Урок математики у 6 класі на тему " Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками"

Про матеріал

: на основі вмінь додавати й віднімати дроби з однаковими зна­менниками та зводити дроби до НСЗ, сформувати уявлення про алго­ритм додавання і віднімання дробів з різними знаменниками, розпочати роботу з формування вмінь використовувати названі алгоритми (у най­простіших випадках);розвивати увагу, пам'ять, культуру математичного запису та мовлення; виховувати наполегливість, акуратність

Перегляд файлу

Тема. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

Мета: на основі вмінь додавати й віднімати дроби з однаковими зна­менниками та зводити дроби до НСЗ, сформувати уявлення про алго­ритм додавання і віднімання дробів з різними знаменниками, розпочати роботу з формування вмінь використовувати названі алгоритми (у най­простіших випадках);розвивати увагу, пам'ять, культуру математичного запису та мовлення; виховувати наполегливість, акуратність

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання : підручник конспект

 

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ Перевірка домашнього завдання

ІІІ Актуалізація  опорних знань

Усні вправи

  1. Обчисліть  а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; е) ;

ж) ; з) .

  1. Скоротіть дріб: ; ; ; ; .
  2. Знайдіть НСЗ для дробів: і ; і ; і ; і .
  3. Якщо ціле поділено на 12 рівних частин, яким числом позначається
    одна така частина, дві; три частини?
  4. На скільки більше за ? Яку частину цілого становить разом і частини цілого?

ІV Формулювання теми мети і завдань уроку

V. Формування нових знань

 

Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками:

1) Знайти НСЗ (НСК(b, d)).

2) Виконати додавання / віднімання дробів з однаковими знаменниками.

3) Якщо сума / різниця — скоротний дріб — скоротити.

4) Якщо сума / різниця — неправильний дріб, то виділити цілу частину. Приклад:

1) ;            НСЗ (3; 4) =12.

2) ;             НСЗ (3; 6) = 6.

3) ;                 НСЗ (12; 8) = 24

. Формування вмінь

На цьому уроці тільки розпочинається робота з формування вмінь додавати і віднімати дроби з різними знаменниками, тому бажано на урок підібрати різноманітні завдання (приклади на «+» і «-», рівняння, найпростіші задачі), що передбачають додавання і від­німання правильних дробів. Слід  звернути увагу на необхідність дотримання певних форм запису

Розв'язування  усних вправ

  1. Обчисліть: ; .
  2. Знайдіть НСЗ для дробів: і ; і ; і ; і ; і ; і ;

Розв'язування   вправ із підручника

№276; 278 ;283

 

 

VІІ. Підсумки уроку

Чи правильно виконано додавання (віднімання) дробів?

; ;

; ;

; ;

; .

Усі «неправильні» варіанти слід обговорити.

 

VIІІ. Домашнє завдання

Вивчити параграф 2; пункт 10 ; № 289  297

 

 

docx
Додано
11 грудня 2018
Переглядів
795
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку