Урок. Медіавіконце : вистава. Василь Сухомлинський «Покинуте кошеня»

Про матеріал
Розробка заняття української мови та читання за технологією розвитку критичного мислення
Перегляд файлу

Литвин Олександра Степанівна

Кагарлицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Учитель початкових класів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка заняття

української мови та читання

за технологією розвитку критичного мислення у 2 класі

Медіавіконце : вистава. Василь Сухомлинський «Покинуте кошеня»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021

Тема. Медіавіконце : вистава. Василь Сухомлинський «Покинуте кошеня»

 

Мета. Поглиблювати уявлення учнів про театр, виставу,афішу;формувати            вміння створювати прості медіа продукти, брати участь у розподілі ролей, вдосконалювати вміння читати за особами, вчити учнів робити припущення , прогнозувати перебіг подій, розвивати навички критичного і творчого мислення, зв’язне мовлення, виховувати інтерес до театру, спонукати робити добро, приносити радість іншим, уважність до тварин.

 

Обладнання. Альбомний аркуш,олівці, фломастери, клей, кольоровий папір для створення афіші, маска котика,підручник О.Савченко «Українська мова та читання 2 клас.»

Хід заняття

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому

Хай буде він для нас повчальний !

За це подякуємо йому.

2. Вправа «Тепло долоньок»

- Діти, потріть свої долоньки і відчуйте тепло.

Подаруйте усмішку та тепло своїх долоньок одне одному.

ІІ. Основна частина.

1. Вправа «Дерево передбачень»

- Що таке театр?

- Хто з вас бував у театрі?

- Які передбачення викликає слово театр.

 

ТЕАТР

 

2. Повідомлення теми і завдань заняття.

- Сьогодні ми створимо власний театр , підготуємо і розіграємо виставу.

3. Вправа «Мозковий штурм»

- Без чого не може відбуватися вистава?

(акторів, сценарію, костюмерів, декорацій, режесерів)

4. Робота з підручником с.82.

- Розгляньте ілюстрацію. Поміркуйте, яким є план підготовки вистави?

Вправа «Кластер»

  • З чого слід розпочати підготовку? (вибір тексту)
  • Що буде наступним нашим кроком? (розподіл ролей)
  • Хто готує костюми? (костюмер)
  • Хто проводить репетиції? (актори. режисер)
  • Як повідомити про виставу? (створити оголошення - афішу)

5. Метод  «Припущення на основі запропонованих слів»

- Прочитайте слова, поміркуйте про кого ми будемо сьогодні читати.

Бідне кошеня, покинуте кошеня, притулилося, тремтить, дівчинка Наталочка, замуркотіло, раде-радісіньке.

6. Робота над оповіданням  В.О.Сухомлинського «Покинуте кошеня» с.83.

а) виразне читання оповідання підготовленим учнем

б) робота над текстом

- Знайдіть і прочитайте слова, які  показують, як змінювався настрій кошеняти.

- Знайдіть і прочитайте речення , яке є зачином. Про що в ньому повідомляється?

Фізкультхвилинка

в) Робота в групах. Гра «Одне і те саме по-різному»

Діти утворюють півколо. Одна дитина придумує свій варіант поведінки, а решта повинні здогадатися, чим вона займається і де знаходиться (людина йде,сидить, біжить і т.д.)

Одна і та сама дія в різних умовах виглядає по – різному. Діти об’єднуються у творчі групи і кожна отримує певне завдання.

1 група отримує завдання сидіти (біля телевізора, з вудкою, в цирку)

2 група отримує завдання йти (по дорозі, по вузькій стежці)

3 група отримує завдання бігти (потрапивши під дощ, граючись у піжмурки)

4 група отримує завдання розмахувати руками (відганяти комарів,сушити мокрі руки)

5 група отримує завдання ловити звірятко (кішку, папугу, коників)

Учитель і діти відзначають , хто правильно виконав завдання.

7. Ознайомлення з текстом вистави «Хто зігріє кошеня» с.83

- Прочитайте заголовок п’єси, що створили за сюжетом оповідання.

- Як гадаєте, чому змінили назву твору? Висловіть свої передбачення.

Вправа «Дерево передбачень»

8. Виразне читання п’єси учителем.

ІІІ. Консолідація  знань

1. Метод «Спільного обговорення»

Робота в групах

1 група

Відтворити зміст прочитаного оповідання. Створити афішу.

2 група

Характеристика героїв. Метод «Асоціативний кущ.» Із за пропонованих слів вибрати ті, що характеризують котика.

КОТИК

Чистий,забруднений, маленький, вдячний, голодний, засмучений, бідний,радісний.

3 група

Із запропонованих слів вибрати ті, що характеризують дівчинку.

Зла,добра,чуйна,щира,груба,смілива,весела.

Наталочка

4 група

Скласти сенкан про кошеня.

Кошеня

маленьке,сіре

нявчить, тремтить

притулилось до куща

радісіньке.

5 група

Вибрати прислів’я, що стане висновком до оповідання

  • Добре роби – добре й буде.
  •  Доброму завжди добре.
  • Не одяг красить людину, а добрі діла.

3. Метод «Незавершене речення»

Після сьогоднішнього уроку :

  • Я ніколи не ображу …….
  • Я буду  піклуватися …….
  • Я завжди буду пам’ятати ……

ІV. Домашнє завдання.

  • навчитися читати ролі дійових осіб
  • підготувати деталі одягу та маски для дійових осіб.

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Неверова Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
24 січня 2022
Переглядів
1443
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку