Урок математики з елементами дослідження Презентація "Чорне море.Дії з багатоцифровими та іменованими числами"

Про матеріал

Мета :закріплювати вміння виконувати дії
над багатоцифровими та іменованими числами; розвивати математичне мовлення, допитливість,пізнавальний інтерес.

*Обладнання. Презентація ;відеозапис«Шум моря»; картки для роботи в групах; карта Чорного моря

*Хід уроку

Весь зміст уроку розміщений на презентації.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок математики з елементами дослідження Тема. Чорне море Дії з багатоцифровими таіменованими числами

Номер слайду 2

Мета: закріплювати вміння виконувати дії над багатоцифровими та іменованими числами; розвивати математичне мовлення, допитливість, пізнавальний інтерес. Обладнання. Презентація; відеозапис «Шум моря»; картки для роботи в групах; карта Чорного моря Хід уроку

Номер слайду 3

Нумо, діти, підведіться!Гостям приємно посміхніться. Продзвенів уже дзвінок,Починаємо урок.І. Організація класу до роботи.(Хвилинка емоційного настрою)

Номер слайду 4

1. Хвилина настрою. - Сьогодні у нас незвичайний урок - урок з елементами дослідження. Налаштуймося на позитивну роботу. Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів.

Номер слайду 5

Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а розуміти. Дружно і плідно працювати. * - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? * - Бажаю вам відчути радість і задоволення від спільної роботи на уроці. Девіз уроку:

Номер слайду 6

Звучить аудіозапис шуму моря. Учень читає напам’ять вірш. За лиманом море грає За лиманом море грає, Хвиля хвилю доганяє, Наступає їй на п’яти І не може наздогнати. З неба чайки білокрилі З криком падають на хвилі, І хапають мов пір’їнку На льоту із хвиль рибинку. Ген у морі яхта біла Ловить вітер у вітрила… Море грає, море грає, Хвиля хвилю доганяє, Наступає їй на п’яти І не може наздогнати… Анатолій КачанІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення завдань уроку.

Номер слайду 7

- Які картини ви уявили, слухаючи цей вірш? - Які моря є в Україні? (Чорне, Азовське) - Сьогодні на уроці математики ми будемо досліджувати цікаві факти про Чорне море та вчитимемося виконувати дії з багатоцифровими та іменованими числами.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

З історії дослідження Чорного моря Щодо походження сучасної назви Чорного моря до цього часу точаться суперечки. Грецькі мореплавці У –УІ ст. до н. е. називали Чорне море Понт Аксинський, що означає Негостинне море. На початку нашої ери – Понт Евксинський – Гостинне море. З ІХ – Х ст. Араби називали його Руським морем. З ХУ ст. турки – Караденіз, тобто чорне море; погане море.Інші гіпотези назву пов’язують із позначенням деякими народами сторін горизонту кольорами; «чорне» означало Північ. Також кажуть, що «чорне» означає суворе, штормове море.Іранці називали його Ахшаєна – Темне море, суворе. - Запишіть римськими цифрами числа: 5 (У), 6 (УІ), 9(ІХ), 10(Х), (ХУ). Цікаво знати!

Номер слайду 11

1. Робота з багатоцифровими та іменованими числами. 8 мільйонів років тому утворилося Понтичне море. Воно містило сучасні Чорне, Азовське та частину Каспійського морів. Сучасні вершини гір Кавказу і Криму були тоді його островами. Понтичне море було практично прісним. - Запишіть число 8 мільйонів. Назвіть попереднє та наступне числа. - Скільки класів у запису числа 8 000 000? - Знайдіть 1/1000 від числа 8 000 000. (8 000 000 : 1 000 = 8 000)-років тому Чорне море стало солоним.ІІІ. Закріплення і систематизація знань.

Номер слайду 12

1842 року в Росії було видано перший атлас Чорного моря, що вмістив карти глибин, ґрунтів і течій. - Скільки років минуло з того часу? Обчисліть. (2017 – 1842 = 175 років) Чорне море є внутрішньоконтинентальним морем Атлантичного океану . Омиває береги України, Росії, Грузії, Румунії, Болгарії, Туреччини. Кажен рік 31 жовтня в країнах Чорноморського регіону відзначають Міжнародний день Чорного моря. У Чорне море впадають близько 15 річок, серед яких Дунай і Дніпро.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

11 км 532 м - 9 км 287 м 11 км 532 м 11532 м 9 км 287 м 9287 м 2 км 245 м 2245 м. Максимальна глибина Чорного моря. Робота в групах Обчисліть максимальну (найбільшу) та середню глибини Чорного моря (картки)--

Номер слайду 15

7 км 17м – 5 км 761 м 7 км 017 м 7017 м 5 км 761 м 5761 м 1 км 256 м 1256 м Середня глибина Чорного моря--

Номер слайду 16

Запишіть ці числа у вигляді суми розрядних доданків. 2245 = 2000 + 200 + 40 + 5 1256 = 1000 + 200 + 50 + 6

Номер слайду 17

1 см - 46 км За формою море схоже на овал. Якщо провести вісь, то можна визначити довжину (протяжність моря) із заходу на схід. (карти на партах) (46 · 25 = 1150 км) Максимальна протяжність моря з півночі на південь – 580 км. Що означає даний запис?

