Урок математики для 4 класу легко і доступно пояснить,як порівнювати багатоцифрові числа.
Тема: Порівняння натуральних чисел.
Мета: повторити, систематизувати знання учнів про натуральні числа, десятковий запис натуральних чисел; згадати відомості про поняття класу та розряду числа до мільйона; відпрацьовувати навички дотримування правил читання і запису натуральних чисел; познайомити з правилами порівняння натуральних чисел. Формувати навички самостійної роботи, розвивати розумову діяльність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
1.Налаштування учнів на роботу.
2. Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів уроку.
II. Актуалізація опорних знань.
а) Питання до класу:
1. З якими числами ви познайомились на минулих уроках?
2. Скільки вам років? Скільки у вашому класі дітей? Скільки парт у класі?
А скільки стільців?
3. За допомогою яких чисел ви мені давали відповіді?
4. Так які числа називаються натуральними?
5. 0 - натуральне число?
6. Назвіть найменше натуральне число.
7. Найбільше число.
8. Як називаються знаки ,які приходять на допомогу запису натуральних чисел? Скільки їх ? Назвіть.
9. 4205; 135168; 624398. На прикладах назвати відомі вам розряди, класи.
10. З скількох розрядів складається кожний клас числа?
б) Усна робота ( на кожній парті картки з умовами вправ для усної роботи)
1. Прочитати.
2. До якого розряду належить цифра 5 кожного з поданих чисел.
5) 4623539;
6) 2389753;
7) 1000205.
3. Вкажіть скільки сотень, десятків, одиниць у наступних числах:
253; 648; 286; 966.
4. Зріст Буратіно у сантиметрах записується найменшим трьохзначним числом. Який зріст Буратіно?
5.Інтерактивні вправи
https://learningapps.org/17397267
https://learningapps.org/21898971
в) Колективна робота з класом.
1)Біля дошки один учень записує на слух наступні натуральні числа:
323145; 5139; 206130; 144258; 100028; 120025; 644189; 90474; 7105.
2)Три учні біля дошки виконують аналогічне завдання: записати натуральні числа
1024; 78187; 43048; 43189; 9765000; 305055; 697300.
3)Записати у вигляді розрядних доданків наступні числа :
348; 5243; 23139.
4)Математичний диктант ( учням пояснити як будемо виконувати: перед кожним на парті лежить умова диктанту)
І варіант
Записати за допомогою цифр наступні натуральні числа :
А) Триста сорок чотири тисячі двадцять п’ять;
Б) Двадцять вісім тисяч сто три;
В) Шістсот тисяч триста сорок вісім;
Г) триста тисяч п’ятнадцять.
ІІІ. Порівняння натуральних чисел.
Знайомство із способами порівняння багатоцифрових чисел
Підручник, завдання 374, с.70
Інтерактивний метод «Мікрофон»
Учні, тримаючи в руках мікрофон, розповідають, які відомі правила вони використовують для порівняння чисел.
Вчитель підводить підсумок розповідям дітей та пояснює, як вони можуть порівнювати натуральні числа.
г) Повертаємось до карток усної роботи і виконуємо наступне:
5. Порівняти:
д) Запитання до класу :
1) Як порівнюємо числа з різною кількістю знаків?
2) Як порівнюємо числа з однаковою кількістю знаків?
ж) Порівняти числа.
З підручника виконуємо:
№375-379
IV. Підсумок уроку.
1. Що повторили на уроці?
2.Чи вдалося вам заповнити прогалини в знаннях?
V. Домашнє завдання
1