Урок математики у 1 класі "Тема: Складання прикладів на додавання за малюнками. Попереднє і наступне числа. Розміщення предметів у просторі ( «на», «над», «під»). Порівняння за вік

Про матеріал

Вчитель: Максименко О.Я.

Тема: Складання прикладів на додавання за малюнками. Попереднє і наступне числа. Розміщення предметів у просторі ( «на», «над», «під»). Порівняння за віком( «молодший-старший»). Порівняння чисел.

Мета: закріпити вміння учнів читати і записувати приклади на додавання; ознайомити з новими поняттями; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

Обладнання: малюнки хатинки Баби Яги, Оленки, Івасика, пічки,річки, яблуньки, будиночок з малюнками тварин.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

На урок, на урок, продзвенів уже дзвінок,

Рівно стали біля парт

До роботи, все гаразд!

На місця сідаємо

Урок починаємо.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, до нашого класу залетів дятел. Він приніс нам телеграму. Прочитаймо її ?

( Допоможіть врятувати мого братика Івасика.

Оленка)

- То що, діти, допоможемо Оленці?

- Тоді ходімо. А щоб наша дорога видалася коротшою, будемо рахувати.

3. Актуалізація опорних знань.

- Порахуйте від 1 до 10, від 10 до 1, від 4 до 7, від 8 до 2.

- Назвіть сусідів числа 7, 4, 9, 3.

- Яке число передує 5, 9, 6.

- Яке число наступне після 8, 4, 2.

Виконання завдання № 2, на с. 25

- Яке останнє число « заблукало» на нижній смужці?

- З яких двох чисел складається число 5? ( Відповіді учнів)

Ось і Оленка. А куди ж нам прямувати далі?

4.Вивчення нового матеріалу.

Стоїть в лісі незвичайна хатинка, а в ній звірів повно. Розгляньте уважно хто де живе та дайте правильні відповіді на запитання.. Якщо ми не помилимось, то звірята нам покажуть шлях до хатинки на курячих ніжках.

-Хто живе на верхньому поверсі?

-Хто знаходиться між котиком та ведмедем?

- Хто живе над птахами?

- Хто мешкає праворуч від динозаврика?

- Хто ліворуч від зебри?

- Хто під левеням?

- Діти, ви впорались із завданням, тому звірята нам вказали дорогу.

5. Первинне закріплення матеріалу.

Аж ось на нашому шляху яблунька. Дорогу вона нам підкаже, якщо ми виконаємо завдання № 3, № 4 у підручнику.

6. Розвиток математичних знань.

Прямуємо далі. Нас зустрічає пічка . Знаєте, який непростий характер у пічки. Вона нам допоможе, але нам необхідно спочатку скласти та записати приклади на додавання.

( На одній тарілці 5 пиріжків, а на іншій 1 пиріжок, пічка пригостила 2 пиріжками з маком і 3 пиріжками з вишнями)

І завдання пічки ми виконали, що ж приготувала нам річка з кісельними бережками?

А нам необхідно порівняти числа та записати у зошит.

2 8 4 7

9 4 6 1

5 5 9 2

( Перший стовпчик виконують з коментуванням, другий - самостійно)

Річка нам допомогла і підказала дорогу далі. Дорога далека, тому треба поспішати.

( Фізкультхвилинка)

Ми йшли, йшли, йшли

І до лісу прийшли.

Там листочок, тут листочок,

Там грибочок, тут грибочок

Назбирали повен кошик

І додому принесли.

Ось і хатинка Баби Яги. А на дверях величезний замок висить. Доведеться ключика шукати.

( Графічний диктант )

Відімкнули замок, а там Баба-Яга на печі спить.

Чи віддасть нам Івасика? – Віддам, - каже, якщо задачки мої розв'яжете .

Каже мати-квочка:

- У мене три дочки

Та два синочки.

Скільки ж дітей у квочки?

Дві синиці гарні птиці,

На вербі сиділи,

Три подружки-щебетушки

Раптом прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Полічи веселих птиць.

Четверо малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас:

- Скільки стало усіх нас?

Віддала Баба-Яга Івасика Оленці. Подякувала Оленка , та й пішли з братиком додому, бо вже скоро й батьки повернуться.

7. Підсумок уроку.

- Чи вдалося нам допомогти Оленці?

- У кого є старший брат чи сестра?

- Чи турбуються вони про вас?

- Дякую вам, діти, за роботу на уроці, ви зробили добру справу.