Номер слайду 18

Флора містить близько 270 видів водоростей. Чорноморських тварин у Чорному морі – 25 000 видів. - На скільки видів тварин більше, ніж водоростей? ( 25 000 – 270 = 24 730 видів)Скільки розрядних одиниць у числі 24 730? (24 730 одиниць)

Номер слайду 19

У морській воді, крім солі розчинені гази: кисень, вуглекислий газ, азот, сірководень. Джерелом сірководню є розкладання залишків водних організмів. Учені з’ясували, що в глибині моря у великій кількості мешкають особливі бактерії, що живуть у безкисневому середовищі, розкладають трупи тварин і рослин. У результаті їх діяльності виділяється сірководень. У Чорному морі вода перемішується погано. Тому сірководень накопичується на дні. Починаючи з глибини 150 – 200 м, у морі живуть лише сірководні бактерії. Жодного іншого життя не існує. За мільйони років бактерії накопичили в морі понад мільярд тонн сірководню Сірководень – отруйний газ, що може горіти і вибухати. - Запишіть числа 150 м, 200 м. - Переведіть метри у дециметри; сантиметри; міліметри.(1500 дм; 2000 дм; 15000 см; 20000 см; 150 000 мм; 200 000 мм.) - Скільки всього сотень у числі 150 000? - Скільки всього десятків у числі 200 000 ?

Номер слайду 20

У числі 150 000 - всього 1500 сотень. У числі 200 000 – всього 20 000 десятків.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Розв’язати задачу Визначте, скільки кілограмів риби за добу з’їдає дорослий дельфін –афаліна, і скільки молодий дельфін – афаліна, якщо 105 кг риби дорослий з’їдає за 5 діб, а вдвох цю рибу вони з’їдають за 3 доби?Робота в групах. У Чорному морі живе дельфін - афаліначорноморська. Живе гуртами в кілька десятків особин, іноді збирається у більші зграї. Живиться дрібною рибою, а також крабами і молюсками. За своєю їжею дельфіни пірнають на глибину до 90 м.

Номер слайду 23

І – ? (105 : 5)кгІІ - ? (105 : 3 – 105 : 5) кг1) 105 : 5 = 21 (кг) – з’їдає дорослий дельфін – афаліна2)105 : 3 = 35 (кг) – з’їдають обидва дельфіна3) 35 – 21 = 14 (кг) – з’їдає молодий дельфін

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Тіло дельфіна – афаліни завдовжки приблизно 220 – 260 см. Хвостовий плавець складає завдовжки приблизно 1\4 довжини тварини. - Знайдіть довжину хвостового плавця, якщо довжина тіла дельфіна дорівнює 240 см. (240 : 4 = 60(см) ) Дельфін – похідне від грецького слова «дельфос» – брат. Задача для груп(усно)

Номер слайду 26

Крім дельфіна – афаліни у Чорному морі мешкає дельфін білобочка чорноморська. Це дуже красивий дельфін, із чорними колами навколо очей та білими відмітками з боків. Мешкає переважно подалі від берегів. Швидкість цього виду дельфінів 36 – 60 км \год, стрибає вгору на 5 м, у довжину – на 9 м, найдовший час перебування під водою – 8 хв. Цей дельфін випускає фонтан заввишки до 1 м 50см. - Хто запам’ятав, скільки хвилин може перебувати під водою білобочка чорноморська? (8хв) - А скільки хвилин тоді може перебувати під водою гурт з 10 дельфінів? (8хв)

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Чи знаєте ви, що доросла мідія відфільтровує до 70 л води на добу ? З промисловими забрудненнями молюск не впорається, але від продуктів життєдіяльності морських організмів море очистить. Тому там, де живуть мідії, немає поганого запаху, характерного для багатьох чорноморських лиманів. Творча робота над задачею- Користуючись інформацією, порахуй, скільки води відфільтрують 3 мідії за тиждень?Це цікаво! (д/з)

Номер слайду 30

- Що цікавого ви дізналися про Чорне море та його мешканців?_ Чи виправдались ваші очікування?У якому настрої завершуємо урок?Підсумок уроку. Гра «Мікрофон»

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Павлік Іра
    Цікаво підібриний матеріал.Багато пізнавального з практичним обчисленням.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Інтегровані уроки
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
15 березня 2018
Переглядів
2692
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку