Дана розробка уроку містить матеріали з презентацією для проведення уроку з використанням елементів розв'язування компетентнісних задач у 8 кл.
8 кл.
Тема уроку: Площа прямокутника та квадрата, розв’язування компетентнісних задач
Мета:
Тип уроку: урок-ділова гра
Обладнання: проектор, мультимедійна дошка, комп’ютери, монтажні рулетки, підготовлені бланки таблиць, картки з завданнями., українсько-англійські словники, довідник агронома.
До знань ведуть три шляхи:
шлях наслідувань - він найменший;
шлях міркувань - цей шлях благородний;
шлях досвіду- найважчий
Конфуцій (китайський філософ)
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевіряється підготовка учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Один мудрець сказав: «Дві людини обмінялися золотими монетами не стали багатшими. Але якщо вони обмінялися думками, то кожен з них стає розумнішим». Обмінюючись думками люди набувають нових знань. Тож і ми сьогодні на уроці будемо обмінюватися думками після проведеної відповідної практичної роботи
Вчитель повідомляє мету уроку.
1. Бліц-опитування»
2. Розв’язування задач
3 Розв’язування задач з практичним змістом (Робота в парах)
Учні одержують завдання на картках
2. Вимірявши прямокутний коридор з’ясувалося що одна сторона 12м, а друга на 3 м менша. Скільки необхідно фарби для підлоги якщо на 1 м2 витрачається 120 грам фарби.
Завдання для учнів з високим рівнем досягнень
(Вказівка Розв’язати систему ху=192, у=4\3(30-х). відповідь х=24, у=8 або х=6 , у=32)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Поняття площі добре зрозуміле на рівні повсякденного досвіду: ми вимірюємо площу спортивного майданчика або садової ділянки, розраховуємо за площею кількість шпалер або килимового покриття для ремонту кімнати і т.д.
Спробуємо сьогодні застосувати ці знання на практиці.
ІV. Застосування знань, умінь і навичок
Завдання уроку
Попередньо учні класу поділилися на три групи: група «дизайнерів», група «інженерів-менеджерів» та група «інженерів-програмістів», які будуть працювати синхронно. Завдання груп: розробити проект дизайну, спланувати та обчислити витрати матеріалу та скласти кошторис для проведення ремонту кабінету директора.
Група-дизайнерів
Завдання.Отримати розміри кабінету директора та озвучити інформацію та дизайнерські рішення.
.Група інженерів- програмістів.
Завдання. Провести розрахунок площ для визначення витрат матеріалу .
Група інженерів- менеджерів
Завдання. Розрахувати кошторис витрат на виконання ремонтних робіт .
Наступні етапи уроку виконуємо за покроковим алгоритмом.
Крок1.
Група «дизайнерів» інтер’єру вступає у гру першою. Для виконання функціональних обов’язків відряджаємо цю групу до кабінету директора. Дані вимірювань заносяться в підготовлену таблицю:
|
Основне приміщення |
Двері 1 |
Вікно1 |
Перша кімната |
Вікно2 |
Двері 2 |
Довжина |
|
|
|
|
|
|
Ширина |
|
|
|
|
|
|
Висота |
|
|
|
|
|
|
Крок 2
Решта учнів класу працюють над завданням:
У одержані таблиці записати подані математичні поняття на англійській мові, їх транскрипцію . Для цього учні використовують українсько-англійські словники. Читають їх.
Математичне поняття |
ангмовою |
транскрипція |
площа |
|
|
прямокутник |
|
|
квадрат |
|
|
периметр |
|
|
довжина |
|
|
ширина |
|
|
метр |
|
|
Для цих двох груп – профорієнтаційна довідка.
Професія дизайнера інтер’єру
Професія дизайнера існує на стику двох спеціальностей: конструктора (проектувальника) і художника. Результат дизайнерської роботи повинен відповідати двом критеріям – практичності і краси.
Дизайнер зобов’язаний не тільки володіти художнім смаком, а й володіти відповідними програмами для проектування, знати технічні особливості виробництва свого виробу.
