Урок математики "Математичний ярмарок"

Про матеріал
розкрити роль математики у житті людини, у цікавій формі закріплювати обчислювальні навички дітей, формувати вміння переносити математичні знання у нестандартні ситуації, розвивати підприємницькі навички, математичну кмітливість, логічне мислення, вміння працювати в групі, виховувати пізнавальний інтерес , бажання вивчати математику та застосовувати знання з предмета у реальному житті.
Перегляд файлу

Тема: «Математичний ярмарок»Віднімання одного з розрядних доданків.

Мета: розкрити роль математики у житті людини, у цікавій формі закріплювати обчислювальні навички дітей,  формувати  вміння переносити математичні знання у нестандартні ситуації, розвивати підприємницькі навички, математичну кмітливість, логічне мислення, вміння працювати в групі, виховувати пізнавальний інтерес , бажання вивчати математику та застосовувати знання з предмета у реальному житті.

 Обладнання: телевізор, презентація Power Point, аудіо запис пісні «Український ярмарок» та руханки,  картки з прикладами та задачами, кошики, солодощі, виготовлені вдома власноруч,

 

Хід уроку

1.Організація учнів до уроку.

Діти , у нас сьогодні  на уроці гості. Давайте до них привітаємося.

            Перевірка готовності до уроку

           Приготуйте без мороки

           Все, що треба до уроку.

           Книжку, зошит, ручку, олівці.

           Приготувались?

           Молодці!

            Все у нас уже на місці,

            залишилось тільки сісти!

Вчитель:

-Дорогі  гості, ми раді бачити вас на нашому веселому ярмарку!

 2. Актуалізація знань учнів

 Вчитель: - А що ж таке ярмарок? (Відповіді дітей)

- Ярмарок - це торг, який влаштовується регулярно в певну пору і в певному місці для продажу й купівлі товару.

Ярмарок  – це  жарти, розваги, веселощі. Тут народ збирається, щоб свій товар продати та чужий купити.

3.Повідомлення теми та мети уроку

     Але  ярмарок у нас не звичайний, а математичний. Під час ярмаркування будемо вчитися віднімати один з розрядних доданків, розв’язувати приклади та задачі, працювати з геометричним матеріалом.

-Замість рогаликів солодких – задачі логічні, замість ковбаски домашньої – приклади математичні.  А щоб купувати, треба мати гроші. Хто найбільше товару купить – той і молодець!     

Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!

 Господарі й гості, глядіть не минайте.

На ярмарок прошу гуртом, подинці.

Чекають на вас там чудові гостинці!

На ярмарку нашім веселім, багатім

 є чим дивуватись і є що придбати!

Вчитель:Слайд 2- 4 На ярмарок!

 Їдуть дорогою: і кіньми, і волами, і коровами... 3 товаром, сіном, соломою... Пливе річка селянських возів. На ярмарок І їдуть, їдуть, їдуть...

Брама ярмарку відчиниться,якщо ви назвите числа. (Слайд 5)

1.«Розминка»Назви записані числа ( 1 бал)

129,457,234,506,700,809,1000,675.

Вчитель:

Двері ярмарку відчинилися.

А зараз завітаємо на ігровий майданчик та заповнимо вагони потяга.

Вам потрібно записати скільки в кожному числі сотень,десятків та одиниць.

2.Ігровий майданчик Математика для себе( 1 бал) (на окремих аркушах) «Потяг трицифрових чисел»(Слайд 6)

5 сотень 0 десятків 2 одиниці=

9 сотень 6 десятків 3 одиниці=

6 сотень 2 десятки 1 одиниця=

4 сотні 1 десяток 6 одиниць=

2 сотні 5 десятів 3 одиниці=

  1. сотні 2 десятки 0 одиниць=

9сотень 0 десятків 1 одиниця=

1сотня 1 десяток 9 одиниць=

Вчитель:

-Покаталися на потязі. Прямуємо далі ярмарком.

-Запишіть дату.

А ось і геометрична лавка. (Слайд 7)

3.Геометрична лавка «Прямокутник» ( 1 бал)(у зошиті)

Накреслити прямокутник довжина якого 6 см,а ширина у 3 рази менша. Обчислити периметр прямокутника.

Вчитель:

-А зараз відвідаємо крамницю задач,можливо щось придбаємо.

4.«Крамниця  задач» ( 1 бал) (у зошиті) (Слайд 8)

Стас прийшов на ярмарок. Купив український віночок,який коштує 100 гривень,та кошик який у 6 раз дорожчий за сувенір. Скільки гривень коштує вся покупка?

Вчитель:

-Прямуємо до павільйону прикладів.Ой, чого тут лише немає.Можливо щось купимо.

