Урок математики, 2 клас
Тема. Задачі на знаходження остачі.
Мета: формувати вміння розв’язувати складені задачі.
Дидактична задача: актуалізувати поняття простої та складеної задачі, знання опорних схем простих задач; ознайомити із задачами на знаходження остачі, які містять просту задачу на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць; формувати обчислювальні навички.
Розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу під час виконання завдань (№№1-3); розвивати варіативне (№4) й образне мислення (№5)
Обладнання: навчальний зошит «Математика»(№2)/ С.О. Скворцова, О.В.Онопрієнко;
мультимедійна презентація; картки для усної лічби; «Берег сподівань і
звершень» (плакат).
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
1. Привітання
В класі гості в нас зібрались,
З ними дружно привітались.
Їм голівками кивнем
І урок свій розпочнем!
2. Перевірка готовності до уроку.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
На аркуші паперу намальована річка з двома берегами
- Я познайомила вас з темою та метою нашого уроку. А зараз хочу звернути вашу
увагу на те, що у нас є берег сподівань і звершень. А у кожного з вас є човники.
Запишіть свої очікування на човниках. Човники прикріпіть поблизу берега
сподівань, а наприкінці уроку, якщо ваші сподівання справдяться, перенесемо їх
до берега звершень.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
І варіант 9+2= 13-4= 4+8= 14-7= 7+5= 17-8= 6+6= 12-9= 8+4= 14-5= 6+9= |
ІІ варіант 12-3= 4+9= 13-5= 8+7= 12-6= 9+5= 11-8= 5+7= 18-9= 3+8= 11-2= |
ІІІ варіант 4+7= 11-9= 7+6= 14-9= 9+3= 12-7= 5+6= 15-6= 8+8= 16-9= 13-6= |
ІV варіант 8+3= 11-7= 5+9= 11-6= 4+9= 14-8= 6+7= 16-7= 7+6= 13-8= 8+9= |
V варіант 6+8= 12-4= 7+9= 15-8= 4+8= 13-7= 7+7= 11-9= 7+8= 11-5= 9+9= |
6 + 7 = 13 8 + 4 = 12 16 – (18 - 9) = 7 11 – (5 + 6) = 0
14 -5 = 9 13 – 6 = 7 7 + (11 - 4) = 14 7 + (15 – 9) = 13
10см, 10дм, 100см, 100 кг
а) Усна фронтальна робота над завданням (Слайд 3)
- Яка задача є складеною? Як її упізнати?
1) В Антарктиці мешкають птахи: альбатрос і поморник. На скелях сиділо 8 альбатросів, а поморників – на 3 більше. Скільки всього птахів сиділо на скелях?
2) В Антарктиці мешкають птахи: альбатрос і поморник. На скелях сиділо 8 альбатросів, а поморників – на 3 більше. Скільки поморників сиділо на скелях?
- На запитання якої задачі ми зможемо відповісти відразу, виконавши лише одну арифметичну дію?
б) Усна фронтальна робота над задачею(Слайд 4)
На клумбі росли 12 червоних троянд, а жовтих – на 5 менше.
ІV. Формування нових знань і способів дії
На клумбі росли 12 червоних троянд, а жовтих – на 5 менше. Для букету зрізали 3 жовті троянди. Скільки жовтих троянд залишилося на клумбі?
У кошику лежать 9 яблук, а груш – на 3 більше. За обідом з’їли 5 груш. Скільки груш залишилося у кошику?
Було - ?, на 3 більше ніж 9
З’їли – 5 груш
Залишилося - ?
V. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.
(Слайд 9)
В Антарктиці мешкають птахи: альбатрос і поморник. На скелях сиділо 8 альбатросів, а поморників – на 3 більше. Скільки поморників стало після того, як ще 5 прилетіли?
Було -?, на 3 більше, ніж 8
Прилетіли – 5п.
Стало - ?
Самостійне виконання завдання №20(зошит «Працюю самостійно», с.8)
Взаємоперевірка (Слайд 10)
4* Формування вміння порівнювати математичні вирази.
Самостійне виконання завдання №21 (зошит «Працюю самостійно», с.8)
VІ. Пояснення завдань домашньої роботи
Зошит «Працюю самостійно»: с.8 №22,
VІІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
(Слайд 11)