Конспект уроку музичне мистецтво для 3 класу
Тема: Рондо. Тривалість нот. П. Чайковський «Марш дерев’яних солдатиків». Мультфільм «Микита Кожум’яка» (фрагменти). Розучування пісні О. Янушкевич, З. Тищенко «Наша рідна Україна».
Мета:
Навчальна:
Ознайомити учнів з музичною формою рондо на прикладі твору П. Чайковського «Марш дерев’яних солдатиків».
Повторити та закріпити знання про тривалість нот.
Розучити пісню О. Янушкевич, З. Тищенко «Наша рідна Україна», розвиваючи вокально-хоровий апарат.
Розвиваюча:
Розвивати музичний слух, почуття ритму, музичну пам’ять.
Формувати вміння аналізувати музичні твори.
Розвивати творчі здібності учнів.
Виховна:
Виховувати любов до музики, української пісні та рідного краю.
Формувати естетичні смаки.
Обладнання:
Фортепіано або аудіозаписи музичних творів.
Нотні записи пісні «Наша рідна Україна».
Картинки із зображенням дерев’яних солдатиків.
Фрагменти мультфільму «Микита Кожум’яка».
Музичні інструменти (за бажанням).
Хід уроку:
I. Організаційний момент:
Привітання, перевірка готовності до уроку.
Створення позитивного настрою.
II. Актуалізація опорних знань:
Бесіда:
Які музичні інструменти ви знаєте?
Які ноти ви вмієте співати?
Що таке ритм?
Які музичні жанри ви знаєте?
Гра «Впізнай мелодію»:
Вчитель грає кілька коротких мелодій, учні відгадують, з якого мультфільму або казки вони.
III. Новий матеріал:
Розповідь про музичну форму рондо:
Пояснення поняття «рондо» на доступному для дітей рівні (повторювана частина і контрастні епізоди).
Слухання твору П. Чайковського «Марш дерев’яних солдатиків»:
Обговорення: Які інструменти звучать? Який настрій передає музика? Чи чуєте ви повторювану частину?
Перегляд фрагментів мультфільму «Микита Кожум’яка»:
Зв’язок музики з образами мультфільму.
IV. Розучування пісні «Наша рідна Україна»:
Роздача нотних листів.
Пояснення незрозумілих музичних знаків.
Поспівне виконання пісні по фразах.
Виконання пісні повністю.
V. Закріплення матеріалу:
Гра «Музичні загадки»:
Загадки про музичні інструменти, ноти, музичні жанри.
Ритмічні вправи:
Відтворення ритмічних малюнків за допомогою рухів, музичних інструментів або голосу.
VI. Підсумок уроку:
Бесіда:
Що нового ви дізналися на уроці?
Яка музична форма називається рондо?
Яку пісню ми вивчили?
VII. Домашнє завдання:
Вивчити пісню «Наша рідна Україна» напам’ять.
Додаткові завдання:
Інтерактивні завдання: створити кросворд з музичними термінами, розфарбувати нотні записи.
Музичні інструменти: використати дитячі музичні інструменти для створення імпровізацій.
Музичні рухи: вивчити прості танцювальні рухи під музику.