5. «Павільйон  прикладів» ( 1 бал) (спільно на дошці) (Слайд 9)

Обчислити:

1.Погляньте, цибуля яка уродила

Велика , ріпчаста , ну справжнє диво .

Скільки коштує цибуля ( 23 грн.)

2.-Хто гострого хоче, часник хай придбає
Він всякі мікроби вогнем випікає .

Скільки коштує часничок , запишіть(905 грн.)

3.-Перець гіркий! Перець червоний!

 Добра із нього приправа для квашеної капусти, огірків, помідорів.! Не завадить і м’ясо приперчити. (301грн.)

4.- Купуйте ці груші – солодкі, духмяні,
У роті, немов – би медок, вони тануть.(808грн.)

5.-Сам маленький, а шубка деревяна.(520грн.)

6.-Бублики кругленькі,
Бублики смачненькі.(700 грн.)

7.– Купуйте яблучка червоненькі,

Вітамінні ,чепурненькі,

На смак солодкі , а не кислі…

Вживати яблучка – корисно!(730грн.)

8. Щоб зуби були міцненькі,

Треба молочко пити смачненьке.

Тож п’ємо молоко повсякчас

І тоді все буде клас!(51грн.)

703-3= 700(бублики)             838-30=808(груша)                     

523-500= 23(цибуля)             945-40=905(часник)

735-5= 730(яблуко)                321-20=301(перець)                     

951-900=51(молоко)              524-4= 520(горіх)                

Вчитель:

- І який же ярмарок без танку?

 Давайте потанцюємо під веселу музику!

6.  Руханка (Слайд 10)

(Діти танцюють під музику «Гусі-потягусі»)

Вчитель:

- Який же ярмарок без хитрої циганки? А ось вам загадка від хитрої циганки.

Вам потрібно розташувати числа в порядку зростання.

7. «Загадка-фокус»(ЛЕГО) ( 1 бал) (Слайд 11-12)

1)532,735,21,900,465,502.

2)56,560,423,324,60,1000

 

 

 Вчитель:

-  Велику радість приносила на ярмарку народна забава – лазіння на стовп. Високо на гладенькому – гладенькому  стовпі  підвішувались призи.  Бажаючих дістати собі подарунок було безліч, але вдавалося це не всім. (На дошці – імпровізований стовп з математичними виразами на картках. Учні намагаються якнайшвидше дістатися верхівки)

8.Гра «Дістань приз»» ( 1 бал) (математика для себе) (Слайд 13)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто виконав правильно,отримує цукерку.

Вчитель:

-Запрошую вас до магазину з ребусами.

10. «Магазин ребусів» (2 бали) (Слайд 15)

 (Діти розгадують ребуси)

І 100 рія      пі 2 л   3 вога   мі 100,  ті 100, яяяяяяя, р 1 а, 100лиця.

Вчитель:

- Жоден ярмарок не обходиться без жартів. Пожартуємо  за допомогою веселих задач.

11. Гра «Хвилинка жартів»(2 бали) (Слайд 16)

1.На столі стояло 3 склянки з полуницями. Сашко з'їв одну склянку полуниць. Скільки склянок залишилось? (Три. Сашко їв полуниці)

2. Який рік триває один день? (Новий рік)

3. Уявіть,що ви – машиніст потягу. Потяг рухається зі швидкістю 60км/год. У дорозі він був 7 годин. Скільки років машиністу? (Скільки й тобі, бо машиніст – ти)

4.Трійка коней пробігли 15 км.Скільки км пробіг один кінь?

 

 5. Підсумок уроку

 - На доброму ярмарку ми побували,

   Одні продавали —а ми ось – знання здобували,

    Співали, сміялись та ще й танцювали,

    Та про предків наших славних з шаною згадали.

-Наш ярмарок закінчується .

 

ОЦІНЮВАННЯ

Кожен з вас побувавши на ярмарку отримав знання та заробив вперше в житті певну суму грошей, за які на перерві ви  придбаєте товар.

(Роздаю гроші)

Гра «Мікрофон»

Вчитель:

-А зараз уявимо що Ви вийшовши з ярмарку зустріли кореспондента з мікрофоном.

 Роль кореспондента виконую я.

 Що вам сподобалося найбільше протягом сьогоднішнього ярмаркування ?

 - Що дізнались нового?

(Діти діляться враженнями від свята)

 

   Ми бажаємо всім, щоб у ваших родинах завжди був достаток, щоб було що продавати і було за що купувати. А щоб ви ніколи не стали жертвою шахраїв потрібно вчити математику і завжди виконувати домашнє завдання.

 (Слайд 17)

6.Домашнє завдання:

Ст.163,вправа 5

( Звучить пісню «Український ярмарок»)

 

docx
Додав(-ла)
Шевчук Віта
Додано
5 лютого 2023
Переглядів
520
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку