Урок математики Тема. Лічба в межах 20. Розв'язування прикладів і задач на віднімання. Розпізнавання трикутників. Вимірювання і порівняння довжин відрізків

Про матеріал

Тема. Лічба в межах 20. Розв'язування прикладів і задач на віднімання. Розпізнавання трикутників. Вимірювання і порівняння довжин відрізків

Мета: узагальнити й повторити розв'язання задач і прикладів на віднімання; удосконалювати обчислювальні навички в межах 20; учити дітей по-різному читати приклади; розвивати навички швидких обчислень; виховувати вміння працювати колективно, швидко знаходити правильний варіант відповіді.

Перегляд файлу

Тема. Лічба в межах 20. Розв’язування прикладів і задач на віднімання. Розпізнавання  трикутників. Вимірювання і порівняння довжин відрізків

Мета: узагальнити й повторити розв’язання задач і прикладів на віднімання; удосконалювати обчислювальні навички в межах 20; учити дітей по-різному читати приклади; розвивати навички швидких обчислень; виховувати вміння працювати колективно, швидко знаходити правильний варіант відповіді.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1) Математичний диктант

• Запишіть число, у якому 1 десяток 7 одиниць; 1 десяток 3 одиниці; 2 десятки.

• Число 15 зменшити на 15.

• Число 14 збільшити на 1.

• Запишіть різницю чисел 11 і 1.

• Суму чисел 10 і 6 зменшити на 1.

• Різницю чисел 12 і 10 збільшити на 3.

2) Розв’язування задач (робота з числовим віялом)

• Бібліотекар видав одному учневі 3 книги, а другому — 5 книг. Скільки всього книг видав бібліотекар?

В альбомі 18 сторінок. Олена розфарбувала 10 сторінок. Скільки сторінок залишилося розфарбувати Олені?

У понеділок у класі чергували 4 учні, а у вівторок — 7 учнів. На скільки більше учнів чергувало у вівторок, ніж у понеділок?

3) Гра «Хто швидше?»

           + 2 = 12   16 –      = 15   5 +     = 15

15 –       = 14   8 +      = 18            – 4 = 10

7 +     = 17              – 2 = 10   17 –    = 16

         – 3 = 10              + 9 = 19           + 8 = 18

III. Закріплення вивченого матеріалу

10 – 3 = 7   9 – 2 = 7   8 – 1 = 7

17 – 10 = 7   7 – 0 = 7

— Складіть і запишіть 6 прикладів з відповіддю 10.

5 + 5 = 10   7 + 3 = 10   9 + 1 = 10

6 + 4 = 10   10 + 0 = 10   8 + 2 = 10

Хомка-хомка хом’ячок

(Надуваємо щоки.)

Весь смугастенький бочок.

Хомка раненько встає, щічки миє, вушка тре.

Підмітає Хомка хатку і виходить на зарядку.

(Робити рухи по тексту.)

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Хомка сильним прагне стать.

1) Читання прикладів по-різному, з опорою на таблиці

Додати

плюс

збільшити

Відняти

мінус

зменшити

7 + 3 = 10

12 - 1 = 11

— Як ще можна прочитати ці приклади? (Перший доданок 7, другий доданок 3. Сума дорівнює 10. Зменшуване 12, від’ємник 1, різниця 11.)

2) Робота із геометричним матеріалом

— Накресліть відрізки завдовжки 10 см і 3 см.

— Порівняйте довжини цих відрізків.

— Що означає порівняти довжини відрізків? (Відповісти, який відрізок довший, а який коротший.)

— Але ж так порівняти відрізки можна й на око, без вимірювання довжини.

— Правильно казати, на скільки сантиметрів перший відрізок коротший від другого, або на скільки сантиметрів другий відрізок довший від першого.

10 – 3 = 7 (см)

— Що позначає число 7? (Перший відрізок на 7 см коротший, ніж другий.)

3) Гра «Число загубилося»

13  15   16           19   14  17  19 

  •               Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

(Потягування.)

На носках стоїть весь клас.

Два — присіли руки вниз,

(Присідання.)

На сусіда подивись.

(Повороти головою

праворуч-ліворуч.)

Раз! — і вгору.

Два! — і вниз.

На сусіда подивись.

(Потягування.)

Будем дружно присідати,

(Присідання.)

Щоб ногам роботу дати.

Раз! Два!

(Підвестися.)

Хай мужніє наше тіло.

Хто старався присідати,

(Присісти.)

Може вже відпочивати.

4) Самостійна робота

1 варіант

Було — 16 коробок.

Віднесли — 6 коробок.

Залишилось — ?

2 варіант

Було — 16 коробок.

Принесли — 1 коробку.

Стало — ?

5) Логічна задача

Наталя, Оля і Марина писали контрольну роботу. Оля здала роботу не останньою, а Наталя раніше Олі. У якому порядку дівчата здали роботу? (Наталя, Оля, Марина)

6) Геометричний матеріал

Порахуйте кількість трикутників на кожному малюнку.

D:\Не удалять\Математика 1 класс\Рисунок3.jpg

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

— Продовжте речення.

• Я зрозумів, що...

• Було цікаво...

• Було важко...

• Мені захотілося...

• У мене вийшло...

• На наступному уроці ми...

Учитель роздає дітям картки із числами 13; 18; 11; 12; 15; 17; 14; 16; 19; 20.

За командою вчителя «Встаньте, діти, у порядку зростання» діти займають відповідні місця.

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 грудня 2018
Переглядів
1230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку