Урок математики в 3 класі
Тема. Сума розрядних доданків. Задачі геометричного характеру.
Мета. Сприяти формуванню уявлення про числа в межах 1000.
Актуалізувати вміння лічити в межах 1000, визначити місце числа в
натуральному ряді. Формувати уміння розкладати трицифрові числа
на розрядні доданки і записувати суму розрядних доданків як одне
число.
Удосконалювати вміння розв’язувати задачі геометричного характеру.
Розвивати обчислювальні навички, критичне мислення, математичне
мовлення.
Виховувати бажання співпрацювати в парах та групах, самостійність,
інтерес до математики.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Ми всім присутнім зичимо здоров’я і добра,
А тепер до роботи братися пора.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Оголошення теми і цілей уроку.
IV.Робота над темою уроку.
1. Каліграфічна хвилинка.
- Запишіть цифри, якими позначають парні числа.
- Утворіть з ними числа. Просигналізуйте цеглинками , хто працює самостійно(зелена цеглинка) , а хто працює з вчителем (жовта цеглинка).
- Запишіть їх в порядку зростання.
2. Усний рахунок . Естафета.
- Назвіть числа по порядку від 895 до 905.
- Полічіть сотнями від трьохсот до 1000.
3. Розкладання чисел на розрядні доданки .
- Розгорніть підручники на с. 100 №560. Ознайомтеся із завданням.
- Просигналізуйте, хто може працювати самостійно.
- Просигналізуйте, кому потрібна допомога.
- Хто виконував самостійно, прохання здійсніть з учнями класу взаємо перевірку. Дякую за вашу самостійність!
4. Робота в групах. ( № 561 с. 100)
- Попрацюємо в групах. Визначте експерта в групах, хто оцінюватиме роботу групи. Ваше завдання записати суму розрядних доданків як одне число.
- Перевірте роботу групи. Оцініть цеглинками свою роботу.
Фізкультхвилинка
V. Удосконалення і застосування математичних умінь.
1. Робота в пара змінного складу.(№ 563 с. 101)
- Чи любите ви рахувати гроші? Які купюри ви знаєте? Коли ми користуємося купюрами?
- У кожного з вас на парті картки з числовими виразами, ваше завдання виконати обчислення в парах змінного складу.
50 грн+50 грн 10 грн+20 грн+5 грн
- Дякую, я впевнена, що ви будете уважними покупцями.
2. Розв’язування геометричних задач.
- Попрацюємо із задачами геометричного характеру. Прочитайте задачу 566 с. 102.
- Пригадайте, що таке периметр?
- Які дані необхідні для обчислення периметру?Чи відомо нам довжину? Ширину?
- Чи можемо ми зразу знайти периметр?
- Як знайти ширину?(6:2 = 3 см)
- Який хід розв’язання далі?( Р= (6 +3)*2= 16 см)
- Спробуйте скласти обернену задачу в групах і презентувати її.
- Дякую за роботу в групах.
VІ. Рефлексія