Урок математики "Множення і ділення багатоцифрових чисел на двоцифрове число."

Про матеріал
Розробка уроку з математики в 4 класі за підручником М.В. Богданович, Г.П. Лишенко " Математика 4 клас" , Київ, «Генеза», 2015
Перегляд файлу

 

 

Множення і ділення багатоцифрових

 

                                          чисел на двоцифрове число.

 

Розробка уроку з математики  з  мультимедійним супроводом 

4 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                              Підготувала  Романовська  Г.П.,

                                                                              вчитель початкових класів

                                                                              Комунального закладу

                                                                             «Мереф’янська ЗОШ І-ІІІст. №4»

                                                                              Мереф’янської міської ради

                                                                              Харківської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема.  Множення і ділення багатоцифрових чисел на двоцифрове число.

 Мета:

  • удосконалювати з учнями алгоритм письмового множення та ділення  багатоцифрових чисел на двоцифрове;
  • ознайомити учнів із народними звичаями, традиціями, що пов’язані з початком весняного календарного обрядового циклу;
  • розвивати  творчі здібності, мовлення, мислення, увагу, пам’ять;
  • виховувати старанність, наполегливість, доброту, прагнення до відродження національної культури. Виховувати любов та повагу до народних свят, любов до природи.  

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний супровід уроку, картки для самостійної роботи, предметні  малюнки, картки  для  усної  лічби, завдання  для роботи в групах.

Тип уроку: урок узагальнення знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

Всміхається лагідне сонечко

І дивиться в наше віконечко,

Проміння своє посилає,

Нам гарно  навчатись бажає.

- Що ви бачите на екрані? (Сонечко).

 - Це сонечко незвичайне. А що в ньому незвичайне?

(Замість промінчиків геометричні фігури).
-  Які?   ( трикутники ) Скільки їх?   ( 8 ).
-  Молодці! Ось ви і справились із першим завданням.

ІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.

  • На сьогоднішньому уроці  ми закріпимо вміння множити  і ділити багатоцифрові числа  на двоцифрові.

Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку ?

- Продовжте речення:

  • Я дізнаюсь …
  • Я буду швидше …
  • Я пригадаю …
  • Я вмітиму краще
  • Будьте уважні та старанні і ваші очікування справдяться.  А я бажаю вам успіхів і бути такими ж усміхненими, як це сонечко, і задоволеними своїми результатами.
  • Коли надворі тане сніжок, біжать веселі струмочки, на деревах бубнявіють бруньки, повертаються з вирію птахи, то це означає, що до нас прийшла... (весна).

   Із року в рік ми з великим нетерпінням чекаємо весну-чарівницю. Ми лічимо дні, виглядаємо, коли пташки з великого вирію принесуть весну красну. Чекаємо, коли вона прожене холод, устелить землю травичкою зеленою, заквітчає квітами пахучими, а пташки наповнять гаї, ліси своїм голосистим співом.

ІІІ. Актуалізація  опорних  знань.

 1.«Мозковий штурм».

— Які ж весняні місяці ви знаєте? ( Відповіді  дітей ).

— Які ви знаєте народні свята квітня та травня ? ( Відповіді  дітей ).

  Свято  Благовіщення, Вербна  неділя,  Великдень , День  Довкілля, День  Землі.

  Які з них люблять у вашій родині?

2.Усний рахунок

  • Щоб  дізнатися  про  яке  свято  ми  сьогодні  поговоримо, вам  треба  розв’язати  приклади.  І  дізнатися, яке  слово   сховалося.

 ( 92-36)  :7    =               Е

 15×3 :15 +75  =             Д

 9 ×2  + 6  ×3 =               Л

 75: 5  + 5 =                    И

 180:2-42=                      К

 17-68:4=                        Н                                     

 4×8-20  =                       В

 90×4:3 -100 =                Ь

В

Е

Л

И

К

Д

Е

Н

Ь

12

8

36

20

48

78

8

0

20

 

 

 

 

 

 

  • Отож поговоримо про свято Великодня . Без чого на вашу думку би не обійшлося це свято?   І ми сьогодні  будемо складати великодній кошичок.   За кожне правильно виконане завдання   ви  будете  отримувати  один із  продуктів, які мають бути у кошику , для того аби він  був повний.                                           
  • Діти, що  ж  це  за  свято   Великдень?
  1. Гра  « Журналіст».

( Учні  підготували  розповідь  про  свято  Великодня)

  • Молодці, діти, дякую вам  за  підготовлений  матеріал.

Молодці,   кошичок у нас є.

Тож  йдемо  далі.

