1
Наквашанський загальноосвітній заклад середньої освіти
I-III ступенів
Урок
математики у 1 класі з веселими гномами
«Додавання в межах 10».
Підготувала і провела
вчитель Хороша Н.М.
2023р.
Тема. Додавання в межах 10.
Мета: закріпити та узагальнити знання дітей про нумерацію чисел першого десятка, вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання , продовжувати знайомити з сутністю переставного закону додавання; розвивати увагу, мислення учнів; вчити співпрацювати в парі, в групі; виховувати старанність, наполегливість.
Обладнання: презентація,числовий промінь, віяла, геоборди, картки.
Хід уроку.
Математичний диктант.
Запишіть:
-число, яке складається із 4 і 3;
-число, яке складається із 7 і 2;
-від 6 відняти 6;
-від 4 відняти 0;
-доповніть 7 до 10.
Перевірка математичного диктанту.
Передбачення за опорними словами.
Ліс,гномики,курчатка.
III. Робота над темою уроку.
- Які поради ви почули від гномика?
2.Вправа»Ми художники» Розв’яжіть приклади і розфарбуйте гномика.
071b6774c6551f9d6dd26f1fea2b84f8
3. Вправа «Розминка».
- Яке число називають попереднім? наступним?
- Що означає вилучити предмети?
-Коли вилучаємо , предметів стає більше чи менше?
- Яку дію виконуємо?
- Як називаються компоненти при додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Коли при додаванні одержимо те саме число?
- Коли при відніманні одержимо нуль?
5. Вправа «На старт»
- Полічіть від 10 до 0.
-Полічіть від 0 до 10.
6. Інтерактивна гра «.Знайди пару для гномика» (віяла)
3+3= 6
7+1= 8
2+3= 5
5+4= 9
1+6= 7
10-7= 3
4-0= 0
2+0= 2
8-4= 4
Фізкультхвилинка.
https://www.youtube.com/watch?v=HluECl7t5Mk
7.Лічба парами.
Веселі гномики ідуть на прогулянку. Розбийте гномиків на пари. Полічіть їх парами по 2.(2,4,6,8)
8. Робота з підручником. Складання прикладів.Завдання 3 (с.100)
На подвір’ї у гномика живе курча.Ось воно на малюнку
Гномики поставили перед ним кілька тарілок із зернинами. Скільки зернин на першій тарілці?(4).Що значить, що «курча дзьобнуло одну пару зернин?(Тобто дзьобнуло дві зернини).Від цього зернин збільшиться чи зменшиться?(Зменшиться)Яку дію виконаємо?(Віднімання).
9.Робота в зошиті з друкованою основою.
Завдання 1.на с.47.(виконують завдання з коментуванням)
Завдання 2.на с.47(Самостійна робота)
Підсумок уроку
Який настрій у вас?
Що найбільше запам’яталося?
Чи любите допомагати іншим?