Комбінований урок математики з міжпредметними зв'язками з уроком природознавства. Розробка містить матеріал для формування математичної, соціальної, комунікативної, громадянської компетентності. Мета уроку полягає в актуалізації знань учнів з теми «Додавання та віднімання чисел в межах 100 з переходом через розряд»; вдосконаленні вмінь розв'язувати задачі; розвитку критичного мислення.
Тема: Усне додавання виду 38 + 52. Розв’язування задач вивчених типів.
Мета:
Тип уроку: комбінований.
Міжпредметні зв’язки: природознавство
Обладнання: Карта подорожі, картки із завданнями, таблиці, ілюстрації до задачі, ілюстрація «Дерево успіху» з фішками у вигляді яблучок, презентація
Хід уроку
І. Організаційна частина
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий,
Гостей багато завітало.
Повернемось обличчям до гостей
І лагідно промовим «Добрий день»
У ці осінні дні холодні
Нам всім так хочеться тепла.
Давайте ж вирушим у подорож,
Ну що, готові дітвора?
Заплющіть очі.
Подорож починається. (Слайд 2 Звуки осіннього лісу)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Під час математичної подорожі осіннім лісом ми будемо удосконалювати навички усного додавання двоцифрових чисел, ознайомимося додаванням виду 38 + 52, будемо розв‘язувати задачі, які містять відношення «більше (менше) на…» та задачі на знаходження невідомого доданка.
(необхідно бути уважними, слухняними, старанними, вміти швидко і правильно рахувати, міркувати).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Повторення «Математичних понять». Вправа «Рюкзачок»
- Щоб збільшити число на кілька одиниць потрібно виконати дію …(+);
- Щоб зменшити число на кілька одиниць потрібно виконати дію … (-);
- При додаванні компоненти називаються ….( перший доданок, другий доданок, сума)
- При відніманні компоненти називаються ….(зменшуване, від’ємник, різниця)
- Щоб дізнатися скільки всього або разом потрібно виконати дію …(+);
- Якщо в запитанні задачі перед словом скільки стало слово «на», то це задачі ….
( на порівняння)
- Щоб дізнатися на скільки одне число більше або менше від іншого потрібно…
- Щоб знайти решту треба виконати дію …
- У виразах з дужками першою виконується дія над числами записаними в ….
- Якщо сказано стільки ж. то це значить ….
2. Круги Ейлера Венна
3. Записати числа у вигляді розрядних доданків
.
4. Усний рахунок
а) Обчислити приклади усно
- Яким правилом ви користувалися коли виконували обчислення?
- Закріпимо навички обчислень під час розв’язування задачі.
б)Складіть задачу за малюнком
- Доповніть задачу.
- Постав запитання так, щоб задача розв’язувалася двома діями.
- 30гр.
- ? , на 20гр. ….
Міні підсумок етапу уроку
5. Мотивація навчальної діяльності. Постановка проблемного завдання
- Для того, щоб потрапити до «Лісової школи», звірятам потрібно пройти 52 метри по стежині та 38 метрів лісовими хащами. Скільки всього метрів потрібно пройти, щоб потрапити до лісової школи?
І_________52м_________І______38м_____І
?м
ІV. Відкриття нових знань
1. Робота в групах. Обчислення прикладу:
38+52=
2. Складання алгоритму додавання
- От і Мудра тітонька сова у лісовій школі пояснює звірятам алгоритм обчислення таких прикладів. Допоможемо їй.
V. Первинне закріплення
1. Розв’язування прикладів
- А ось щедрий їжачок пропонує вам обчислити приклади, використовуючи алгоритм.
а) біля дошки: 26 + 14= 57 + 23 =
б) Самостійна робота:
І група Обчислити: 34 + 16= 27 + 33=
ІІ група Знайти помилки:
34+16=51 46+44=90 26+24=40
Міні підсумок - Отже, додавання якого виду ми виконували?
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Черепаха»
можуть жити до 100-150 років.
У трьох торбочках було 80 лісових горішків. У першій торбинці 25 горішків, у другій стільки ж, а в третій решта. Скільки горішків у третій торбинці?
- 25г.
- 25г.
- 80г.
- ? решта
І________25г.__І______25г.____І________?г.________ І
80г.
Записати розв’язання задачі у зошит.
VІІ. Підсумок уроку
Гра «Вставалочка»