04.11.2021 Математика 6 клас
Тема уроку: «Знаходження дробу від числа».
Мета уроку:
Навчальна: навчити учнів знаходити дріб від числа і вміти його застосовувати в процесі розв’язування задач;
Розвивальна: розвивати навички множення звичайних дробів; розв’язування задач, обчислювальні навички, математичну мову; вміння працювати в групі, парі;
Виховна: виховувати працьовитість, самостійність, увагу, толерантність, культуру спілкування.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний етап
Організація уваги учнів.
ІІ. Актуалізація опорних знань
4*; 4*;
; *;
*;
3.Прийом «Назви відповідь»
Відповіді:
Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розв’яжіть задачу.
Що спільного в цих задачах? ( знаходити частину від цілого)
Проблемне питання. Як розв’язати такі задачі?
Саме сьогодні ми навчимося розв’язувати такі задачі без проблем і головоломки. Знання, отримані на уроці, стануть у пригоді при вирішенні задач не тільки з математики, а й з інших шкільних предметів та у повсякденному житті.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку
Вправа «Записка для шпигуна»
Методизнаходженняскарбівдробусамвіднайбільшогочисла
- Закресліть зайві слова і дізнаєтесь тему уроку
Методизнаходженняскарбівдробусамвіднайбільшогочисла
Запитання до класу
Як знайти дріб від числа?
Як знайти відсотки від числа?
ІV. Вивчення матеріалу
В 5 класі вивчали правила знаходження дробу від числа. Прокоментуйте модель:
від = : З *Ч - дріб - ціле - частина від цілого
Чи завжди зручно її використовувати?
Робота з підручником ( А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір «Математика 6 клас») стор 99
Знайти правило знаходження дробу (%) від числа і створити модель (робота в парах) :
Результати роботи груп коментують біля дошки
від = *
% від = * %
Міні-конспект
Досліджуємо
Міркуємо: < 1, за моделлю: = 12· = = 9, дійсно 9 < 12.
Міркуємо: 1 > 1, за моделлю =18 · 1 = 18 · = = 33, звідси 33 > 18.
V. Відпрацювання навичок
Усні вправи
1) Знайдіть: ; від 120 см3.
2) Знайдіть: 1 %; 5%; 200% від 800 г.
№ 384 Знайти:
№ 385 Знайти: 40% від 32 ; 8% від ; 180% від 3
Задача 1 Полуниці містять 6% цукру. Скільки кілограмів цукру міститься в 15 кг полуниць?
Міркуємо: 6% = = 0,06
15 · 0,06 = 0,9 (кг) або 15 · = = = 0,9 (кг) – міститься в 15 кг полуниць.
Відповідь: 0,9 кг.
Задача 2 У саду 40 дерев. Серед них є яблуні й груші. Скільки в саду яблунь, якщо:
а) яблунь усіх дерев;
б) груш усіх дерев;
в) яблуні становлять 20 % усіх дерев;
г) груші становлять 40 % усіх дерев?
Розв'язування задач, в яких розглядається частина від цілого, що зводиться до 1.
Розв’язування коментуються біля дошки
VІ. Домашнє завдання
§ 12, №№ 387, 389,394 додаткове 402
VІІ. Підсумки уроку
Що нового дізнався на уроці?
Що сподобалося найбільше?
Що було найскладнішим при виконанні завдань?
Що треба ще вивчити вдома?