Перегляд файлу

 

 

                                                                

 

 

                                                              Вчитель: Максименко О.Я.

 

Тема: Складання прикладів на додавання за малюнками. Попереднє і наступне числа. Розміщення предметів у просторі ( «на», «над», «під»). Порівняння за віком( «молодший-старший»). Порівняння чисел.

Мета: закріпити вміння учнів читати і записувати приклади на додавання; ознайомити з новими поняттями; вправляти у порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

Обладнання: малюнки хатинки Баби Яги, Оленки, Івасика, пічки,річки, яблуньки,  будиночок з малюнками тварин.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент.

На урок, на урок, продзвенів уже дзвінок,

Рівно стали біля парт

До роботи, все гаразд!

На місця сідаємо

Урок починаємо.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, до нашого класу залетів дятел. Він приніс нам телеграму. Прочитаймо її ?

( Допоможіть врятувати мого братика Івасика.

                                                     Оленка)

- То що, діти, допоможемо Оленці?

- Тоді ходімо. А щоб наша дорога видалася коротшою, будемо рахувати.

3. Актуалізація опорних знань.

- Порахуйте від 1 до 10, від 10 до 1, від 4 до 7, від 8 до 2.

- Назвіть сусідів числа 7, 4, 9, 3.

- Яке число передує 5, 9, 6.

- Яке число наступне після 8, 4, 2.

Виконання завдання № 2, на с. 25

- Яке останнє число « заблукало» на нижній смужці?

- З яких двох чисел складається число 5? ( Відповіді учнів)

Ось і Оленка. А куди ж нам прямувати далі? 

  1. Вивчення нового матеріалу.

Стоїть в лісі незвичайна хатинка, а в ній звірів повно. Розгляньте  уважно хто де живе та дайте правильні відповіді на запитання.. Якщо ми не помилимось, то звірята нам покажуть шлях до хатинки на курячих ніжках.

-Хто живе на верхньому поверсі?

-Хто знаходиться між котиком та ведмедем?

- Хто живе над птахами?

- Хто мешкає праворуч від динозаврика?

- Хто ліворуч від зебри?

- Хто під левеням?

- Діти, ви впорались із завданням, тому звірята нам вказали дорогу.

5. Первинне закріплення матеріалу.

Аж ось на нашому шляху яблунька. Дорогу вона нам підкаже, якщо ми виконаємо завдання № 3, № 4 у підручнику.

6. Розвиток математичних знань.

 Прямуємо далі. Нас зустрічає пічка . Знаєте, який непростий характер у пічки. Вона нам допоможе, але нам необхідно спочатку скласти та записати приклади на додавання.

( На одній тарілці 5 пиріжків, а на іншій 1 пиріжок, пічка пригостила 2 пиріжками з маком і 3 пиріжками з вишнями)

І завдання пічки ми виконали, що ж приготувала нам річка з кісельними бережками?

А нам необхідно порівняти числа та записати у зошит.

2   8                      4   7

9   4                       6   1

5   5                       9   2

( Перший стовпчик виконують з коментуванням, другий  - самостійно)

 Річка нам допомогла і підказала дорогу далі. Дорога далека, тому треба поспішати.

( Фізкультхвилинка)

Ми йшли, йшли, йшли

І до лісу прийшли.

Там листочок, тут листочок,

Там грибочок, тут грибочок

Назбирали повен кошик

І додому принесли.

Ось і хатинка Баби Яги. А на дверях величезний замок висить. Доведеться ключика шукати.

( Графічний диктант )

 Відімкнули замок, а там Баба-Яга на печі спить.

 Чи віддасть нам Івасика? – Віддам, - каже, якщо задачки мої розвяжете .

  • Каже мати-квочка:

- У мене три дочки

Та два синочки.

Скільки ж дітей у квочки?

  • Дві синиці гарні птиці,

На вербі сиділи,

Три подружки-щебетушки

Раптом прилетіли.

Скільки на вербі синиць?

Полічи веселих птиць.

  • Четверо малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас:

- Скільки стало усіх нас?

Віддала Баба-Яга Івасика Оленці. Подякувала Оленка , та й пішли з братиком додому, бо вже скоро й батьки повернуться.

7. Підсумок уроку.

- Чи вдалося нам допомогти Оленці?

- У кого є старший брат чи сестра?

- Чи турбуються вони про вас?

- Дякую вам, діти, за роботу на уроці, ви зробили добру справу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
12 квітня 2018
Переглядів
1137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку