Розробка уроку- подорожі з математики у 4 класі з мультимедійним супроводом. Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу. Інтерактивні методи: робота в парах, групах, «мозковий штурм», технологія «мікрофон», вправа «очікування».
Урок математики в 4 класі
Тема: Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв'язування задач.
Мета: вчити виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження частини від числа; розвивати логічне мислення, світогляд, кругозір дітей. Виховувати почуття доброзичливості, ввічливості, взаємодопомоги.
Обладнання: підручник «Математика» 4 клас М.В.Богданович, комп’ютерна презентація (Power Point), картки для усного рахунку, наочний матеріал для само оцінювання, картки для індивідуального опитування, картки для групової роботи, смайлики, правила роботи на уроці, плакат «Острів нових знань», девіз уроку, «маршрут подорожі»,
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу
Вид уроку: урок – подорож.
Комплекс використаних методів та педагогічних прийомів:
інтерактивний: робота в парах, робота в групах, «мозковий штурм», технологія «мікрофон», вправа «очікування».
Хід уроку
І.Організаційний момент
(Створення емоційного настрою).
- А також будете протягом уроку себе оцінювати. Якщо ви все зрозуміли і правильно виконали завдання – на кожному етапі уроку замальовуєте зеленим кольором кружечок, якщо були незначні помилки – жовтим , якщо тяжко було працювати – червоним кольором. Слайд 2.
Було легко працювати
Були незначні помилки
Було важко працювати, припускався помилок
У кожної дитини картка для визначення самооцінки.
1 |
Каліграфічна хвилинка |
|
2 |
Усний рахунок |
|
3 |
Робота за варіантами |
|
4 |
Робота в парі |
|
5 |
Робота в групі |
|
6 |
|
|
|
|
|
«Вивчай, пробуй, твори!
Успіху свого досягни!»
(Діти читають девіз з мультимедійної дошки, слайд №3)
Вправа «Очікування»
(хочемо дізнатися про усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні, отримати задоволення від морських пригод)
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 812
Розв’язання
1) 24 • 3 = 72 (кг) — сиру було всього.
2) 72 – 24 – 36 = 12 (кг) — сиру залишилось.
Відповідь:12 кг сиру залишилось у пекарні.
Завдання 813
1/3 від 123 456: 123 456 : 3 = 41 152;
(123 456 + 789) – 41 152 = 124 245 – 41 152 = 83 093.
2. Каліграфічна хвилинка.
(Їх чотири: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північно-Льодовитий)
(Їх шість: Південна Америка, Північна Америка, Євразія, Африка, Австралія, Антарктида)
(Діти пишуть 3976 м, 11521м.)
Самооцінювання
3. Усний рахунок.
1) Гра «Аукціон»
(На кораблі слайд №4)
(Діти по черзі беруть геометричні фігури і обчислюють приклад.)
45 000 : 100 = 450 250 • 100 = 25 000 10 000 : 1000 = 10
25 : 3 = 8 (ост. 1) 14 : 5 = 2 (ост. 4) 20 : 7 = 2 (ост. 6)
30 : 4 = 7 (ост. 2) 45 : 6 = 7 (ост. 3)
(Учитель виставляє номер квитка із буквою ).
1 8 2 3 4 5 7 6
П М І Л І Г И Р
(Пілігрим)
- А тепер скажіть, що ще потрібно справжнім морякам, щоб не заблукати в морських просторах? (Маршрут) Розміщений на дошці.
(Учень зачитує маршрут з екрана, слайд №6.
Після зачитування діти намагаються відтворити послідовність маршруту на дошці.
2).- Але ж у дорогу нам треба запастись їжею. Кількість необхідних продуктів, які ми візьмемо із собою нам обчислять наші експерти.
Завдання для опитування на картках (диференційоване).
Картка № 1 (високий рівень)
1) Для морської подорожі взяли 80 л води для пиття, що становило п'яту частину, яка була спочатку в бочці. Потім взяли ще 150 л води на приготування їжі. Скільки літрів води залишилося в бочці? (170 л.)
2) 21 м 42 см : 9 = 2 м 38 см
3) 3/10 числа 120 дорівнює….
Картка № 2 (достатній рівень)
Картка №3 (середній рівень)
¼ год = …..хв ½ кг = …..г
3) Гра «Ланцюжок» - розминка
780-230+60-200+410+180:10
(550, 610, 410, 820, 1000, 100, )
А щоб не заблукати у морських просторах яким треба бути моряком? (Уважним)
- Зараз перевіримо вашу увагу.
