Урок математики для 6 класу "Відсотки"

Про матеріал

Даний урок доцільно проводити наприкінці вивчення теми «Відсотки». Він спрямований на удосконалення та закріплення знань учнів з даної теми. В розробці уроку використані різні види робіт та розраховані завдання за різним рівнем складності.

Перегляд файлу

Даний урок доцільно проводити наприкінці вивчення теми «Відсотки». Він спрямований на удосконалення та закріплення знань учнів з даної теми. В розробці уроку використані різні види робіт та розраховані завдання за різним рівнем складності.

Тема: Відсотки. Розв’язування задач та вправ

Мета:

  • удосконалити вміння розв’язувати задачі на відсотки, попередньо з’ясувавши до якого типу належить задача;
  • формувати вміння застосовувати здобуті знання для знаходження відсотка від числа та числа за його відсотком, розвивати вміння логічно мислити, робити висновки;
  • виховувати культуру розумової праці, відповідальність, наполегливість, вміння працювати в парі та самостійно.

Очікувані результати: учні повинні удосконалити вміння:

  • розпізнавати задачі на знаходження відсотка від числа та знаходження числа за його відсотком;
  • знаходити відсоток від числа;
  • знаходити число за його відсотком;

Тип уроку: удосконалення і застосування знань і вмінь

Девіз уроку

Думаємо колективно              

Працюємо оперативно

Сперечаємося доказово

Це для всіх обов’язково

Хід уроку

 Епіграф уроку :

 «Предмет математики є на стільки серйозним, що корисно не втрачати випадку зробити його цікавішим»

                                                             Блез Паскаль

І. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться!

Один одному посміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок,

Починається урок.

Психологічна хвилинка

Любі діти, сьогодні в мене гарний настрій і я хочу його передати вам, щоб ми з вами плідно працювали на уроці. Будьте уважними, допитливими, чемними. Задавайте питання, шукайте помилки. Нехай урок принесе вам задоволення.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (Перевірка наявності та якості виконаних завдань, взаємоперевірка)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування:

а) Відсотком називається…

б) як перевести відсоток у десятковий дріб?

в) як десятковий дріб перевести у відсоток?

г) сформулювати правило знаходження відсотків від числа;

д) сформулювати правило знаходження числа за його відсотками.

ІV. Повідомлення теми, мети уроку та очікуваних результатів

А зараз ми розділимося на 3 групи та виконаємо завдання на картках (завдання на картках роздаю кожній групі). Діти по черзі виходять до дошки та записують правильні відповіді.

Завдання для груп:

І група:

1) виберіть правильну рівність: 1. 1%=0,01;  2. 1%=0,001; 3. 1%= 0,1; 4. 1%=1;

2) запишіть за допомогою відсотків 0,09:   1. 90%;   2.0,9%;   3. 9%;   4. 0,09;

ІІ група:

1) запишіть 3% десятковим дробом: 1. 0,003;   2. 0,03;   3. 3;   4. 0,3;

2) запишіть 0,58 у відсотках:  1. 580%;  2. 58%;  3. 5800%;  4. 5,8%;

ІІІ група:

 1) запишіть за допомогою відсотків 0,12: 1. 120%; 2. 0,012%; 3. 0,12%; 4.12%;

2) запишіть 2,5 у відсотках: 1. 2,5%;  2. 25%;  3. 250%;  4. 0,25.

Наступною сходинкою нашого уроку є виконання тесту, працюємо парами.

Тест у вас на парті у конверті з відповідною назвою.

1) Запиши у вигляді відсотків десятковий дріб 0,7 ?

а) 70%; б) 0,7%; в) 7%; г) 0,07                                                       

2) Запишіть у вигляді десяткового дробу 9%?

а) 90;  б) 9;  в) 0,9;  г)0,09

3) Вся виконана робота це?

а) 90% ;  б)100%;  в) 130%;  г) 0%;

4) Математика становить 20% усіх уроків, які є сьогодні за розкладом. Скільки уроків сьогодні за розкладом?

а) 4 уроки; б) 6 уроків; в) 5 уроків; г) 7 уроків

Перевірка тесту 1-а; 2-г; 3- б; 4-в

V. Фізкультхвилинка

Один, два, три, чотири, п’ять! Час усім відпочивать!

Руки вгору підніміть, ними добре помашіть,

Головою покрутіть, ніжками потупотіть.

Навкруг себе оберніться. Вниз та вгору подивіться!

Стало легко й добре враз – відпочив увесь наш клас.

VІ. Удосконалення знань, вмінь

Увага! У задачах які ми будемо розв’язувати замість підставляємо відповідь попередньої задачі. Домовимося, спочатку визначаємо тип задачі. (у кожного учня дані задачі лежать окремо на парті)

Починаймо!

Середній рівень складності

1. У класі 75% дівчаток. Скільки дівчат, якщо всього у класі 24 учні? [18]

2. У класі хлопців, що становить 60% усіх учнів класу. Скільки учнів у класі? [30]

Достатній рівень складності

3.  У класі 10% учнів мають початковий рівень знань з математики, % мають середній рівень, а 18 учнів мають достатній рівень. Скільки учнів у класі? [30]

4. Знайдіть 5% від значення виразу ( – 8,4):3 [0,36]

5. Знайдіть число, 25% якого дорівнюють кореню рівняння х – 1 =17 [200]

VІІ. Підсумок уроку

Оцінювання

ІІ.  Домашнє завдання скласти по задачі на знаходження відсотка від числа та числа за його відсотком.

VII. Рефлексія

Заповнити карту настрою  «Для мене сьогоднішній урок…».  Потім окремі учні зачитують  те, що написали   і здають вчителю.

Учням  роздається  карточка, в якій потрібно підкреслити фрази, що характеризують роботу  учня на уроці по трьом напрямкам.

Урок

Я на уроці

Підсумок

 

1. цікаво

1. працював

1. зрозумів  матеріал

 

2. нудно 

2. відпочивав

 2. узнав більше, ніж  знав                                                                                         

3.байдуже

3. допомагав іншим    

3. не зрозумів

 

 

Вчитель: Я надіюсь, що сьогодні, працюючи в колективі з радістю, ми впевнено йшли до успіху і демонстрували свою обдарованість. Дякую за урок!

 Я вам бажаю 100% здоров’я, радості, удачі.

Над математикою жоден з вас в житті ніколи хай не плаче.

Прибутків щиро зичу вам у друзях, у родині, в грошах.

Знання міцні ви здобувайте, бо це завжди найлегша ноша.

 

 

docx
Додано
26 березня 2018
Переглядів
1026
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку