Урок математики в 7 спеціальному класі "Множення простих і складених іменованих чисел на одноцифрове число без перетворення"

Про матеріал
Урок математики в 7 спеціальному класі. Розроблено відповідно до програми для дітей з особливостями інтелектуального розвитку.
Перегляд файлу

Тема уроку: Множення простих і складених іменованих чисел на одноцифрове число без перетворення

Мета уроку: вчити виконувати дії в межах 10000, вчити встановлювати зв’язки між величинами,  формувати вміння застосовувати навички обчислення при розв’язуванні задачі і прикладів, розвивати мовлення учнів(збагачувати активний та пасивний словниковий запас), коригувати звуковимову, формувати позитивне ставлення до навчання, виховувати інтерес до математики, сприяти реалізації кожного учня, коригувати навики регулювання власною діяльністю, розвивати навички самоконтролю та саморегуляції.

Клас: 7 спеціальний

Підручник Н.І. Королько. Математика 6. Підручник для дітей з особливими освітніми потребами.

Хід уроку

І. Загальнокорекційний етап

  1.               Організаційний етап: перевірка готовності учнів до уроку, перевірка наявності шкільного приладдя, зошитів, книжок, налаштування дітей на робочий лад.
  2.               Нервово-психічна підготовка

З букв скласти слова за таблицею

1

АБВГ

2

ДЕЄЖЗ

3

ИІЇЙ

4

КЛМН

5

ОПРС

6

ТУФХЦ

7

ЧШЩЮЯ

 

 

 

4452434 – множник

44522447 -  множення

2516654 -  добуток

 

ІІ. Основна частина

  1. Усний рахунок
  1. Задачі-вірші

Три ворони посварились,

Бо зернят не поділили.

На їх шум ще три примчало,

Скільки разом птахів стало?

(3+3=6 – запис в зошити прикладу)

Жовтогруді 3 синиці

Їли сало в годівниці.

Одна добре попоїла,

Заспівала й полетіла.

Скільки птахів, підкажіть.

Залишилось на обід?

( 3-1=2 )

 

  1.               Повторення таблиці множення на 4

https://learningapps.org/watch?v=padcdb98316

 

 

  1.               Рахунок по 5

З першого учня. Передаючи м’яч рахуємо п’ятірками, двійками, десятками.

 

Знайди зайве

Прочитай, назви спільне слово, обери зайве.

кг

т

см

г

множення

різниця

ділення

додавання

год

хв

с

грн

м

ц

см

дм

 

Продовжи речення:

Пакет молока коштує 24 ….

Зріст Миколи 145 …..

Ми придбали 2 …. цукерок.

Відстань від школи до дому 3 …..

Урок триває 45 …..

  1. Оголошення теми уроку

Тема нашого уроку «Множення простих і складених іменованих чисел на одноцифрове число без перетворення»

  1.               Пояснення нового матеріалу

Для кожної дитини доцільно заготовити заздалегідь таблицю мір

1 м=100 см      1 м=10 дм      1 дм = 10 см      1 см = 10 мм    1км=1000 м

1 кг = 1000 г        1 ц = 100 кг        1 т= 1000 кг

1 грн = 100 к        100 к = 1 грн

 

Множення іменованих чисел потрібне кожній людині. Лікар повинен знати скільки призначити ліків, швачка повинна знати скільки тканини піде на той чи інший виріб, продавчиня повинна знати скільки має заплатити покупець.

Фізкультпауза

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

  1.              Узагальнення і систематизація знань

Записати в дрібніших одиницях (№1, ст. 76)

5 м = … дм

7 м = … дм

4 дм = … см

6 дм = … см

Спільне розв’язання на дошці, самостійне в зошиті.

Запитання до класу:

Що вимірюють в см, дм, мм, м?

№2, ст. 76 1-й стовпчик

1 грн = … к.

3 грн = … к.

5 грн = … к.

Множення простого іменованого числа на одноцифрове:

№4,  ст.76

Пояснення. Щоб помножити просте іменоване число на одноцифрове, використовуємо таблицю множення.

Відпрацювання навичок, виконання вправи.


4 см∙2=

7 дм∙3=

5 м∙5=

30 см∙2=

100 м ∙4=

200 г∙2=

30 к. ∙3=

10 см∙6=


Задача 5(1), ст.76

Яка маса двох мішків з борошном по 30 кг кожний.

  1.              Робота над змістом задачі:

Робота з поняттями маса, кількість

Про що задача?

Яка кількість мішків?

Що означає число 30? 2?

  1.              Пошук розв’язання задачі

Що потрібно дізнатися в задачі? Яку дію для цього застосуємо?

  1.              Ров’язання задачі, складання головного виразу 30 кг ∙2=60 кг
  2.              Формулювання відповіді. Маса двох мішків з борошном 60 кілограмів.
  3.              Аналіз результатів. Маса чого більше – одного чи двох мішків?

№6, ст.76

Пояснення розв’язання прикладу:

Розв’язати приклади за зразком


3 м 13 см ∙2=

12 м 12 см ∙3=

22 м 3 см ∙4=

2 кг 200 г∙3=

11 ц 4 кг ∙2=

3 т 130 кг∙2=


Домашнє завдання

Сторінка 76, вчити таблицю мір. №2(2,3 стовпчик), №3(1, 2 стовпчик), №6(3 стовпчик)

 

ІІІ. Заключна частина

Підсумки уроку, виставлення оцінок, аргументування оцінок.

Зняття нервової напруги

Результат пошуку зображень за запитом "малюнки з цифр"

Підготовка дітей до перерви.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Доценко Наталія Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
18 лютого 2019
Переглядів
3036
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку