Урок математики в 2 класі
Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел.
Задачі на знаходження третього доданка.
Знаходження довжини ламаної лінії.
Мета. Вчити виконувати додавання двоцифрових
чисел письмово. Закріпити вміння розв’язу-
вати задачі на знаходження третього доданка.
закріпити знання про ламану лінію, вміння зна-
ходити її довжину.Вчити правильно користу-
ватися лінійкою, олівцем, охайно виконувати
побудову ліній. Розвивати логічне мислення,
вдосконалювати швидкість виконання мате-
матичних операцій. Прищеплювати любов до
точних наук.
Обладнання. Таблиці для усного рахунку; схеми;
малюнки, короткі записи задач; перфокартки.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
1. Організаційна частина.
2. Математична розминка.( Усний рахунок)
8+9= 9+9= 7+8= 6+6= 7+9=
14-7= 16-9= 13-5= 18-9= 16-8=
11-4= 6+7= 5+7= 7+5= 17-7=
50+8= 40+1= 20+10= 17-7=
30+5= 40+10= 100-10= 26+1=
90+5= 63-3= 72+2= 99+1=
70-20= 40+30= 19+1= 60+20=
Лічба десятками ( використання таблиці)
Математичний диктант. Записати цифрами числа:
48, 60, 16, 99, 100, 21, 34, 43, 5дес.5од.;3дес.3од.; перший доданок-1. другий-12, знайти суму; знайти суму чисел 27 і 3.
( Ланцюжок чисел для перевірки записано на дошці )
3. Робота з перфокартками ( по варіантах )
Варіант А Варіант Б 42+34= 29+7=
71+18= 45+5=
24+42= 3+30=
33+54= 28+2=
26+33= 44+6=
41+48= 70+10=
81+17= 90+10=
37+32= 60+30=
54+25= 50+5=
65+24= 85+5=
4. Повідомлення теми уроку . Мотивація уроку. Повторення правила , розбір
випадків додавання із використанням таблиці.
47 47 31
+ + +
34 24 29
________ _________ ___________
- За два дні учні посадили 10 дерев. Першого дня-4дерева. Скільки дерев
посадили другого дня? ( використовую таблицю – схему )
- У білочок 90 шишок. В першої білочки – 40 ,в другої – 30. Скільки ши-
шок у третьої білочки ? ( використовую малюнок та схему )
--- фігуру , яка має довжину і ширину .
--- фігуру ,у якої всі сторони рівні.
9. Робота в групах.
№ 1 --- Побудувати ламану , довжина якої -17 см.
№ 2 --- Знайти довжину даної ламаної ( роздати завдання індивідуальне)
Підсумок уроку. Оцінювання якості роботи учнів на уроці.
Завдання додому № 635, № 636 ---- прокоментувати.