Опанасенко Віра Миколаївна
Вчитель початкових класів
Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17
імені Саражана В.Г.
Я пізнаю світ (За науково – педагогічним проєктом «Інтелект України»)
Тема: Моя улюблена школа
Мета:
- розвивати мислення, увагу, уяву, вміння ставити запитання, розвивати навички творчої діяльності;
- сприяти розвитку зорової пам’яті, формувати просторові уявлення;
- виховувати уважність, самостійність у роботі, допитливість.
Завдання:
Очікувані результати:
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Емоційне налаштування
- пісня «Школа»;
- продемонструвати свій настрій на початку уроку;
ІІ. Мотивація навчальних знань
ІІІ. Оголошення теми уроку
Порада: Не опускай рук і все вдасться!
ІV. Основна частина
Завдання Запам'ятайлика:
А) Переглянь презентацію та намалюй піктограми до слів.
Морозиво, ластів'я, портфель, мисливець, сонце, льон.
Б) Виконай вправу на розвиток пам’яті. Намалюй побачене в презентації.
В) Переглянь презентацію та відтвори приклади на додавання й віднімання в межах 100.
50-7=43 48-9=39 36-8=28 22-5=17
Завдання читайлика:
А) Запиши, що слід робити, аби бути успішним/успішною.
Щоб бути успішним/успішною, необхідно читати уважно та швидко, розуміючи й запам’ятовуючи текст.
Б) Вправа формування навичок швидкого читання.
- Прочитай скоромовку, поступово прискорюючи темп. Востаннє прочитай так швидко, як тільки зможеш.
А дідусь Опанас
нам купив ананас.
Тож приходьте до нас –
почастуємо вас.
В) Вправа фотоапарат.
- Прочитай, запам’ятай текст. Відтвори з пам’яті.
Поки ледачий байди б’є, розумний із книжок знання бере.
Г) Вправа на формування навичок уважного читання.
- Прочитай уривок вірша Артура Вольського. Поміркуй, які слова в ньому слід виправити.
Похвалявся квітці шершень:
але то мені не вашко.
Що, на вірите? Будь лашка!
Я лешу, лешу, лешу.
Утікаю від дошшу…
Знявсь, гуде, немов труба.
Чули всі – не вірш хіба?
V. Ігрова сторінка.
Розгадування ребусів, утворення слова з букв у зошиті для творчих робіт.
VІ. Підсумок урок
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Які вправи вам сподобалися найбільше?
- Якими знаннями ви поділитесь зі своїми батьками?
- Продемонструйте свій настрій на кінець уроку.