Відкритий урок музичного мистецтва
5 клас
Тема. Професійна музика.
Симфонічна музика.
ХТД (Художньо-творча діяльність)
1. Слухання музики. Г. Свиридов «Вальс»
2. Робота над виразністю виконання пісні. Норвезька народна пісня
«Чарівний смичок»
Мета уроку. Продовжити знайомити учнів з видами професійного виконання музичних творів; закріпити поняття «соло» «ансамбль», «квартет»; розкрити поняття «симфонічна музика», поглибити знання про види оркестрів та склад симфонічного оркестру; ознайомитись із симфонічним твором Г. Свиридова «Вальс»;
розвивати вокальні навички та уміння аналізувати музичний твір;
виховувати почуття поваги до таланту, відповідальність, естетичний смак.
Обладнання. Плакат «Схема симфонічного оркестру», інструмент LEGO, портрет Г. Свиридова, таблички з назвами музичних інструментів, таблички з назвами груп музичних інструментів, завдання для виконання у групах, комп,ютерна презентація, фрагмент відеоурока для 5 класу.
Технічні засоби: комп,ютер, проектор, колонки. Акордеон.
Хід уроку
І Організація класу.
ІІ Актуалізація опорних знань.
- Про який інструмент ми співали на минулому уроці?
- Як називається пісня,яку ми почали розучувати на минулому уроці?
СЛАЙД №2
(ілюстрація до пісні)
- Пісня авторська, чи народна?
- Чи був скрипач із пісні професійним музикантом?
- Чому тоді його гру збігалося послухати багато людей?
2) Виконання пісні. (Хором. Кожен ряд по 1 куплету. 2 інші ряди виконують вокаліз на звук «А», та імітують гру на скрипці).
СЛАЙД №3
(види ансамблів та їхні назви)
СЛАЙД №4, 5
(види квартетів та їхні назви)
- Як називається склад з великої кількості виконавців?
(Оркестр)
СЛАЙД №6
(Оркестр)
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
- Як називається склад з великої кількості виконавців?
СЛАЙД №7
(Тема уроку)
3.Пояснення терміну «симфонічний». «симфонія».
4.Робота по підручнику.
1)Зачитування визначення «Симфонічний оркестр».
2)Розбір схеми «Види оркестрів».
Перегляд слайдів.
СЛАЙД №8, 9, 10, 11
(Оркестри різних видів)
СЛАЙД №12
(Всі види оркестрів)
Записати у зошит назви груп музичних інструментів симфонічного оркестру.
Урок №8 крок 3
СЛАЙД №13
(Симфонічний оркестр)
ІV Закріплення вивченого.
(Плакат).
(На дошку вивіщуються назви груп на кольоровому папері).
ДУХОВІ(синій колір) УДАРНІ(червоний колір) СТРУННІ(жовтий колір)
(Зелений колір) – інструменти, що не належать до цих груп.
(Підготувати 4 кольори цеглинок LEGO)
СЛАЙД №14
(Звучання музичних інструментів)
(Шість звуків включаю по-черзі. Діти сигналізують кольоровими цеглинками LEGO )
V Інтелектуальна фізхвилинка. СЛАЙД №15
(Симфонічний оркестр)
Динамічна гра «Визнач групу свого інструмента».
(Кожен учень отримує табличку з назвою музичного інструмента. Потрібно визначити, до якої групи належить інструмент і підійти до таблички з такою назвою .Кому важко визначити, можна користуватися плакатом, що висить на дошці Таким чином утворюються з групи.)
VІ Слухання музики
СЛАЙД №16
(Слухання музики. Г. Свиридов «Вальс»)
СЛАЙД №17
(Портрет Г. Свиридова)
Запрошуємо всіх до зали філармонії, де звучать симфонічні твори.
Завдання. (Розташуйте перед собою цеглинки LEGO і піднімайте під час слухання цеглинку такого кольору, що відповідає характеру музики в той чи інший момент.)
СЛАЙД №18
(«Вальс» Г. Свиридов. Виконує симфонічний оркестр)
VІІ Підсумок уроку.
1.Фронтальне опитування.
VІІІ Домашнє завдання.
ІХ Рефлексія.
Всі, хто бажає – танцюють під симфонічну музику, під симфонічний оркестр.
СЛАЙД №19
(Бал)
Мирнопільська
загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Конспект уроку
музичного мистецтва
5 клас
Тема. Професійна музика.
Симфонічна музика.
ХТД (Художньо-творча діяльність)
Слухання музики. Г. Свиридов «Вальс»
Робота над виразністю виконання пісні. Норвезька народна пісня
«Чарівний смичок»
Вчитель Зубкова Н.Ю.
2019-2020 н.р.