Особливістю уроку є подача навчального матеріалу на основі народознавчої , наукової, історичної інформації про бджолу.
Тема. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві-три дії
Мета:
Навчальна: скласти і засвоїти таблицю множення числа 8; продовжити формувати вміння і навички розв'язування задач на дві-три дії, що включають операцію збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць чи в кілька разів;
Розвивальна: розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, загальну ерудицію;
Виховна: виховувати працелюбність, любов до природи, прищеплювати народну мораль через наслідування поведінки бджоли;
Тип уроку: комбінований.
Навчальний предмет: математика. 3 клас
Розділ: Табличне множення і ділення
Тема. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві-три дії
Мета:
Навчальна: скласти і засвоїти таблицю множення числа 8; продовжити формувати вміння і навички розв'язування задач на дві-три дії, що включають операцію збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць чи в кілька разів;
Розвивальна: розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, загальну ерудицію;
Виховна: виховувати працелюбність, любов до природи, прищеплювати народну мораль через наслідування поведінки бджоли;
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:
Хід заняття
І. Організаційна частина
Слайд 1
Вчитель: Я хочу, щоб сьогодні наш урок математики був…
У - успішним
Р - радісним
О - оригінальним
К - корисним
І тому пропоную провести його під девізом:
Слайд 2
Девіз уроку
Якщо хочеш більше знати,
Треба плідно працювати.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
Слайд 3
Загадка
Хто смугастий одяг носить?
Хто у вулик мед приносить?
Працьовита, хоч й мала.
Здогадались? Це…… (Бджола).
Слайд 4
ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань
(Діти записують відповіді. Виконується взаємоперевірка і оцінювання в парах. За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал. Всього 10 балів. Після цього проводиться робота з рядом записаних чисел. Кожне записане число має відношення до життя бджоли).
Взаємоперевірка в парах, оцінювання.
42 (приблизно 42 дні триває життя робочої бджоли).
6(від народження до 6 дня бджола прибирає у вулику).
12 (до 12 дня кормить личинок).
18 (до 18 дня будує соти з воску).
25 ( на 25 день вилітає збирати мед).
35 (у віці 35днів бджола вважається вже пенсіонеркою і може носити тільки воду до вулика).
5 (5 грамів меду заготовляє одна бджола за своє життя).
30 (30 г меду в одній ложці, таку кількість меду збирають 200 бджіл за 1 добу).
8 (8 км найдовша відстань польоту бджоли від вулика).
63 (63 км за годину швидкість польоту бджоли).
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7



4 * х = 36 х + 3 = 28 х : 4 = 7
Х = 9 х = 25 х = 28
Слайд 8
19 – 5 + 35 : 7 х 5 + 25 = 60
7 х 3 – 20 + 44 : 5 - 3 = 6
ІV. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу
7 + 7 + 7 + 7 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8
8 + 8 8 * 2
8 + 8 + 8 8 * 3
8 + 8 + 8 + 8 8 * 4
8 + 8 + 8 + 8 + 8 8 * 5
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 8 * 6
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 8 * 7
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 8 * 8
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 8 * 9
Гра «Бджолині перегони»
Математична естафета за № 320 на с. 50
№ 320
8 ∙ 8 + 36 8 ∙ 7 – 28 8 ∙ 6 – 9 16 : 2 ∙ 8
8 ∙ 9 + 28 12 + 8 ∙ 5 60 – 8 ∙ 4 24 : 4 ∙ 8
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого.
1. Диференційоване завдання «Дешифрувальник»
|
Високий |
|
Достатній |
|
Середній |
|
|
64 – 8 х 8 = 0 8 х 7 – 48 = 8 24 : 3 х 5 = 40 2 х 2 + 60 = 64 42 : 7 х 3 = 18 48 – 6 х 8 = 0 16 : 2 х 8 = 64 |
К О М А Ш К А |
28 : 7 : 2 = 2 35 : 5 + 27 = 34 8 х 5 – 12 = 28 40 – 8 х 4 = 8 8 х 8 – 20 = 44 8 х 6 + 16 = 64 |
Б Д Ж О Л А
|
13 + 8 х 9 = 85 24 : 4 х 8 = 48 8 х 7 – 8 х 5 = 16 8 х 4 + 68 = 100 2 х 4 х 8 = 64 |
С В Я Т А
|
Слайд 9
Шифр
|
0 К |
40 М
|
18 Ш
|
85 С
|
48 В
|
16 Я
|
100 Т
|
|
34 Д
|
28 Ж
|
2 Б
|
8 О
|
44 Л
|
64 А
|
|
Перевірка:
Слайд 10
Бджола мала, а й та працює .