  1. Каліграфічна хвилинка ─ цікавинка.

    Щоб цифри правильно писати,

    Хвилинку каліграфії треба почати!

    Цифри пишу рівнесенько,

    Щоб було гарнесенько.

─ Слухайте уважно і записуйте тільки цифри, які зустрінуться на вашому шляху.

  • Для  найбільшої  Пасхи  яку  виготовили  на  Україні  було  використано:
  • 170  кг  борошна;
  • 75  кг цукру;
  • 25  кг  родзинок;
  • 20 кг  маргарину;
  • 9  кг  дріжджів;
  • 2  кг  солі;
  • 60  л  молока;
  • 750  яєць;
  • ½  кг  ваніліну;
  • 2  кг  декоративної  посипки.
  • Вага – 450  кг.
  • Висота – 190  см.
  • Діаметр – 2  м.
  • Пасху  готувало  7  пекарів.

(170, 75, 25, 20, 9, 2, 60, 750,?, 2, 450, 190, 2, 7 )

ІV. Закріплення та вдосконалення знань учнів.

А тепер наш кошичок поповнюється ось такою запашною паскою .

V.  Фізкультхвилинка

  •  Відпочили добре всі, попрацюйте від душі.
  1. Колективна  робота.  Розв’яжи  задачу.       

Ми задачі  розв’яжемо враз,
І кошичок  поповниться  у нас.

Задача.

Хлібопекарня випекла  3128 пасок. Після того , як частину розклали у корзини по 34 у кожну, залишилося покласти 680 пасок. Скільки корзин використали ?

 Пропоную вам ще одну задачу.

  • Шоколад є улюбленою стравою однієї з дівчат.
  • Ростик любить бутерброд або шоколад.
  • Дівчата не люблять рибу.
  • Маша обожнює солодке .

Крашанки уже у кошичку.

  1. Робота   в  групах.  
  • Зараз  ми  з  вами  попрацюємо  в  групах.  Кожній групі потрібно поповнити наш кошичок, а для того потрібно розв’язати приклади і з’єднати із відповіддю

1група

9036:26=

6355:31=                                               

4026×62=

2584×18=

 

 

2 група

9548:28=

31595:71=

3039 ×43=                    

3574×19=

 

 

3 група

6992:23 =

9036:18=

5623×47=

1626×84   =

 


Із завданням справились , покладемо до кошика писанки .

  1. Гра « Збери Великодній кошик»

Тепер нам потрібно виконати ось такі приклади , що зібрати у кошичок все необхідне, чого ми ще не маємо, а результат нам підкаже коли ж ми будемо святкувати Великдень цього року.

1360×14=                    19040

19040×48=                   913920

913920:28=                 32640

32640:68=                   480

1152 :96=                     12

  • У кошик ми отримуємо всі необхідні продукти, і дізнаємось що свято Великодня ми будемо святкувати  12   квітня
  1. Хвилинка  відпочинку. 
  • А  чи  знаєте  ви  прикмети  про Великдень?
  • Коли на Великдень світить сонце, то через три дні піде дощ.
  • Коли на Великдень іде дощ, буде врожай.
  • На Великдень перший раз зозуля закує.
  • На Великдень тварини опівночі говорять людськими голосами.
  • Цього дня якось особливо сонце світить, кажуть люди: « сонце грає».
  1. Робота  з  геометричним матеріалом.
  •                   У нас залишилось ще одне цікаве завдання. Якщо справимось гарненько, виконаємо його швиденько, то кошичок зберемо гарненько, прикрасимо його гарним вишитим рушничком. Адже це ще один важливий атрибут свята  Великодня. Зараз попрацюємо у парах . Для кожної пари   я приготувала малюночок писанок,  але хтось мені нашкодив , порозрізував ці малюночки. Ваше завдання  відшукати всі геометричні фігури, які вказані у вас на конвертах і скласти малюнок. Порахувати кількість писанок і накреслити відрізок  у сантиметрах відповідно до кількості писанок.

VІ.  Рефлексія.

1. Чи здійснилися ваші очікування?
- Я не вмів, а тепер умію…
- Я дізнався…
- Я навчився…
-  Мені допомогли…

VIІ.Підсумок уроку.

  1. Гра "Мікрофон"

─ Чи сподобався вам урок?

─ Чим цікавим займалися на уроці?

─ Що більше всього запам’ятали?

  Про що нове дізналися

─ Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

  1. Виставлення оцінок.

VIII. Домашнє завдання .

  1. Індивідуальне  завдання на  картках.

Всі ви, діти, молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав.

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати


.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
3511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку