Урок мистецтва 2 клас
Тема: Пори року в мистецтві. Зима. Новорічна ялинка
Мета: ознайомити учнів з творами митців про зиму; з поняттями «ахроматичні» кольори; навчити збагачувати палітру колірних відтінків; розвивати кольоросприйняття ока, формувати естетичні почуття, смак, уяву та фантазію; уміння спілкуватись, висловлювати свої думки, виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.
Оснащення:
Комп’ютер, телевізор, малюнок ялинки
Матеріали та інструменти: папір для малювання, акварель, пензлі, ємності з водою, серветки для витирання рук та пензлів.
Зоровий ряд: фотографії зимових пейзажів; репродукції картин українських художників, портрети композиторів ( П.Чайковський, Вівальді) , портрет Л.Костенко
Тип уроку: комбінований урок.
Словник термінів
Ахроматичні кольори — це кольори, які не мають забарвлення, тобто безколірні — білий, сірий, чорний та їх відтінки.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Які кольори ми вивчили на попередньому уроці?
- Які з них ми називаємо теплими? Чому?
- Яку пору року ми малювали теплими кольорами?
- А які — холодними? Які відчуття викликають у вас холодні кольори? Про що нагадують?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель.
Прийшла до нас бабуся білому кожусі.
Поля причепурила –
Пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона,
Ця бабуся чепурна?
Зима
На віях тиші мерехтять сніжинки.
Зима крізь вії дивиться на світ.
Шляхи і діти їх — стежинки —
шукають вранці згадку до воріт.
Село в снігах, як чаша кришталева,
у срібних жилках скованих джерел.
Ідуть у білих каптурах дерева,
понамерзали брови у дерев.
Їм білий вітер розвіває поли,
вони бредуть, похилені, на шлях,
де гайвороння, чорне як ніколи,
шматочок сонця ділить у полях.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/virshi-lini-kostenko-pro-zimu
Учитель:
Декламування віршів учнями.
4. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Не тільки поети любили зиму. Композитори присвячували їй свої твори.
https://www.youtube.com/watch?v=QFFrkZOYojk&list=RDQFFrkZOYojk&index=1
Вівальді Зима
Чайковський Пори року. Січень
https://www.youtube.com/watch?v=mXO1eE2NvEY
Г.Свиридов. Завірюха
https://www.youtube.com/watch?v=m5zSB6Km4ns
- А хто не знає різдвяної повісті-казки Ернеста Теодора Гофмана «Лускунчик або мишиний король», за мотивами якої було знято мультфільм, в якому звучить музика зими Петра Чайковського.
https://mults.info/mults/?id=706
Фізкультхвилинка про зиму
Танці-зігріванці
https://www.youtube.com/watch?v=bmPcailHMrc
Бесіда
Такою бачать художники зиму в Україні.
Ігор Репяник Євген Карлович Олександр Демиденко Роман Агієнко
- Які кольори ви бачите на фотографії зимового пейзажу?
(Відповіді дітей)
Це ахроматичні кольори — це кольори, які не мають забарвлення, тобто безколірні — білий, сірий, чорний та їх відтінки.
- Якою зиму зобразили українські художники?
Дуже багато білого навкруги.
5. ВВЕДЕННЯ в тему уроку.
Учитель.
Так, про новий рік.
- Мені теж дуже шкода, коли знищуються ліси, тому я пропоную сьогодні створити ялинку власноруч. Така ялинка прикрашатиме вашу кімнату на Новий рік, і це не нашкодить нашим лісам. Чи згодні ви стати справжніми майстрами і створити новорічну диво-ялинку?
-Чим будемо прикрашати нашу новорічну гостю?
6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ
- Ось наша новорічна ялинка ( на дошці малюнок ялинки).
Але вона зовсім не святкова. Що ми маємо зробити, щоб наша ялинка стала справжньою новорічною красунею?
Її необхідно прикрасити. Прикрасьте її за власним смаком. Які кольори будемо використовувати?
Виготовлення ялинкових прикрас.
Виставка робіт учнів.
7. Підсумок.
Гра «Будівельник»
Із слів складіть прислів’я про зиму
Рік, кінчає, Грудень , починає, зиму, а.
(Грудень рік кінчає, а зиму починає.)
Пісня про зиму