4) Гра на увагу «Знайди 5 відмінностей» (Сл.8)
Діти на слайді шукають відмінності на малюнках.
5) Гра «Яка фігура наступна?» (Слайд 9)
Самооцінювання
4.Робота з підручником (с.133). Робота в парах. Мис «Обчислень».(Сл.10)
460 – 30 • 2 = 460 – 60 = 400;
10 • 1000 – 1 = 10 000 – 1 = 9999;
1000 – 82 • 10 = 1000 – 820 = 180;
20 • 20 – 10 • 10 = 400 – 100 = 300.
Самооцінювання
4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми і мети уроку.
460 – 30 • 2 = 400 1000 – 82 • 10 = 180
10 • 1000 – 1 = 9999 20 • 20 – 10 • 10 = 300
III. Робота над новим матеріалом. «Зустріч з піратами».(Слайд 11)
1. Пояснення (запис на дошці).
Щоб обчислити вираз 3200 ∙ 20 - числа подамо у вигляді двох добутків, у кожному з яких один із множників — розрядне число (3200 = 32 ∙ 100;
20 = 2 ∙ 10). Запис на дошці.
3200
Використаємо переставний і сполучний закони дії множення:Слайд12
(32 ∙ 2) ∙ (100 ∙ 10) = 64 ∙ 1000 = 64000.
2. Фізкультхвилинка Слайд 13
IV. Закріплення нового матеріалуСлайд 14
Завдання 816 (письмово з поясненням на дошці 1-2 вираз)
13 • 50 = 650; 22 660
І варіант 1500 160
ІІ варіант 3200 500
Самооцінювання
V. Розвиток математичних знань.Слайд 15
Задача. Океанський лайнер до місця призначення мав пройти 600 км. Першого дня подолав 2/6, а другого дня 3/5 усього шляху. Скільки всього кілометрів пройшов лайнер за 2 дні?
ІІ дня – 3/5 усього шляху ? км
2) 600 : 5 3 = 360 (км) – пройшов лайнер ІІ дня.
3) 200+360 = 560 (км)
ІІ група. Задача (достатній рівень)
У трюмі корабля було 720 кг рису. Першого дня використали 2/9, а другого 3/5 усього рису. Скільки всього кілограмів рису використали за 2 дні?
Розв’язання
1) 720 : 9 • 2 = 160 (кг) — за перший день;
2) 720 : 5 • 3 = 432 (кг) — за другий день;
3) 160 + 432 = 592 (кг) — за два дні.
Відповідь:592 кг рису продали за два дні.
І група Задача (високий рівень)
Катеру треба було пропливти 180 км. За перший день він проплив 1/6 всього шляху. А за другий – 4/5 того шляху, що проплив за перший день. Скільки кілометрів проплив катер за два дні? Скільки кілометрів залишилося пропливти?
Розв’язання
1) 180 : 6 = 30 (км) — за перший день;
2) 30 : 5 • 4 = 24 (км) — за другий день;
3) 30 + 24 = 54 (км) — за два дні;
4) 180 – 54 = 126 (км) — залишилося пройти туристу.
Відповідь:126 км залишилося пройти туристу.
ІІІ група Задача середній рівень ( з планом розв'язування)
Для подорожі закупили 60 кг помідорів. Під час обіду на кораблі з'їли 1/3 частину помідорів. Скільки кілограмів помідорів залишилося?
План
1) Скільки всього кілограмів помідорів з'їли під час обіду?
2) Скільки кілограмів помідорів залишилося?
Розв’язання
1) 60 : 3 = 20(кг) — з'їли під час обіду;
2) 60 – 20 = 40 (кг) — залишилося.
Відповідь: 40 кг помідорів залишилося .
Самооцінювання
500 × 30 = 2300 × 200 = 80 × 500 = 70 × 4 =
Самооцінювання
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
(математичні знання)
(Миру, добра, щастя, благополуччя, здоров’я)
І до дому спокійно майнули.
«Мікрофон»
– Отже, закінчилася наша пригода. Я думаю, що вам вона дуже сподобалася. Тож я хочу щоб ви дали інтерв’ю, пограємо в гру «Закінчи речення»: Слайд 19
Домашнє завдання за вибором:
IХ. Домашнє завдання. Слайд 20
Середній рівень – вирази 821 с.134
Достатній рівень – вирази 821, задача 822 с.134
Високий рівень – задача 822 с.134, задача 794 с.130