто знаки більше або менше.
- Перший стовпчик запишемо на дошці. А другий - самостійно.
4 · 6….4 · 5 4· 7….4· 6
4 · 8….4 · 9 4 ·5….4 ·4
Дятел
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань.
Цікавинки від сороки.
а) Продовжити логічний ряд.
-Допоможіть зібрати намисто, яке розсипала сорока.
10 20 30 ….
5 15 25 ….
2 4 6 …..
VI. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Що запам’яталося?
- Хто зробив наш урок цікавим?(птахи)
- А що ми можемо зробити корисного для птахів?
VII. Домашнє завдання.
Вивчити таблицю множення на 4, знайти значення виразів № 699.