Бджола летить, де мед пахтить.
У бджоли короткий вік, але велика шана.
Слайд 11
|
∞ |
|
|
|
|
∞ |
|
|
|
|
∞ |
Слайд 12
Фізкультхвилинка.
Робота над задачею № 321, с 50
Прочитайте задачу.
Маса лисиці 8 кг, а маса леопарда у 9 раз більша. Яка маса вовка, якщо вона менша від маси леопарда на 30 кг?
Проаналізуйте задачу. Сформулюйте умову, запитання. Виділіть числові дані. Яке число є шуканим?
Слайд 13
![]()
Лисиці – 8 кг
![]()
![]()
Леопарда - ?, у 9 разів більша
Вовка - ?, на 30 кг менша
Розв’яжіть задачу самостійно. (Один учень виконує завдання на розвороті дошки).
Перевірка.
Розв’язання
Відповідь: маса вовка 42 кілограми.
Вчитель: А маса бджоли менша від одного грама.
Робота над задачею № 323, с. 50
Коневі на добу дають 16 кг сіна, кормових буряків у 2 рази менше, а вівса у 4 рази менше ніж буряків. Скільки кг кормів дають коневі на добу?
Проаналізуйте задачу. Сформулюйте умову, запитання. Виділіть числові дані. Яке число є шуканим?
Слайд 14
![]()
![]()
Сіна – 16 кг
![]()
![]()
Буряків – ?, у 2 рази менше ? кг кормів
Вівса - ?, у 4 рази менше
Аналіз задачі
Розгляньте короткий запис задачі (на дошці подається схематичний короткий запис). Прочитайте ключові слова.
За коротким записом поясніть числові дані задачі.
Яке запитання задачі?
Що треба знати, аби відповісти на запитання задачі? (Скільки дають окремо сіна, буряків і вівса).
Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? (Ні, не відомо, скільки буряків і вівса).
Чи можемо ми знайти масу буряків, що про неї сказано в умові? (Можемо, сказано, що маса буряків у 2 рази менша від маси сіна).
Яку дію виконаємо? Чому? (Ділення, у 2 рази менше).
Чи можемо тепер дізнатися, скільки вівса дають коневі на добу? (Можемо, сказано, що маса вівса у 4 рази менша від маси буряків).
Яку дію виконаємо? Чому? (Ділення, у 4 рази менше).
Чи можемо ми, знаючи масу сіна, буряків і вівса, відповісти на питання задачі? (Можемо).
Яку дію виконаємо? Чому? (Додавання. Щоб знайти, скільки всього кормів, треба всі компоненти додати).
Запишіть розв’язання задачі.
Про що дізналися в першій дії? В другій? В третій?
Повторіть запитання задачі. Сформулюйте відповідь.
Розв’язання
Відповідь: 56 кілограмів кормів.
Фізкультхвилинка для очей.
Слайд15
Слідкуємо за бджілкою, яка збирає нектар.
Слайд 16
Слайд 17
Накреслити три відрізки. Перший завдовжки 8 см, другий – у 2 рази коротший від першого, а третій на 2 см довший від першого.
Перевірка:
Слайд 18
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Пропоную оцінити свою роботу на уроці.
Я дуже задоволена вашою роботою. Сьогодні ви всі працювали як бджоли і тому заслуговуєте на винагороду. (Цукерки «Бджілка»).
Слайд 20
VІІ. Повідомлення домашнього завдання:
1
-
Сусід Марина
04.05.2021 в 21:04
Загальна:
5.0
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
-
Троцюк Лариса
04.11.2020 в 19:48
Загальна:
5.0
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
-
Троцюк Лариса
04.11.2020 в 19:48
Загальна:
5.0
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
-
Троцюк Лариса
04.11.2020 в 19:48
Загальна:
5.0
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Показати ще 1 відгук