Тема. Одиниці вимірювання довжини: міліметр, кілометр.
Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини, знайомитись із поданням меншої одиниці вимірювання як частини більшої. Знайомитись з одиницею вимірювання довжини 1 мм як 10 частиною 1 см. Ознайомитись з одиницею вимірювання 1 км, більшою за метр. Доповнення рівності та порівняння іменованих чисел. Вправляння у побудові і вимірювання відрізків, удосконалювати обчислювальні навички.
Розвивати логічне мислення. Створити умови для формування позитивних мотивів навчання учнів.
Виховувати комунікативні якості учнів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: Цеглинки LEGO, цікаві квадрати, лінійка, олівець, перегляд мультфільму
https://www.youtube.com/watch?v=WcGEd2VlsS0
Руханка https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
підручник Логачевська С. П., гра «Семибарвна квітка»
Хід уроку
І Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок,
На урок гукає діточок.
Гарно будемо рахувати
І старанно працювати.
Тож, гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
ІІ Емоційний настрій (кольорова рефлексія)
Діти беруть три цеглинки, зелену, жовту, червону.
Зелена - в мене чудовий настрій;
Жовта – мій настрій так собі ;
Червоний – мій настрій поганий.
Діти покажіть цеглинку, у кого який настрій до уроку. Тож бажаю вам успіху, а ви потисніть один одному руки – також побажайте успіху. Та побудуйте вежу «Настрій у групі».
ІІІ Актуалізація знань учнів.
1 Усний рахунок. Гра «Ніч, день»
На слова вчителя «ніч», діти закривають очі і схиляють свої голови на руки.
Вчитель говорить вираз частинами, діти із закритими очима обчислюють його.
До числа 46+26 : 8 : 3 + 5 * 8 =64
День – діти відкривають очі і у повітрі пишуть результат.
2. Гра «Цікаві квадрати».
Діти працюють в парах і виконують завдання на додавання з числами із квадратів.
Діти відкривають зошит і записують дату.
Каліграфічна хвилинка
Зошит навкіс кладемо,
І в руки ручки беремо
Сіли рівно всі на диво
І пишемо красиво.
Діти прописують цифру 7
3. Графічний диктант.
Діти беруть прості олівці і за вказівкою вчителя виконують завдання.
Графічний диктант «Жирафа».
Відступи 4 клітинки зліва, 5 клітинок зверху, постав крапочку і починай малювати: 2 клітинки вверх, 3 клітинки вправо, 1 клітинка вверх, 1клітинка вправо, 9 клітинок вниз, 7 клітинок вправо, 10 клітинок вниз, 1 клітинка вліво, 6 клітинок вверх, 1 клітинка вліво, 6 клітинок вниз, 1 клітинка вліво, 6 клітинок вверх, 3 клітинки вліво, 6 клітинок вниз, 1 клітинка вліво, 6 клітинок вверх, 1 клітинка вліво, 6 клітинок вниз, 16 клітинок вверх, 2 клітинки вліво.
ІV Повідомлення теми уроку.
V Надання необхідних знань.
Перегляд мультфільму
https://www.youtube.com/watch?v=WcGEd2VlsS0
Зараз виміряйте довжину парти, довжину бильця стільця, довжину книжки, ширину зошита та запишіть свої виміри в зошит.
Міліметр – десята частина см.
Ознайомтесь із завданням 1 с 37
4. А хто знає в чому вимірюють великі відстані? (км)
Нерідко вам доводиться долати досить великі відстані до школи.
Великі відстані вимірюються в км
1 км = 1000м
Доросла людина 1 км може пройти за 15 хв. Скажіть за скільки часу людина пройде 2 км?
Прийшов час до руханки.
https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
V Робота з підручником с. 87
Ознайомтесь з 1,2 завданням
№3 прочитайте одне одному.
Завдання №4 доповнюємо рівності.
(Діти самостійно записують рівності, після виконання міняються зошитами і перевіряють олівцем.
№5 с.88 – порівняння іменованих чисел
Гра «Ланцюжок» (діти по одному виходять до дошки)
№6 – самостійно
VI Розв’язувати задачі № 7 с. 88 (диференційовано за кольором цеглинки LEGO: (діти вибирають цеглинку)
Червоні – самостійно
Жовті - з опорою на короткий запис
Зелені – разом з вчителем
VII Закріплення знань учнів
Гра «Семибарвна квітка»
№9 Діти підходять до дошки, відривають кожен пелюстку із завданням і виконують його в зошиті. Три пелюстки порожні. На них запис «Записати міри довжини від найменшої до найбільшої».
VIII Д/з с 88завдання з (А,Б), для допитливих №11
IX Наш урок підійшов до завершення, якщо ви досягли успіху під час уроку підіймаємо зелену цеглинку, хто старався жовту, будуємо вежі (зелену, жовту вимірюємо їхню висоту).