Урок математики для 6 класу "Найменший спільний знаменник дробів."

Про матеріал

на основі основної властивості дробу сформувати уявлення учнів про зміст поняття зведення дробів до спільного знаменника, а та­кож розпочати роботу з вироблення вмінь зводити дроби до найменшо­го спільного знаменника; розвивати логічне мислення ,пам'ять, увагу; виховувати математичну грамотність, наполегливість, акуратність.

Перегляд файлу

Тема.   Найменший спільний знаменник  дробів.

Мета: на основі основної властивості дробу сформувати уявлення учнів про зміст поняття зведення дробів до спільного знаменника, а та­кож розпочати роботу з вироблення вмінь зводити дроби до найменшо­го спільного знаменника; розвивати логічне мислення ,пам'ять, увагу; виховувати математичну грамотність, наполегливість, акуратність.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання : підручник конспект

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Обчисліть:

 

  1. Знайдіть серед чисел рівні й поясніть:

; ; 1; ; ; ; ; ; 0,5; ; 0,4.

  1. Знайдіть НСК чисел (найраціональнішим способом),
    а) 4 і 8; б) 12 і 16; в) 12 і 11; г) 5; 10; 11.
  2. Чи існує таке натуральне число, яке в добутку із числом 6 дало б число:
    а) 18; б) 27; в) 3? Відповідь обґрунтуйте.

ІV. Формування знань

На уроці треба розглянути два питання.

  1. Що означає «звести дріб до нового знаменника»?
  2. Як звести два (і більше дробів) до найменшого спільного знамен­ника?

Тому й викладення матеріалу можна проводити традиційно, спо­чатку розглянувши приклад на зведення дробу до нового знаменника, а потім алгоритм зведення дробів до найменшого спільного знамен­ника.

V. Формування вмінь

Відповідно до схеми пояснення матеріалу, розв'язуємо спочатку вправи на:

а) формування вмінь зводити дріб до нового знаменника;

б) формування вмінь використовувати алгоритм зведення кількох дробів до НСЗ.

 

Зведення дробів до НСЗ

1. Зведення одного дробу до нового зна­менника:

треба звести до знаменника с.

 

1) с : b = п — додатковий множник;

2) .

2. Зведення кількох дробів до НСЗ (най­менший спільний знаменник):

1) знайти НСК знаменників → НСЗ;

2) поділити НСЗ на кожний знаменник → додатковий множник;

3) чисельник і знаменник дробу помножи­ти на додатковий множник

Приклад

звести до знаменника 96.

Оскільки 96 : 4 = 24, то .

 

Приклад

Звести і до НСЗ.

Оскільки НСК (5; 7) = 35, то НСЗ = 35.

35 : 5 = 7; 35 : 7 = 5,тому

;

Усні вправи

Назвіть дріб зі знаменником 16, який дорівнює дробу: ; ; . (Для

кращого сприйняття можна умову записати у вигляді рівності:

)

Знайдіть НСК знаменників дробів:

a) і ; б) і ; в) і .

Краще спочатку просто знайти НСЗ для даних дробів.

Розв'язування вправ із підручника

№ 245  246

VІ. Підсумки уроку

Повторити засвоєні терміни і поняття можна під час виконання так званого «німого диктанту»:

. Наприклад:

VІI. Домашнє завдання

Вивчити параграф 2; пункт 9; № 247 ;254

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 грудня 2018
Переглядів
4221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку