Комунальний заклад
«Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
Конспект уроку з математики у 7 - А класі
на тему «Множення багатоцифрового числа на одноцифрове число без переходу і з переходом через розряд в межах 10 000».
(програма для дітей з інтелектуальним порушенням)
вчителя математики: Бахтеєвої В.Р.
2019-2020 н. р.
Тема: Множення багатоцифрового числа на одноцифрове число без переходу і з переходом через розряд в межах 10 000.
Мета:
- поглибити і розширити математичні знання виконання письмового множення багатоцифрових чисел на одноцифрове число без переходу і з переходом через розряд;
- розвивати пам’ять, мислення; вміння пояснювати свої дії та відповідні мовленнєві уміння, пов’язані з використанням математичних термінів; працювати з коментуванням власних дій; працювати за зразком і вказівками вчителя;
- виховувати самостійність, уважність;
- коригувати увагу при складанні й розв’язуванні задач за схемою і числовими даними; недоліки обчислювальних навичок, мову, поставу дітей.
Тип уроку: урок удосконалення знань та вмінь.
Обладнання: мультимедійна дошка, слайди з завданнями, мікрофон (іграшковий), таблиці, плакати.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Я хочу урок наш розпочати
і від душі всім побажати:
дванадцять балів заробляти,
з бажанням вчитись, і все знати.
ІІ. Нервово-психологічна підготовка.
Очі заплющені, руки на колінах, учні тихо повторюють за вчителем:
Учні відповідають на запитання вчителя:
Математика – наука точна і серйозна,
І прожить без неї нам навіть дня не можна.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми та мети уроку
- Давайте складемо рекламу нашого уроку (Вправа «Очікування»)
Продовжіть думку:
Наш урок буде… Використовуйте слова , де перша буква …Ц – цікавим, П – продуктивним, Н – навчальним, Т – творчим, К – корисним.
Ми будемо… У – уважні, Т – творчі, А – активні, П – працьовиті, С – старанні.
Девіз нашого уроку:
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо – правильно,
Лічимо – точно,
Пишемо – гарно.
ІV. Перевірка д/з: І гр. – с. 49, № 5 (І, ІІ ст.),
ІІ гр. – с. 48, № 2 (І, ІІ ст.)
-У кого були труднощі при виконанні д/з?
-Хто зробив помилки при обчисленні виразів?
-У кого було додаткове завдання?
-Ви справилися без проблем?
-Написали всі старанно?
Пограємо в гру «Мікрофон» - діти по черзі кажуть відповідь в мікрофон:
2х2 7х4 6х5 4х4 6х7 3х9
3х5 2х9 8х3 5х9 7х7 4х6
V. Актуалізація опорних знань.
А зараз, діти, відкриваємо зошити – кладемо їх під нахилом, сідаємо рівненько, записуємо число, класна робота, тему уроку.
Повторимо назви компонентів при математичних діях.
Математичний диктант (один учень працює біля дошки)
записати числа: 1 243, 9 000, 5 040, 5 400, 3 200, 320, 480, 408, 10 000.
записати суму чисел: 200 і 50
різницю чисел: 10 і 6
знайдіть добуток чисел: 6 і 5
частку чисел: 10 і 2.
А зараз обміняйтеся зошитами і перевірте роботу сусіда – знайдіть помилки.
VI. Основна частина.
Розв’язати задачу за підручником: с. 54, № 4.
(умова задачі, план послідовно висвічуються на слайдах).
VIІ. Фізкультхвилинка.
https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw&list=PLElG6fwk_0UnUQzb9Y5mM3p0TJ_Tu2Oe2&index=19&t=1s
VІIІ. Індивідуальна робота (за підручником).
Учні виконують самостійно завдання в зошитах.
І гр. – с. 52, № 3 (І ст.)
ІІ гр. – с. 51, № 3 (І ст.)
Індивідуальна робота з ІІІ групою.
IХ. Завдання на закріплення теми.
Учні виконують завдання на слайдах.
https://learningapps.org/display?v=ppmco48bt20
Х. Фізкультпауза.
Учні виконують вправи для очей, як показано на відео.
https://www.youtube.com/watch?v=T9-CnfdD340
ХI. Робота з геометричним матеріалом.
- Які ви знаєте геометричні фігури?
- Скільки на малюнку трикутників, прямокутників?
|
|
https://learningapps.org/2501243
ХIІ. Рефлексія:
Самооцінка учнів на уроці.
- Оцініть свою працю на уроці.
- Хто працював дуже гарно на уроці?
- А хто помилявся, але може виправитися на наступному уроці?
- А хто був мало активним? У вас все вийде наступного разу.
ХІIІ. Домашнє завдання:
І гр. – с. 52, № 6 (І-ІІІ ст.) – обчислити приклади, повторити таблицю множення;
ІІ гр. – с. 51, № 3 (ІІІ,ІV ст.) – обчислити приклади за зразком, повторити таблицю множення;
ХІV. Підготовка учнів до перерви:
- правила поведінки на перерві.