Урок математики в 3 класі "ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80 - 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА"

Про матеріал
Тема. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80 - 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА Мета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вмін¬ня розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка; складати обернені задачі; виховувати старанність. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач. Тип уроку. Комбінований.
Перегляд файлу

Дата                                      Урок                            Математика                   3 кл.

Тема. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80 - 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА

Мета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вмін­ня розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка; складати обернені задачі; виховувати старанність.

Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми  задач.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Перевірка домашнього завдання

- Зачитайте розв’язання задач 51.           (32 + 44) - 23 = 53

- Що спільного в цих задачах? (Розв’язання)

- Чим вони відрізняються? (Умовою, відповіддю)

2.Гра «Доповни до 10»

- Числа 2; 5; 6; 7; 8; 9; 3; 4 доповніть до 10.

3.Гра «Число загубилося»

 □+ 4 = 12 □-5 = 9 

□ +7=19 □-8=6 

4.Цікаві задачі

• Півень голосно кричить, двадцять людей може збудить.

Скільки півнів посадити, щоб сто людей розбудити?

(Може і один розбудити сто людей, якщо вони поруч.)

• Киця й котик залюбки випікали пиріжки.

Киця з тіста сім зліпила, котик з снігу — тільки п’ять.

Скільки всіх, малеча мила, пиріжків вони з’їдять? (7 пиріжків)

5.Робота за картками. (Індивідуальна робота)

Під час уроку за необхідності

6. Пальчикова гімнастика

ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ІV.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

- Сьогодні ми продовжимо вчитися розв’язувати рівняння на знахо­дження невідомого доданка, повторимо окремі випадки додавання і відні­мання у межах 100.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Повторення окремих випадків додавання і віднімання у межах 100 (с. 10, завдання 52)

- Поясніть розв’язання прикладів.

2.Гра «Хто швидше?» (с. 10, завдання 53)

- Випишіть вирази зі значеннями:

1варіант — 30; 47;                     2варіант — 60; 88.

- Перевірте себе.

27+ 3 = 30 55 + 5 = 60

50 - 3 = 47 90 - 2 = 88

3.Колективна робота над задачами (с. 10, завдання 54).

- Розгляньте малюнки.

- Розв’яжіть першу задачу. (5 + 3 = 5 (л))

- Розв’яжіть другу задачу. (8 - 5 — 3 (л))

- Чим схожі задачі і чим вони відрізняються?

- Як називаються такі задачі? (Друга задача є оберненою до першої.)

- Складіть ще одну задачу, обернену до розв’язаних.

Самовар — ?

Банка — 3 л

- Розв’яжіть її.

8 - 3 = 5 (л)

4.Фізкультхвилинка

VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.Робота над задачею (с. 10,завдання55).

- Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі?

- Чому? (Не знаємо, скільки метрів шосе проклала друга бригада.)

- Як дізнатися скільки метрів шосе проклала друга бригада? (95 — 42 = 53(м))

- Яка з бригад проклала більше?

- На скільки метрів? (53 - 42= 11 (м))

2. Творча робота над задачею

- Складіть подібну задачу про роботу учнів.

У парку хлопчики і дівчатка посадили 25 берізок. Хлопчики посадили 15 дерев. Хто посадив більше дерев — хлопчики чи дівчатка, і на скільки дерев більше?

- Розв’язання запишіть у зошит.

Розв’язання

1) 25 - 15 = 10 (д.) — посадили дівчатка

2) 15-10 = 5(д.)

Відповідь: хлопчики посадили більше на 5 дерев.

3. Самостійна робота (с. 10, завдання 56) 

- Розв’яжіть рівняння.

1 варіант 2 варіант

* + 7 = 70 * — 7 = 70 

Перевірка виконаної роботи.

- Прокоментуйте розв’язання.

- Що називаємо рівнянням?

- Що означає розв’язати рівняння?

4. Задачі-жарти (с. 10, завдання 57)

Відповіді: 1) на 5 років; 2) 6 кг.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

- Що цікавого дізналися на уроці?

- Що таке обернена задача?

- Як можна скласти таку задачу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 11, завдання 58; 59


 

docx
Додано
8 серпня 2019
Переглядів
1328
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку