Урок математики у 2 класі на тему "Обчислення значень виразів, розв'язування задач на застосування вивчених таблиць множення та ділення

Про матеріал

Конспект уроку математики розроблений у формі подорожі на основі застосування діяльнісного підходу в освітньому процесі з метою формування пізнавальної активності молодших школярів.

Перегляд файлу

Конспект уроку математики у 2 класі ( за програмою Р. Шияна)

     Охтирська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Б. Д. Антоненка – Давидовича

                       Учитель Наталія Погоріла

Тема  Розв’язування виразів і задач на застосування вивчених таблиць множення та ділення .

Мета: формувати ключові компетентності:

-         вміння вчитися ( самоорганізовуватися до навчальної діяльності, робити самоперевірку, взаємоперевірку);

-         соціальні компетентності (виявляти ініціативу, співпрацю);

Формувати предметну компетентність:

-         закріплювати знання таблиці множення та ділення;

-         удосконалювати вміння обчислювати вирази, розв’язувати задачі, розрізняти геометричні фігури.

Розвивати логічне мислення, довільну увагу.

Виховувати старанність, культуру письма, бажання бути успішним.

Очікувані результати:

обчислює добуток (множить), частку (ділить) зручним для себе способом, зокрема й користуючись предметами або засобами, які їх замінюють; знаходить значення математичних виразів; застосовує різні способи виконання арифметичних дій з числами (додавання, віднімання, множення, ділення) під час розв’язування завдань та конкретних життєвих проблем, описаних у математичних задачах [2 МАО 2-4.3-5]

прогнозує результат обчислень [2 МАО 2-1.3-1]; переконується в достовірності обчислення, здійснивши перевірку зручним для себе способом, робить відповідний висновок;

визначає числові дані, необхідні і достатні для відповіді на конкретне запитання [2 МАО 2-2.3-1]; розв’язує проблемні ситуації з опорою на прості математичні моделі [2 МАО 2-2.3-2]

Обладнання: мультимедійне забезпечення, вислів «Талант – це здатність вірити в успіх», монетки, картки.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу

Хід уроку

І. Організаційний момент. Рефлексія (1слайд)

- Налаштуємося до роботи. Поверніться один до одного, посміхніться і побажайте гарного настрою.

- Я теж бажаю вам гарного настрою й успіху.

- Щоб успіх прийшов неодмінно, якими будуть мої учні на уроці?

- Тоді урок буде яким? (успішним, розвивальним, організованим, корисним).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

-Я думаю, що сьогодні наша робота буде успішною.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Над якою темою ми працюємо? (Множення та ділення)

- Які таблиці множення та ділення вже склали і вивчили? (2,3,4,5,6)

- Отже, (3слайд) тема сьогоднішнього уроку: «Обчислення значень виразів. Розв’язування задач на застосування таблиць множення і ділення»

- Які ваші очікування?

- Тоді до роботи.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. «Бліц-турнір» (4слайд)

    Оголошую бліц-турнір. 59 = 45

- Які питання можете поставити до цього виразу?

  Приклади запитань:

- Як називаються компоненти дії множення?

- Який перший множник? Який другий множник? Який добуток?

- Яка обернена дія?

- Які приклади на ділення можна скласти?

- Назвати компоненти дії ділення.

- Чудово, швидко виконали завдання.

2. Індивідуальна робота

               Картка

35:5 +13 2*8+48

36:4+27 3*9-21

(75-30):5 54+3*7

 3. Гра «Не помились»

- Перевіримо, як ви засвоїли вивчені таблиці. (5слайд) Пограємо в гру «Не помились» Я називатиму ряд чисел. Якщо ви почуєте  число, що є результатом  множення числа 4 або 5, то плещете в долоні. А якщо число не є добутком цих таблиць, то тупніть ніжкою.

6 *12 14  *16 18 *20 21 27 *28  *35 *36 *40

(На слайді почергово з’являються числа, що є добутками таблиць)

- Яке з чисел зайве?

4. Хвилинка каліграфії

- Настав час робити в зошиті. Покладіть похило зошит, сядьте правильно. Запишіть ряд чисел,збільшуючи кожне число на 2. Потренуємо увагу.

Взаємоперевірка за екраном

- Обміняйтеся зошитами і перевірте роботу сусіда за екраном. Якщо є помилки, закресліть.

14  18  22  30  37  38  42

- Чий сусід не помилився? Погладьте його по голівці. Поверніть зошити. (На полях поставити самооцінку ).

5. Робота на картках в парах

- Сьогодні я запрошую вас до цікавої математичної подорожі ось за цією картою. (6слайд) Виконавши завдання, ми зберемо скарб – це буде важливий вислів. А відправимося  у подорож ось на такому кораблі. (7слайд)

- Команда готова!

- На корабель сядуть ті, у кого є квиток «У подорож з другом». Це картка з прикладами. Вам, працюючи в парі, треба знайти приклади, що містять помилку. Розв’язати їх правильно прямо на картці. Закресліть неправильний результат і напишіть правильний.

     Квиток «У подорож з другом»

9:3+6=10 (9) (60-40):4=4 (5)

2 (7-0)=14 25-1=7 (9)

(45-15):5=6 35-27=21

- Самоперевірка. Один зачитує приклади, у яких допущено помилку.  Клас рефлексує. Оцінка

.Додаткове запитанняЩо таке периметр?

