Тема. Додавання і віднімання на основі складу числа 6.
Мета. Закріплювати знання учнями складу числа 6; вміння обчислювати вирази на додавання і віднімання на основі складу числа 6; складати вирази на віднімання до виразу на додавання; порівнювати числа; розрізняти геометричні фігури. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховувати бажання вивчати математику.
Обладнання: набір цифр, математичних знаків, картки з геометричними фігурами, математичні планшети, відеоматеріали, інтерактивна дошка.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Повідомлення вчителя.
Сідаємо рівненько, слухаємо уважненько.
Будемо розпочинати урок математики.
А щоб новий матеріал гарно запам’ятати,
І раніше вивчений згадати,
На урок ми візьмемо:
У – увагу
Р – розум
О – охайність
К – кмітливість
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Виконання поставлених завдань.
ІV. Усна лічба.
1.Рахунок від 1 до 10; від 10 до 1.
2. Назвати попереднє і наступне число.
3. Назвати сусідів чисел.
4. Збільшити і зменшити числа на 1.
5. Гра «Знак загубився».
( На магнітній дошці між парою чисел розставити знаки >, < , = .)
6. Гра «Будь уважний».
(На дошці прикріплені червоний і зелений аркуші паперу. У дітей на парті цеглинки такого самого кольору.
Вчитель називає пари чисел і порівнює їх (називає правильно і допускає помилку). Якщо вчитель говорить правильно, то діти піднімають зелену цеглинку. Якщо вчитель помиляється, то діти піднімають червону цеглинку).
Після проведення гри вчитель запитує:
- Скільки у вас цеглинок?
- Скільки зелених?
- Скільки червоних?
- А якщо ми додамо ще одну цеглинку жовтого кольору, то скільки стане цеглинок?
- Подивіться уважно і скажіть, на що схожа ця маленька башточка?
- Чи в правильному порядку розміщені цеглинки за кольорами?
- Розмістіть цеглинки в такому порядку, як розміщені кольори на світлофорі.
- Що означає кожен колір світлофора?
7. Робота в групах.
(Діти об’єднуються в групи за кольором сніжинок).
а). Утворити ряд чисел від 10 до 1.
б). Із ряду чисел вибрати ті, з яких може утворюватись число 6.
V. Перегляд мультфільму «Консервуємо помідори» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=UdGTrg7d-G4
VІ. Робота за підручником (с. 51).
1. Скласти вирази і обчислити їх (завдання 2). (Використовуємо переставний закон додавання і правило про додавання 1).
2. Порівняти абстрактні і іменовані числа (завдання 4).
VІІ. Геометричний матеріал.
(Викласти геометричну фігуру, назвати її і пояснити, чому вона так називається).
VІІІ. Фізкультхвилинка.
Руханка-танець «Marshmallow Dance» за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
ІХ. Робота в друкованому зошиті (с. 53).
(Каліграфічне написання цифри 6 в друкованому зошиті. (Завдання 1).
Біля грубки гріється,
Без водички миється. (Котик).
Х. Робота з інтерактивною дошкою.
Виконання завдання від Wordwall. Порівняння чисел в межах 10.
ХІ. Рефлексія.
ХІІ. Самооцінювання.
А я дякую вам за гарну роботу на уроці. Ви великі молодці!