Тема : Закріплення віднімання і додавання двоцифрових чисел. Розв’язування задачі ( різними способами).
Мета: Закріплювати навички віднімання і додавання двоцифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачу різними способами; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитись: розвивати уміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів,
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату,
громадянської: ціннісне ставлення до свого здоров’я, виховувати старанність, самостійність.
Підприємницька: ознайомити з банківською системою управління.
Хід уроку
І. Організація класу
Урок математики починаємо,
Гарного настрою всім бажаємо.
Все, що вивчили – пригадаємо,
Поміркуємо, пограємо.
Продовж речення «Я хочу бути на уроці …» одним словом, а відповідь має починатися з букв, яку ви отримали
( У – успішним, с – старанним, п – працьовитим, і – інформованим, х – хорошим.)
ІІ. Актуалізація знань
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
59 |
40 |
76 |
70 |
64 |
33 |
70 |
59 |
54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
69 |
75 |
95 |
30 |
35 |
30 |
80 |
30 |
44 |
52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
75 |
55 |
63 |
92 |
55 |
40 |
47 |
2. Усне опитування
- Усім відомо, що банки мають свій капітал. У ході уроку ви будете заробляти гроші, при цьому будете виконувати певні завдання, які мають свою вартість. За неправильне розв’язання – накладатимуться шрафи.
Працівники повинні володіти логічним мисленням.
3.Каліграфічна хвилинка
Пальчикова гімнастика
Вересень писати вчився,
Але швидко притомився.
Жовтень втому проганяє,
Йому руку простягає.
В кулачок, на замок,
А тепер зроби місток.
Листопад – рідний брат.
По місточку пройти рад.
В іншу сторону пройдеться –
В кулачок рука зіжметься.
Розігнулись пальчики –
Ой веселі зайчики.
Ну, досить забавлятися,
За діло треба братися.
І краще всім старатися.
Перевіримо, як ви вмієте вправно виконувати складні обчислювальні операції
Доданки 5 і 6,знайти суму ..; зменш на 1 ..; збільш на 4 ..; знайди попереднє число ..; знайди суму цього числа і 4 ..; знайти різницю отриманого числа і 3 ..; знайти наступне число…
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань
У Приватбанку було 15 карток «Юніор» і 13 карток «Голд». Видали – 5 карток клієнтам. Скільки карток залишилося у банку?
фізкульхвилинка
ІV. Рефлексія.
V. Домашнє завдання.