Мета. Закріплювати вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми та остачі; розвивати логічне мислення учнів; прищеплювати інтерес до вивчення математики.
Урок математики
Тема. Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел у межах 10. Складання та розв’язування задач на знаходження суми та остачі.
Мета. Закріплювати вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та остачі; розвивати логічне мислення учнів; прищеплювати інтерес до вивчення математики.
Обладнання. Таблиця умов задач, малюнки яблук, картка цифри 7, предметні малюнки.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Зараз урок математики. Сьогодні ми будемо працювати за таким девізом:
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо - точно.
Лічимо - правильно,
Пишемо - гарно.
ІІ .Актуалізація знань учнів.
- А зараз порахуємо усно, приготували цифрові віяла.
1)На лужку серед лози
Заховалось три кози.
Ще одна — за перелазом.
Скільки кіз пасеться разом?
(3 + 1- 4)
2) Хлопці рибалити вранці ходили,
Чотири плотвички для кицьки і зловили.
Та одну плотвичку з'їла.
Скільки про запас лишила?
(4-1 = 3)
3)Трійко білих кошенят
Кашу рисову їдять,
А одне сметанки хоче,
Просить Любу, аж муркоче!
Порахуйте, діти любі,
Скільки кошенят у Люби?
(3 + 1 = 4)
4) П’ять зайчаток від лисиці
Заховались під кущем.
Одне пішло, вже не боїться,
А скільки там сидить іще?
(5-1=4)
5) На подвір'ї був Тарасик,
Потім вийшов ще Івасик,
А за ним — маленький Гнат.
Скільки всіх тепер малят?
(1 + 1 + 1 = 3)
- Яке отримаємо число, якщо до нього додати 1? (Наступне)
- Яке отримаємо число, якщо від нього відняти 1? (Попереднє)
- Молодці!
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці математики ми закріпимо вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел, навчимося складати та розв’язувати задачі.
2. Робота з таблицею.
а)- Розгляньте малюнок 1. Складіть умову задачі.
- Поставте питання до задачі.
- Назвіть розв’язання (8-3=5)
- Назвіть відповідь.
- Отже, відповідь 5 лебедів.
б) – Розгляньте малюнок 2. Складіть умову задачі.
- Поставте питання до задачі.
- Назвіть розв’язання (7+2=9)
Назвіть відповідь.
Отже, відповідь 9 горобців.
4.Гра «Відповідай швидко» (З м’ячем)
- Пограємо в гру «Відповідай швидко»
- Що таке задача? ( Вид математичної вправи)
- З чого складається задача? (З умови, запитання, розв’язання, відповіді)
Фізкультхвилинка
Вже втомилися ми трішки
Наші ручки, наші ніжки
Ось голівонька втомилась
Вліво – вправо нахилилась
Будемо пальчики стискати,
Будемо знову працювати.
5. Робота з підручником
Завд.1 Складіть і розв’яжіть задачу.
Завд.3. Назвіть пропущені числа.
6. Робота в зошиті.
Зошит свій я відкриваю...
а) Хвилинка каліграфії.
- Яку цифру ви бачите в зошиті? Пригадайте вірш про цифру 7.
б) Фронтальна перевірка
- Перевіримо, чи правильно ви розставили знаки. Якщо у вас не такий знак підніміть руку.
Молодці, я дуже задоволена вашою роботою.
Фізкультхвилинка (У лісі ведмежа гуляло...)
в) Креслення відрізків.
- Пригадаємо, що таке відрізок. ( Відстань між двома точками)
- Що має відрізок? ( Початок і кінець)
- Накресліть відрізок довжиною 5 сантиметрів.
- Накресліть відрізок менший від попереднього.
- Якої довжини другий відрізок?
7.Вправи на розвиток логічного мислення..
а) Гра «Знайдіть чужинця»
- За якою ознакою всі ці предмети можна об'єднати в спільну групу?
(Усе це—геометричні фігури, які мають кути.)
За якою ознакою одна з фігур відрізняється від решти? (Третя фігура — трикутник, решта — чотирикутники.) Скільки всього фігур? (Сім.) Який по порядку квадрат? (Перший.)
Яку фігуру можна назвати «чужинцем»? Чому?
б) Гра «Перестав яблучка»
- А тепер завдання від їжачка. Переставте три яблучка так, щоб трикутник перевернувся «догори ногами», вершиною вниз.
-
8. Гра «Будь уважний!»
Скільки лапок у котів? (4)
Скільки в песика хвостів? (1)
Скільки вушок у зайців? (2)
Скільки пальців на руці? (5)
Скільки крил є у лисиці? (Нуль.)
Скільки лапок у синиці? (Нуль, бо в синиці ніжки, а не лапки.)
Скільки жаб літає в небі? (Нуль, бо жаби не літають.)
Скільки хвостиків у тебе? (Жарт.)
ІV. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
Я знаю...
Я вмію...
Це потрібно знати...