Тема: Прості та складні речовини. Багатоманітність речовин. Метали і неметали
Мета: поглибити знання учнів про класифікацію речовин за складом їх молекул, дати визначення понять «проста речовина», «складна речовина», «метал», «неметал»; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати якісний і кількісний склад речовин; виховувати інтерес до вивчення хімії на основі лабораторних досліджень
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний етап
Мобілізуюче дихання: вільний вдих 3с і подовжений видих 6с. Одночасно напружити м’язи рук, грудей і живота. Повторити 5-6 разів. (Сухоруков «Средства, активизирующие познавательную деятельность школьников и повышающие их умственную деятельность»)
ІІ. Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Лабораторний дослід №2. Ознайомлення зі зразками простих і складних речовин
Характеристика |
Неметал (сірка) |
Метал (цинк) |
Агрегатний стан |
|
|
Колір |
|
|
Блиск |
|
|
Твердість |
|
|
Електропровідність |
|
|
Теплопровідність |
|
|
Працюючи над таблицею, учні доповнюють ментальну мапу
Розповідь учителя: Якщо через періодичну системі від Бору до Астату провести уявну лінію, то в нижньому лівому куті розташовуються метали, а у верхньому правому – неметали. Прості речовини можуть бути утворені не тільки атомами, але й молекулами (водень, азот, кисень, фтор, хлор, бром, йод).
Ag |
Au |
Cu |
Hg |
Pb |
Sn |
S |
Fe |
срібло |
золото |
мідь |
ртуть |
свинець |
олово |
сірка |
залізо |
|
|
|
|
|
|
|
|
IV. Закріплення вивченого матеріалу
V. Домашнє завдання: опрацювати §12, впр. 2 і 3 с. 89
VI. Рефлексія
Виконання дихальних вправ на розслаблення і зняття тривожності (4 рахунки вдих – 2 затримка – 4видих – 2 затримка)