Ми звикли сприймати поняття «дизайн» як красиву картинку, але за фактом дизайнер вирішує відразу кілька завдань:
Якщо виріб виглядає естетично, але при цьому незручний у використанні і швидко ламається – це поганий дизайн.
Дизайнер має справу з різними матеріалами, компонує їх, змушує працювати на клієнта – щоб тому було світло, тепло, добре і радісно.
Ще один важливий навик – вміння спілкуватися з клієнтами.
Звичайно, в професії дизайнера, як і в будь-якій іншій, є свої плюси і мінуси. Які вони?
Плюси професії:
Мінуси професії:
Професія інженера-менеджера проектів
Вимоги до кандидатів:
Вища технічна освіта за спеціальністю
Технічна грамотність
Знання ПК (MS Office, 1C, AutoCAD)
Водійські права
Знання іноземної мови — буде перевагою
Досвід роботи — можна і без досвіду/студент
Основні обов’язки:
Підготовка технічної документації, проекти, підбір обладнання, кошториси під об’єкти (котеджі, готелі, багатоквартирні будинки)
Технічний нагляд за виконанням робіт
Технічні консультації
Пошук об’єктів
Вирішення поточних ситуацій
Робота з архітекторами
Робота в офісі – спілкування з клієнтами, робота у виставковому залі
Професія інженера-програміста
На основі аналізу математичних моделей і алгоритмів розв’язку економічних та інших задач
Для роботи з готовими програмами розробляє інструкції;
Для людей це важливо володіти такими якостями, як
Робота інженера вимагає від людини хорошої пам'яті, уваги і активного мислення.
Крок 3. Група дизайнерів повертається з відрядження і вписує дані в таблицю результатів на екрані.
Крок 4. Вчитель роздає завдання кожній групі учнів.(Додатки)
Група «дизайнерів»: створює макет кабінету директора за допомогою онлайнового програмного середовища Floorplanner.
Група «інженерів-менеджерів» і «група інженерів-програмістів»: проводять розрахунки площі під фарбовану поверхню потолка, площі стіни з шпалерами, площі стелі, підраховують витрати матеріалів і складають кошторис. (Використовуємо додаток 1)
Крок 5. Порівнюємо результати обчислень менеджерів і програмістів.
Крок 6. Група «дизайнерів» демонструє створений макет.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
От і добіг кінця наш нестандартний урок, на якому ми змогли, хоч і у формі ділової гри, але побути в ролі дизайнерів, менеджерів, програмістів.
Вибір професії – невід’ємний в житті кожного. Вам надано важливе право – вибору майбутньої професії. Самостійно вибираючи, ви зможете черпати у своїй професії радість і задоволення, розвивати особисту ініціативу, високо цінуючи свободу вибору.
Вам потрібно серйозно замислитись, як зробити той вибір правильним. Коли ви вже працюватимете, то збагнете, що далеко не кожен зуміє скористатися свободою вибору – інтерес до професії і професійний інтерес – не одне й те саме.
VI. Домашнє завдання
Опрацювати п.16 підручник «Геометрія-8» Бурда М.І, Тарасенкова Н.А.
Розв’язати задачі з практичним змістом
І рівень № 716,717
ІІ рівень №718,719.
Додаток 1
Прайс-лист + кошторис використаних матеріалів
Найменування товару |
Одиниці вимірювання |
Вартість товару |
Кількість товару |
Ціна |
Шпалери |
рулони |
150 грн |
8 |
|
Фарба інтер’єрна SMILE SI-22 акрилова |
відро (2.5 кг), розхід в г/м2 (250г х 1м2) |
120 грн/відро |
1 |
|
клей |
пачки |
76 грн/шт. |
2 |
|
багети |
м |
12 грн\м |
10м |
|
сатингіпс |
кг |
25грн\кг |
3 кг |
|
Ціна товару всього: |
|
|
|
|
Використана література:
3.Інтерне т – ресурс https://urok-ua.com