Урок математики Усне та письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000. Порівняння іменованого числа та суми іменованих чисел."

Про матеріал

Урок математики на тему "Усне і письмове додавання і віднімання в межах 1000". В даному уроці є всі етапи уроку. Цікавий і доступний для дітей геометричний матеріал, а головне - на урок завітав герой Незнайко.

Перегляд файлу

Математика 13.12

Тема: Усне та письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000. Порівняння іменованогочисла та суми іменованих чисел. Задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Мета: закріпити знання усних та письмових прийомів додавання й віднімання чисел у межах 1000; формувати вміння порівнювати іменовані числа та суми іменованих чисел, розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати логічне мислення; виховувати культуру математичного запису.

Обладнання: малюнок Незнайка, олівець, лінійка, геометричний матеріал.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вправи ритмотерапії «Привітання з рухами»

(Учитель і діти вибивають ритм.)

- Я всміхаюсь сонечку!

- Здрастуй золоте!

- Я всміхаюсь квіточкам!

- Хай вони ростуть!

- Я всміхаюсь дощику!

- Лийся, мов з відра!

- Друзям усміхаюсь я.

- Зичу їм добра!

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

 До нас на урок завітав Незнайко. Він буде спостерігати як ви будете працювати на уроці. І на наступний урок він вам принесе контрольну роботу.

 Сьогодні ми згадаємо вивчені прийоми обчислень, будемо розв’язувати задачі та виконувати дії над іменованими числами.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 493 (с. 79)

174 + 357 = 531

675 – 258 = 417

469 + 151 = 620

531 – 174 = 357

675 – 417 = 258

620 – 151 = 469

Завдання 494 (с. 79)

Розв’язання

1) 367 + 108 = 475 (осіб) — передплатили журнал «Соняшник»;

2) 367 + 475 = 842 (особи) — передплатили «Барвінок» і «Соняшник»;

3) 842 – 236 = 606 (осіб) — передплатили журнал «Пізнайко».

2. Усний рахунок

А) Гра «Допоможіть Незнайкові» (с. 79, завдання 495)

— Знайдіть помилки в обчисленнях.

— Обчисліть правильно.

435 + 146 = 581

558 + 346 = 904

875 – 447 = 428

976 – 549 = 427

Б) Розв’язування віршованих задач.

 

1.    Мишка в полі працювала,

Зернечко пшеничне залюбки збирала.

Шість зернини вона знайшла,

Потім – ще чотири.

Поки в нірку їх несла –

Три зернини загубила.

Хто тепер з вас відповість,

Скільки мишка зерен з’їсть?                       (7)

 

2.   Білка горіхи зривала,

Спритно в корзинку складала.

Зразу 7 та ще 4.

Потім сіла, відпочила,

2 горішки з’їла.

Скільки діткам залишила?           (9)               

 

3.           Сім веселих хлопчиків

В озері купались.

Двох покликали матусі,

Скільки хлопчиків зосталось.                      (5)

 

4.     Шість кумедних ведмежат

Біля броду борюкались.

Двоє з них втекло до мами.

Скільки ведмежат зосталось?                      (4)

 

5.   На обід суниць шукали руденькі лисички.

Он з травички визирають 3 червоні личка.

Під листочком причаїлись 4 сунички.

Скільки суничок сховалось від лисичок?    (7)

В) Геометричний матеріал

 

- Які фігури ви бачите на малюнку?

- Скільки їх?

- На що вам схожий цей малюнок?

3. Хвилинка каліграфії (с. 79)

- Сядьте зручно, зошити покладіть правильно і запишіть число, класна робота і каліграфічну хвилинку на с. 79

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над задачею (с. 80, завдання 499)

Записати коротку умову до задачі.

Старшокласники — 157 саджанців

Середні класи — ?, на 78 саджанців <

Після аналізу задачі за запитаннями вчителя учні розв’язують її самостійно.

Розв’язання:

1) 157 – 78 = 79 (с.) — посадили учні середніх класів

2) 157 + 79 = 236 (с.)

Відповідь: 236 саджанців посадили школярі.

2. Порівняння іменованого числа та суми іменованих чисел (с. 79, завдання 498)

— Заповніть пропуски.?

1 дм = ... см

1 доба = ... год

1 ц = ... кг

1 м = ... см

1 год = ... хв

— Порівняйте з коментуванням.

45 см + 15 см = 6 дм

1 год 25 хв + 30 хв < 120 хв

1 м – 30 см > 60 см

147 кг – 40 кг > 1 ц

2 доби – 16 год > 22 год

264 кг + 158 кг > 3 ц

3. Робота над задачею (с. 80, завдання 500)

Аналіз задачі, запис короткої умови.

Вищого ґатунку

I ґатунку 998 кг

II ґатунку

— Скільки борошна II ґатунку привезли на хлібозавод?

— Скільки борошна вищого ґатунку привезли на хлібозавод?

— Скільки борошна I ґатунку привезли на хлібозавод?

Розв’язання учні записують самостійно. Один учень працює за закритою дошкою.

Розв’язання

1) 998 – 777 = 221 (кг) — борошна II ґатунку привезли на хлібозавод

2) 998 – 674 = 324 (кг) — борошна вищого ґатунку привезли на хлібозавод

3) 777 – 324 = 453 (кг) — борошна I ґатунку привезли на хлібозавод

Самоперевірка виконаної роботи.

Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота

Завдання 496 (с. 79)

1 варіант — 1-й рядок;

(606; 382; 379)

2 варіант — 2-й рядок.

(530; 550; 593)

Завдання 497 (с. 79)

— Розв’яжіть рівняння.

1 варіант — 1-й стовпчик

(х = 622; х = 497)

2 варіант — 2-й стовпчик.

(х = 358; х = 647)

5. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

На полювання пішли двоє батьків і двоє синів. Вони вбили трьох зайців. Як могло статися, що кожен з них приніс зайця?

Відповідь: це були дід, батько і син.

Назвіть п’ять днів підряд, не вживаючи чисел та назв тижня.

Відповідь: позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.

Морква важить стільки, скільки важать дві редиски. Що важче: 3 моркви або 5 редисок?

Відповідь: якщо одна морква важить стільки, скільки дві редиски, то три моркви важать стільки, скільки 6 редисок. Отже, три моркви важчі, ніж 5 ре­дисок.

V. Підсумок уроку

— Які завдання уроку, на ваш погляд, були найцікавішими? найскладні­шими?

— Якими правилами ви користувалися під час обчислень?

- Як ви думаєте, Незнайко задоволений нашим результатом.

VI. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи

 

doc
Додано
9 грудня 2018
Переглядів
2054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку