Урок математики Тема. Розкриваємо спосіб додавання і віднімання 2.

Про матеріал

Тема. Розкриваємо спосіб додавання і віднімання 2.

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2; вправляти

у розв'язуванні виразів виду 7 + 2 = 7+1+1; 8 - 2 = 8-1-1;вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

  • Шість малят-дошкільнят
  • Стали струнко в один ряд.

    Підійшов до них Панас

    Скількизараз стало нас? (6 + 1)

  • По дорозі зайчик біг.
  • Ніс 5 яблук на пиріг.

    Одне впало, покотилось.

    Скільки яблук залишилось? (5 — 1)

    Перегляд файлу

    Тема. Розкриваємо спосіб додавання і віднімання 2.

    Мета:  ознайомити  учнів  з  таблицями  додавання  і  віднімання  числа  2;  вправляти

    у розв'язуванні виразів виду 7 + 2 = 7+1+1; 8 - 2 = 8-1-1;вдосконалювати обчислювальні навички;  виховувати акуратність.

    Хід уроку

    I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

    1.  Веселі задачі

      Шість малят-дошкільнят

    Стали струнко в один ряд.

    Підійшов до них Панас:

    Скільки зараз стало нас? (6 + 1)

      По дорозі зайчик біг.

    Ніс 5 яблук на пиріг.

    Одне впало, покотилось.

    Скільки яблук залишилось? (5 — 1)

    2. Гр « Заповни будиночки» (Пригадуємо склад чисел 8, 10)

     

    3.  Читання та розв’язування виразів, використовуючи назви компонентів при додаванні.

    4+3      7+2    9+1     3+2   5+4

    III.  Розкриваємо спосіб додавання і віднімання числа 2

    1. Робота з числовим променем на дошці

    Користуючись числовим променем додамо 2 по одному

    3+2   це 3 +1+1

    4+2 це   4+1+1

    7-2   це  7-1 -1

    5-2 це    5-1-1

      Розгляньте числовий промінь.  Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?

      Скільки всього додали? Як додавали? Скільки всього відняли? Як віднімали?

      Додавайте по 2, починаючи з числа 4.

      Віднімайте по 2, починаючи з числа 9.

    1. Робота з підручником с. 48

    Завдання №3

    -Користуючись променем та схемами поясніть додавання та віднімання числа 2

    Завдання №4

    -Знайдіть значення виразів, складаючи схеми.

    Фізкультхвилинка

    Робота в зошиті.

    Завдання №1

    Склади вираз до схеми.

    Назви перший доданок, другий доданок, суму чисел.

    На схемі зафарбуй смужку, що ілюструю перший доданок червоним олівцем, другий – зеленим.

    Завдання №2

    Допиши пропущені числа.

    Дужками покажи склад поданих чисел

    Утвори вирази на додавання.

    Завдання №3

    Попрацюйте самостійно

    V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

      Як можно додати 2, відняти2?

      Ми рахували?

      Ми писали?

      Ми задачі розв’язували?

     

    docx
    Пов’язані теми
    Математика, 1 клас, Розробки уроків
    НУШ
    Додано
    6 грудня 2018
    Переглядів
    956
    Оцінка розробки
    Відгуки відсутні
    Безкоштовний сертифікат
    про публікацію авторської розробки
    Щоб отримати, додайте розробку

    Додати розробку