Урок "Множення на 7, 8, 9 в межах 100"

Про матеріал
Повторити таблицю множення, удосконалювати вміння множити двоцифрові числа на одноцифрове число з опорою на таблицю множення, закріпити назви компонентів дії множення, створити умови для закріплення вивчених прийомів множення. Вчити аналізувати та розв’язувати арифметичні задачі, використовувати набуті знання та сприяти самовдосконалення, комунікативної компетенції (роботи в парі, в малих групах).
Перегляд файлу

6 клас

Тема: Множення  на 7, 8, 9  в межах 100.

Мета: повторити  таблицю множення, удосконалювати  вміння   множити  двоцифрові числа на одноцифрове число з опорою на таблицю множення, повторити назви компонентів дії множення, створити умови для закріплення вивчених прийомів множення.

   Вчити аналізувати та розв’язувати арифметичні задачі, використовувати набуті знання та сприяти самовдосконалення, комунікативної компетенції  (роботи в парі, в малих групах).

   Корегувати процеси памяті, мислення, звязного мовлення.

   Виховувати інтерес до предмету математика, культуру поведінки під час роботи, самостійність.

 

Форма проведення: урок- квест, презентація

 

                                                              Хід уроку

              I Підготовча частина

                 -Сьогодні незвичайний урок. До нас завітали гості.

-Поверніться, посміхніться, привітайтесь.

                   Нумо гляньте всі швиденько,

                   на партах все чистенько?

                   Кожен з вас приготувався,

                   на перерві постарався.

Мотиватиція до навчання

                 Девіз уроку:   Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього.

  Знання – це  справді найбільший скарб, який може мати людина. Адже цей скарб не загубиться, не згорить і не потоне у воді, не пропаде ніде, він завжди з людиною до самого кінця. Знати – це значить уміти  застосовувати  знання  в  побуті, у житті.

      Кожен з вас повинен бути впевнений в собі, ставити мету перед собою:

                                                                 Я хочу знати.   Я вмію.  Я знаю.   Я зможу

Актуалізація опорних знань

 

«Мікрофон» 

 -Назвати компоненти дії множення….

  - Продовж речення:  

                                                                       1  Множник   -  це…….

                                                                          Помножити - це…….

                                                                        2  Множник  -  це…….

                                                                             Добуток  -   це……

                                                                        (відповідь , число , дія , число)

Перевірка домашнього завдання:

-Які труднощі виникли при виконанні домашнього завдання?

Сторінка   «Каліграфічна»
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії потрібно почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.

1варіант - записати  число яке має 1дес.8 од.   ? 

2 варіант  - число     8

      Протягом декількох уроків ми множили двоцифрові числа на одноцифрові, щоб виконати наступні завдання повторимо таблицю множення .

 Музична таблиця  множення (слайд презентації)

 

      А тепер нам вже пора

Взятися і до пера.

Числа оці записати

     Знання наші показати.

Математичний диктант

                                       Віршовані     задачі  (слайд презентації)

 

Кролик вуха насторожив

В нього дуже добрий слух

Хто з дітей полічить точно

Два кролі –це скільки вух?   2*2=4

 

В’яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
– Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть.

2*3=63=6)

 

Кінь дорогою біжить — чотири копита.

І до кожного підківка цвяхами прибита.

До підкови шість гвіздків треба забивати,

Хто не знає, скільки буде, треба рахувати.            

                                           6 * 4=24

 

 

II Основна частина

Повідомлення теми уроку.  Множення  на 7, 8, 9  в межах 100.

Сьогодні урок проведемо у вигляді гри.      Урок –квест!!!

Щоб знайти відповіді  на всі запитання потрібно підказку відшукати в класі серед всіх присутніх.

-Відшукайте, в кого  на партах є ялинкові прикраси  на яких записані приклади?

 

Гра    «Карусель»  (слайд презентації)

 

 По черзі виконайте приклади біля дошки, коментуючи свої дії, прикрашаючи  святкову ялинку.

 

 

1 варіант               13*3=39           31*2=62       22*4=88       11*5=55

11*7=77          10*9=90       13*6=78        12*8=96

                                14*6=84         12*7=84        15*6=90       11*9=99

 

2 варіант        6*4                   3*4

                        6*2                   8*3

                        9*2                   9*4

                        6*6                   6*3                з’єднай стрілкою однакові відповіді

 

3варіант        завдання за шаблоном

 

Фізкультхвилинка   «Сніжинка»   (слайд презентації)

 

Працювати перестали

А тепер приготувались.

Будемо відпочивати

Нумо  вправу починати!

                Ключ від наступного завдання

Загадка    «Не кущ , а з листочками?» (книжка)   Чи в кожного на парті є книжка?

Гаусс всім сказав:    «Царицею наук є …….»  (Математика).

Назвати число яке містить 8дес.і 7од. (це сторінка в підручнику)

                                    Ребус              анчитаметам  ачадаз 

 Запрошую до себе тих, у кого на партах конверти

Асоціативний кущ

           Впорядкуй структуру задачі!

           Умова         запитання       розв’язок      відповідь

Скажіть, в яких конкурсах нещодавно  приймали участь дівчатка вашого класу?

       На якому уроці ви отримуєте майстерність, навики та вміння, щоб досягти таких результатів?    (уроки трудового навчання)

      Відшукайте на стор.87 задачу, в якій говориться про матеріали  якими користуються майстрині на уроках швейної справи.

 Задача №197стор.87

Для оздоблення суконь купили 11метри білої тасьми, а синьої  - в 7 разів більше. Скільки всього метрів тасьми купили для оздоблення суконь?

    Білої -11м

    Синьої -? у 7 разів   більше     

  1. Скільки  синьої тасьми купили?

   2)  Скільки всього метрів тасьми купили для оздоблення суконь? 

   Відповідь:…. тасьми купили для оздоблення суконь.     

Самостійна робота   №215 стор.90

12*8=96                           13*6=78                  14*3=42

17*4=68                           23*4=92                  56*3=16 8

 

III  Заключна частина

    Як у край зима прийде,

 Землю снігом замете,

       Хто дари складати стане,

Сяде на широкі сани,

  Запряже гнідих мастей

Коників і до дітей

Із дарунками прибуде

                                                     І вночі їх класти буде?..... (Святий Миколай)

-З яким настроєм ви  зустрінете його? (повісте на дошку смайлики свого настрою)

Тож  погляньте, як ви  прикрасили  ялинку .

Швидко  час пройшов..

Працювали ви старанно.

Лічили, писали охайно.

Ось і пролуна дзвінок-

Закінчиться наш урок.

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!

-Що найбільше сподобалось на уроці?

Домашнє завдання: повторити таблицю множення 7,8,9; №216 (1,2ст)стор.90-1в.

2в. завдання-картки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
10 лютого 2020
Переглядів
707
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку