Тема: Утворення і записування чисел із поданих цифр. Обчислення прикладів. Розв’язування задач. Розпізнавання геометричних фігур.
Мета: вправляти учнів в утворенні і записуванні чисел із поданих цифр, обчислені прикладів, розв’язуванні задач, розпізнаванні геометричних фігур; розвивати творчі вміння і навички учнів, виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: картки, абаки, сигнальні картки, ілюстраційний матеріал, геометричний матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Нумо, діти, підведіться,
Всі приємно посміхніться.
Пролунав же дзвінок,
Починається урок.
Повернімося обличчям до гостей –
І привітно скажем: « Добрий день!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Урок – навчальний, цікавий, веселий, дружній.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
ІV. Повторення вивченого матеріалу
Ніс 7 яблук на пиріг.
Двоє впало, покотилось,
Скільки яблук залишилось?
7-2=5
- Назвати компоненти дії віднімання.
7 капустин і додому повіз.
Вдома було ще 10 у нього.
Скільки в цапка капустинок усього?
10+7=17
Гра « Загубилося число».
30 * 32* 34, 35 * 37* * 40
3. Розв’язати приклади.
31+1
33-1
- Повторити додавання, віднімання одиниці.
50-20=
40+10=
Фізкультхвилинка
V. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником
2. № 1 – усно.
3. № 2 – запис на дошці і в зошитах.
3, 6, 36, 63, 66, 33.
4. № 4 - розв’язування прикладів з коментуванням. ( Біля дошки-
« ланцюжком»)
5. Самостійна робота. Розв’язування прикладів.
І в. – 4 стовпчик;
ІІ в. – 5 стовпчик.
Перевірка прикладів сигнальними картками.
Запис задачі на дошці і в зошитах.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Оцінювання дітей. ( сонечками).