Урок математики "Міри часу"

Про матеріал

Міри часу в спеціальній школі для дітей з порушенням інтелекту вивчаються та повторюються в кожному класі, але все рівно не всі діти гарно засвоюють цей матеріал.Уроки, що передбачають нестандартну подачу матеріалу, допоможуть краще засвоїти тему. Передбачена також різнорівнева самостійна робота.

Перегляд файлу

Клас: 8                                                              

Тема: Міри часу

Мета: закріпити навички і вміння учнів при множенні нуля і множенні на нуль. Розвивати вміння виділяти головне, зацікавленість учнів у математиці, самостійність, наполегливість. Коригувати психічні процеси, мовлення, знання, вміння, навички учнів.

Тип уроку: комбінований(вивчення нового матеріалу,формування та вдосконалення вмінь та навичок).

 Очікувані результати:  активізувати пізнавальну активність учнів, формувати продуктивне мислення.

Обладнання і матеріали: дидактичні матеріали, роздатковий матеріал, кольорова крейда.

Словникова робота: ділене, дільник, множник, добуток, нуль.

                                          Хід уроку

І. Організаційна та психологічна підготовка учнів до уроку( 5% часу)

Мета етапу: створити сприятливу атмосферу уроку.

    Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати на позитивне сприйняття матеріалу.

Вправа: «Подаруй посмішку»

 Учні дарують один одному посмішку при цьому бажаючи успіхів на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання, аналіз результатів   ( 5% часу)

Мета етапу: перевірити рівень засвоєння знань.

Учитель збирає зошити для перевірки домашнього завдання і роздає зошити , аналізуючи виконання попереднього завдання.

ІІІ. Усний рахунок ( 10 % часу)

Мета етапу: активізувати пізнавальну діяльність учнів.

1. Дидактична гра: «Годинник»  Вчитель на моделі годинника показує час, а учні дають відповіді. За кожну правильну відповідь учні отримують один бал.

 Учитель підводить підсумок гри, визначаючи переможця.

2. Засвоєння мір часу полегшується за допомогою таблиці. Учні повторюють міри часу.

Міри часу

1 рік = 12 місяців = 365 (366) діб

1місяць = 30 (31, 28 або 29) діб

1доба = 24 години

1 година = 60 хвилин

1 хвилина = 60 секунд

1 місяць = 4 тижні

1 тиждень = 7 діб

1століття = 100 років

Вивчення мір часу матеріалізується за допомогою табелів – календарів, календарів природи, моделей циферблата годинника та стрічки часу.

ІV. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів (5%часу)

Мета етапу: забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того,чого вони повинні досягти в результаті уроку і чого від них очікує вчитель.

V. Надання необхідної  інформації (10% часу)

Мета етапу: дати учням достатньо інформації для виконання практичних завдань.

Завдання записані на дошці.

1.Заміни меншими мірами часу

   3 хв    =… с                        3 доби         = …год

                 16 хв    = …с                       15 діб           = ... год

                   7 год  =…хв                        4 роки        =.. . міс

 2. Заміни більшими мірами часу

                   360 с   =… хв                         72 год   =…доби

                   120 с   =… хв                         120 год  =…діб

                   240 хв =…год                       168 год   =…діб

                   480 хв =…год                       198 год   =…діб               

3. Виконай за зразком. Заміни меншими мірами складені іменовані         

   числа

              Зразок: 3 хв 10 с =60 с × 3 + 10 с = 180 с + 10 с = 190 с;

                            2 доби  12 год = 24 год × 2+ 12 год = 48 год + 12 год = 60 год.

                    4 хв  45с =                              3 доби 8 год  =

                     3хв  30с =                              4 доби13год  =

                     7хв    5с =                              5  діб    1год  =

VІ. Закріплення нових знань і способів діяльності (30% часу)

Мета етапу: створити умови для індивідуальної роботи учнів та їх співпраці один з одним.

  Робота за дошкою.   Вправа:« Мозковий штурм»

1. Виконай без підказки:

а) запиши іменовані числа, починаючи з найменшого:

35 хв;  42 год;  23 год 6хв;  4 хв;  15 с;  80 с;  218 хв;

б) порівняй

                      4 доби      і         24 год

                      6 діб         і           6 год

                      3 хв          і        2 хв 60 с

                      5год 40хв і        5 хв 40 с

2.Виконай додавання та віднімання іменованих чисел:

   13год 40хв   +  4год  5хв                     1доба 10год  +  4доби 14год

   7год 15хв    -  2год 47хв                      15років 6міс  -   6років   8міс

   2хв    30с     + 3хв   24с                        16діб     2год  -   3доби  11год 

   9год 10хв    -  3год 50хв                           1рік    6міс   -   8міс

 VІІ. Фізпауза ( 5% часу)

Мета етапу: зняття психофізичного напруження.

Вправи для зняття зорової втоми, розслаблення м’язів кістей рук.

VІІІ. Застосування знань і способів діяльності  (20% часу)

Мета етапу: організувати практичну роботу учнів для самостійного освоєння матеріалу та досягнення поставлених цілей уроку.

Різнорівнева самостійна робота.

Перший рівень

 

1.Пригадай одиниці часу

 
1 століття = _____ років                                              2 десятиліття = __ років
1 рік = ___ місяців                                1 місяць = ______день
1 тиждень = __ днів                                                      3 тижні = _____    днів 

2. Заміни меншими мірами часу

   2 хв    =… с                         4 доби         = …год

                 10 хв    = …с                       11 діб           = ... год

                   5 год  =…хв                        3 роки        =.. . міс

Другий рівень

  1. На скільки 20 хв менше 1/2 години?
  2.  Зменшити 2/6 хвилини на 5 секунд і результат збільшити у 10 разів.  
  3.  Порівняй: 4 год і 30 хв;     1/6 доби і 15 год;      2/5 хв і 40 с.

ІХ.  Підбиття підсумків та оцінювання результатів  (5%часу)

Мета етапу: здійснити рефлексію та проаналізувати ступінь реалізації поставлених цілей.

  1. Вправа: «Незакінчена пропозиція»

Учні продовжують речення:  «Я навчився на цьому уроці…»

     2.Вправа:«Словесна аргументована оцінка»

Вчитель виставляє оцінки за урок та аргументує їх.

  Х. Інформація про домашнє завдання (5%часу)

Мета етапу: постановка навчальної проблеми і завдань з пошуком їх вирішення.        

Дворівневе домашнє завдання. (Дидактичні матеріали).

Перший рівень

1.Виразіть в менших мірах: 7 діб, 2 години, 4 роки.

2. Виразіть в більших мірах: 72 години, 24 місяці, 120 секунд.

3.Обчисліть:18 с +48 с;     8 год + 16 год;  29 хв + 31 хв.

Другий рівень

         1.Виразіть в менших мірах: 5 діб 12 годин, 4 години 35 хвилин, 3 роки

         7 місяців.

         2. Виразіть в більших мірах: 192 години, 312 місяців, 420 секунд.

         3.Обчисліть:18 хв16 с +47 с;     28 год 5хв + 16 год 55 хв;  29 діб – 3 доби

        10год.

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Алгебра, 8 клас, Розробки уроків
Інкл
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
Додано
27 грудня 2018
Переглядів
5083
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку