Урок математики 6 клас
Тема. Додавання раціональних чисел.
Мета. Продовжити роботу над формуванням умінь виконувати додавання раціональних чисел. Формувати уміння розв’язувати задачі та вправи, що передбачають додавання раціональних чисел, зокрема обчислення значень числових виразів та задач прикладного змісту. Сприяти розвитку логічного та критичного мислення.
Хід уроку
-2+17 - 48+48
1,5+(-1,5) -17+(-15)
-14+(-23) 48+(- 32)
2) Яким знаком «+» чи «-» треба замінити зірочки, щоб рівності були правильними?
200 + (-52) >0 425 + (-200) < 0
12,6 + ( - 12,6) =0 10 + (-20) < 10
-7+0 = 0 -20 +10 < -20
4. Розв’язування вправ і задач.
Діти, де ми застосовуємо додатні та від’ємні числа? Наприклад, для запису температур.
Температура замерзання ртуті на 21о вища ніж температура замерзання бензину. Знайдіть температуру замерзання ртуті, якщо бензин замерзає за температури -60оС.
Розв’язання: -60о + 21о = - 39о.
Отже ртуть замерзає при температурі -39оС, вона стає твердою. Тому ні в якому разі не опуститься нижче температури -40 градусів, так як буде перебувати в замерзлому стані. До речі температура замерзання спирту -114,1°C. На Землі таких низьких температур не фіксують.
Водолаз опустився до позначки -34 м. Виконуючи роботу він змінював глибину занурення на 6 м, 12 м, -17 м, -3 м, 20 м, -5 м. На якій глибині опинився водолаз після закінчення роботи?
У касі було 5000 грн. Упродовж дня касир кілька разів приймав і видавав гроші, роблячи записи: - 120 грн., - 300 грн., 460 грн., 530 грн., -1270 грн., -650 грн. Скільки грошей залишилося у касі наприкінці дня?
Замість трьох крапок вставте результати обчислень. В овал запишіть результат. Порівняйте одержані результати з числом -10. Чи правильна нерівність :
?
Дайте відповіді на питання: