Тема: Додавання та віднімання чисел в межах 10. Розв’язування задач на знаходження суми та різниці чисел.
Мета уроку: закріплювати знання натурального ряду чисел; формувати навички правильного каліграфічного письма цифр та знаків; закріпити вивчені табличні випадки додавання та віднімання; розвивати й удосконалювати обчислювальні навички; продовжувати формувати у дітей уміння порівнювати числа в межах 10; формувати вміння складати і розв’язувати задачі за малюнком; закріплювати знання про геометричні фігури; розвивати математичне мовлення, дрібну моторику, пізнавальний інтерес до навчання, увагу, критичне мислення; прищеплювати інтерес до вивчення математики; виховувати, допитливість, спостережливість.
Обладнання: ілюстрації, малюнки до задачі, матеріал для роботи біля дошки, презентація, ноутбук, телевізор.
Тип уроку: урок-узагальнення знань.
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності учнів
Ви знаєте, що все в житті буває вперше?
Перше слово, перший крок,
Перший похід в садочок, перший похід в школу.
І сьогодні у вас теж особлива подія.
Сьогодні у Вас перший в житті відкритий урок, на який завітало так багато гостей.
Сьогодні ми розпочнемо урок з посмішки. Поверніться один до одного, посміхніться один одному. А тепер поверніться до гостей, подаруйте і їм свою посмішку та привітайтеся з ними:
Здрастуйте, люди добрі.
Здрастуйте, люди хороші.
Здрастуйте, люди веселі.
Привіт вам, у нашій оселі.
Отож, зараз у нас урок математики. У кожного з вас на парті повинен бути робочий зошит, олівець та лінійка, цеглинки леґо. Сядьте, як справжні школярі.
Всі сідайте тихо, діти,
домовляємось не шуміти,
руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати,
а знання всім показати.
Щоб урок був результативним, мені потрібні:
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі, дружні і веселі діти
Тому девізом нашого уроку є:
Думай, працюй, встигай!
Розум, вміння, проявляй!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаєм.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Мудра сова пропонує нам сьогодні пограти у математичні ігри. Ось перша.
«Кубування». Теорія на гранях куба.
Завітав сьогодні в клас
на урок знову до нас
кубик, діти, непростий,
кубик, діти, чарівний.
На гранях куба:
Працюємо з Lego. Гра «Допоможи Лунтику»
Гімнастика для очей.
Каліграфічна хвилинка.
Зошит швидко розгортайте,
ручку правильно тримайте.
За осанкою всі стежте,
з чистотою всі дружіть.
На « відмінно» напишіть.
Перегляд і письмо цифр за слайд-презентацією.
ІІІ. Робота над темою уроку.
Склад чисел
- Щоб далі мандрувати,
склад числа нам треба пригадати.
- Замініть числа сумою доданків.
Фізкультхвилинка.
Треба трішки відпочити!
Геометрична хвилинка.
- Ми часу не гаймо
Геометричні фігури пригадаймо.
Розв’язування задач.
- А хто це до нас поспішає?
- Мальвіна пропонує нам попрацювати із задачами:
(на екрані з’являється скорочений запис задач). Діти, складіть задачу за малюнком.
Робота з геометричним матеріалом. (Усно)
Фізкультхвилинка.
Час настав для відпочинку- проведено фізкультхвилинку!
Задача 1.
Працюємо самостійно.
Аналіз задачі:
Задача 2.
Аналіз задачі:
- Задача про що?
- Скільки було яблук?
- Скільки з’їли ?
- Що питається в задачі? Що означає слово «залишилося»?
- Як будем розв’язувати?
(записуємо розв’язок задачі в зошиті, 1 учень- біля дошки).
Працюємо в парах.
Виконуємо в парах письмово вирази.
Інтерактивна гра «Математична яблунька»
ІV. Закріплення вивченого. Формування умінь і навичок.
Додаткове завдання. Склади танграм.
Робота у групах.
Гра «Мікрофон»
Кольорограма із Lego.
Я вами задоволена. Ставимо лайки найпрацьовитішим і найкмітливішим учням.