-У кого жодної помилки? Вітаю. Тоді всі сідаємо на корабель.

6. Розв’язування рівнянь.

-А що у нас попереду? (8 слайд) «Острів виразів».

- Запрошую по одному представнику з ряду до дошки.

- 1 ряд виконує перший вираз, 2 ряд - другий, 3 ряд – третій.

- Хто відчуває труднощі, піднімайте руку.

Самоперевірка за дошкою.

-У кого є зауваження з першого ряду?

-У мене є додаткове запитання:

- Як називаються числа при множенні?

- Склади приклад на ділення з прикладу 45=20

- Чому дорівнює частка чисел 45 і 5?   (Формувальне оцінювання)

- Оцініть ви свою роботу на полях. На острові виразів ми знайшли першу частинку скарбу (ТАЛАНТ).

7. Фізхвилинка.

- А мріяти любите? (9 слайд) Отже попереду «Острів Мрій». А на острові мрій знайшли ще частину скарбу (ЦЕ).

8. Математичний диктант

- На горизонті (10 слайд)  «Острів «Диктант».

- Для виконання математичного диктанту запрошую учня для роботи за дошкою.

- Завдання -   записати та обчислити вирази. Почали.

  • Частка чисел 35 і 5                                                                        35:5=7
  • Від добутку чисел 4 і 8  відняти 2                                           4*8-2=30
  • Суму чисел 18 і 12  зменшити у 5 разів                            (18+12): 5= 6         
  • Різницю чисел 14 і 8 збільшити у 4 рази                            (14-8)*4=24    

Самоперевірка за дошкою. Учень називає по черзі записані результати, клас сигналізує про правильність  виконання.

- Зараз ви всі вчителі. Оцініть свою роботу.

- У кого жодної помилки? Вітаю. Погладьте себе по голівці.

Додаткове запитання

- Яке число ділиться на 5? Склади цей приклад (Діти сигналізують про правильність відповіді).

- Як знайти невідомий множник?

- На цьому острові ми знайшли другу частинку скарбу (ЗДАТНІСТЬ).

9. Розв’язування задачі.

- Дібралися до (11 слайд) «Острову Задач».

- Задача буде про каюту.

- А хто з вас знає, що таке каюта? Яка форма каюти? (Прямокутна)

- Послухайте умову задачі (12 слайд)

Довжина каюти 20 м. А ширина у 5 разів менша. Обчислити периметр каюти.

Аналіз задачі.

- Яка довжина каюти? (20м)

- Що сказано про ширину? (?, у 5 разів менша)

- Що треба обчислити?(Р)

- А що таке периметр?

- А скільки сторін у прямокутника?

- Отже, що треба знати, щоб обчислити периметр прямокутника?

- Чи можемо відразу обчислити периметр?

- А чому?

- Як знайти ширину? (20: 5)

- Знаючи довжину і ширину, ми можемо знайти периметр?

- Запрошую до дошки учня розв’язати задачу. Запишемо умову

а=20 м

b- ?, у 5 р. менше

Р- ?

- Так, що дізнаємося 1 дією? Знаходь ширину. 20: 5=4 (м)

- Що дізнаємося 2 дією?

- А периметр обчисліть самостійно.

- Кому важко, той сигналізує про допомогу.

- Перевірте розв’язання та відповідь. 20+20+4+4=48(м)

–У кого інший результат?

Додаткове запитання.   - 5 збільш у 4 рази 

- За це завдання ми отримали ще частину скарбу (ВІРИТИ).

10.Геометричний матеріал.

- Подорожуємо далі, і попереду ще один (13 слайд) острів «Геометричних Фігур».

- А які знаєте геометричні фігури?

- Яку геометричну фігуру я тримаю в руках?

- Доведіть, що це квадрат? (Чотири  кути прямі, сторони однакові).

Робота в групах.

1 – 2 групи –з квадрата зробити трикутники.

3 – 4 групи – зробити чотирикутник.

5- 7 групи – зробити п’ятикутник.

- Запрошую по одному представнику від кожної групи з накресленою  фігурою до дошки.

- Доведіть, що це ті фігури, які ви повинні були зробити. Порахуйте кути.

- На цьому острові ми знайшли останню частинку скарбу. (В УСПІХ)

- Прочитаємо вислів «Талант – це здатність вірити в успіх»

V. Підсумок уроку.

- Хто сьогодні переконався, що досягнув хоча б маленького, але успіху?

- У кого є стрілочки вгору на полях?

- Чи переконалися ви в тому, що ви розумні та багато вмієте, якщо постійно працюєте?

- А я переконалася, що ви талановиті дітки. (14 слайд) Великий талант вимагає великого працелюбства. А ви сьогодні працювали дуже наполегливо.

- Чим цікава була подорож?

- А чим корисна для вас? Що вчилися робити?

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

VII. Рефлексія.

- Наша подорож закінчилася, але у мандрівників є така традиція: Щоб повернутися туди, де подорожував, треба кидати на дно водойми монетку. (15 слайд)

- Якщо вам сподобалася наша математична подорож, то відзначте свій настрій на своїх  монетках, що знаходяться у вас на партах. І цей скарб ми збережемо на згадку про нашу подорож.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 лютого
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку