Урок на вдосконалити вмінь учнів використовувати поняття і властивості пропорції для розв'язування рівнянь і задач. Містить власне конспект уроку та файл з компютерною презентацією для показу задач за малюнками учням
Урок математики у 6 класі
«Розв’язування рівнянь і задач
на використання поняття і
властивостей пропорції»
Часницька Н.О.
Будівельнівський НВК
2018 рік
Тема: Розв’язування рівнянь і задач на використання поняття і властивостей пропорції
Мета: удосконалити вміння учнів використовувати поняття і властивості пропорції для розв’язування рівнянь і задач; розвивати навички обчислення, логічне мислення, уважність; розвивати культуру спілкування, культуру письма, старанність.
Тип: вдосконалення вмінь і навичок
Обладнання: картки-завдання, комп’ютерна презентація
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація
1. Перевірка знання теоретичних питань (метод «сніжна куля»)
2. Самостійна робота учнів з подальшою перевіркою (картки)
а) Обчисліть периметр квадрата зі стороною 5 см.
б) Скільки хлібин можна придбати на 24 грн., якщо одна хлібина коштує 3 грн.?
в) Яку відстань пройде Незнайко за 3 год зі швидкістю руху 6 км/год?
IV. Розв’язування завдань
1. Розв’язування задач (комп’ютерна презентація)
Скласти і розв’язати задачу
а) Мама купила 5 кг апельсинів заплативши за них 35 грн. Скільки можна було б купити апельсинів за тією ж ціною на 63 грн.?
в) Серед двох шкіл було розподілено новорічні подарунки в кількості 1400 штук. Першій школі дісталося 3 частини подарунків, другій школі 4 частини. Скільки подарунків отримала кожна школа?
2. Розвязування рівнянь
а)
б)
в)
г)
3. Задача високого рівня
У шкільній їдальні у понеділок учні з’їли обіди на 110 грн., а у вівторок – на 150 грн. Скільки обідів було замовлено у понеділок і скільки у вівторок, якщо у вівторок було замовлено на 8 обідів більше, ніж у понеділок?
V. Підведення підсумків уроку
VІ. Визначення домашнього завдання
1) Повторити теоретичні відомості
2) Скласти три задачі різного типу на застосування поняття і властивостей пропорції та одну з них розв’язати